Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 CR-V или Grand Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 CR-V или Grand Vitara

    Здравейте, следя форума с интерес от няколко години, но за първи път пиша. Искам да си сменя колата (Honda HR-V) с нещо по-ново и малко по-голямо. Спрял съм се на по-горе изброените модели и бюджета ми е 18-20к. Моля за вашите компетентни мнения!

  • #2
    От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

    Все пак, какво означава "по-ново"?
    Тази година, помогнах на приятел да избере РАВ 4 - дизел 2005-та.
    Баща му я хареса и преди седмица избрахме и за него такава.
    Даже, по-хубава от първата.
    По една случайност и двете бяха от една и съща автокъща.
    Това, което ми направи впечатление е, че за 6 месеца време, останалите джипки си бяха същите - не бяха продадени.
    Това не означава непременно, че трябва да е Тойота!/макар, че имам 90-ка/.
    Аз, съм фен на Сузуки от всякакъв вид.
    РАВ-ката няма бавни и каквито и да е блокажи, но е е фул-тайм - подчертавам, до 2005-та вкл.
    Тук споделям, скромните си познания по въпроса, така, както е зададен.

    Само да добавя, че имах Хонда Сивик 5-то поколение, 14 години, която продадох миналата есен, с голямо съжаление - беше най-безгрижния автомобил, който съм притежавал.
    Последно редактирано от mitkochanev; 15-08-14, 22:33.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

      Моите впечатления от хондата ми HR-V са като цяло положителни. Супер лесна за поддръжка със сравнително евтини части, но ...

      няколко неща не ми харесват:
      1. Много шумна при 140 км оборотите са 5000 вътре в купето не се търпи шума
      2. Неудобни седалки на всеки 100 км трябва да слезеш и да се поразтъпчеш иначе гърба се схваща.
      3. През кратки интервали проверявам маслото защото харчи и повечето познати с хонда имат същите проблеми
      4. Вози като лагерна количка доста твърдо

      Това са причините поради които искам по-голяма кола, която да ползвам ежедневно, но и да мога през уикенда да отида на риба с нея и да не ме притеснява малко по-лош черен път.

      Иска ми се новата кола, която взема да бъде лесна за поддръжка поне колкото хондата.

      Годината на колата може би било хубаво да е след 2007, но не съм сигурен за това питам, конете поне 150. С HR-V-то ми е мъка докато изпреваря някой на пътя, въпреки че е 124 к.с.

      Коментар


      • #4
        От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

        И аз като тебе - гледах хем да вози мекичко, хем да е евтиничко, хем да е по-височко.
        Гледах, ама те такова животно още нема и се наложи да направя някои компромиси.
        И Витарата и Хондата возят доста твърдо.
        Според мен Витарата вози доста по-твърдо от Хондата, а и дизела й е по-слабичък от на хондовия. Това е ако търсиш дизел, разбира се. Освен това Витарата харчи повече, а и багажника й е малко по-малък.
        За сметка на това обаче Витарата е с перманентно 4х4 което не е никак малко, а хондата знаеш как е ...
        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

          Чета насам натам и тотално се обърках. Вече не знам какво искам. Попаднах на тази обява ***** моля ви кажете ми струва ли си парите?

          Коментар


          • #6
            От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

            Стига чел ,а ходи и пробвай ! Четенето е хубаво за първоначална информация . После избираш по конкретни екземпляри.

            Коментар


            • #7
              От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

              Колега, имам ХРВ/жена ми го кара от 5-6 години и аз от време на време/ и ЦРВ ІІ ген. 2.0 бензин и искам да ти кажа, че това което на теб, а и на мен не ми харесва при Харвито, при ЦРВ-то го няма. Доста по-обезшумено е, вози доста по-комфортно, няма проблеми с изпреварванията, а в поддръжката честно казано не виждам никаква разлика! И двете не са създавали абсолютно никакви ядове и не са виждали сервиз, освен за регулярна смяна на консумативи. Както каза някой по-горе това са напълно безгрижни колици. Цената на филтрите е една и съща, единствената разлика е, че двигателя на ЦРВ-то събира един литър повече масло, но това не вярвам да те събори и разхода при еднакво каране около 1.5-2 литра на сто повече. Лично за мен ЦРВ-то е много комфортно за дълъг път, минавал съм за един ден по 1000 км без да усетя някакво неудобство или дискомфорт. Не знам за този бюджет обаче дали ще намериш читаво ЦРВ ІІІ, за ІІ генерация със сигурност ще ти стигнат парите и за обслужване, че и ще останат Според мен извади още някой друг лев, вземи някое читаво ЦРВ ІІІ и няма да съжаляваш
              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

              Коментар


              • #8
                От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

                Забравих да спомена, че карам ЦРВ-то с Кастрол Ейдж 0W30, което си е бая тънко масло и не го барва до смяна, така че това си е до конкретния автомобил, а не до марката И другото особено важно за возията е да се кара с препоръчаното от производителя налягане в гумите, което и при ХРВ и ЦРВ е 1.8 атмосфери отпред/отзад, а повечето гумаджии перманентно праскат 2.2 + атмосфери, което дава доста различно усещане на колата!
                HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                Коментар


                • #9
                  От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

                  Какво ви е мнението за тойота ланд крузер 2002 г 3.0 D4D? Гледам могат да се намерят екземпляри които ми влизат в бюджета.

                  Коментар


                  • #10
                    От: RAV4 CR-V или Grand Vitara

                    Първоначално публикуван от osaev Преглед на мнение
                    Какво ви е мнението за тойота ланд крузер 2002 г 3.0 D4D? Гледам могат да се намерят екземпляри които ми влизат в бюджета.
                    Тази кола е милионник! Разхода на гориво обаче трудно пада под 10/100, поне при мен, а при продължително висока скорост (над 140) 13/100, градско София 12/100 - при горе долу нормално каране. Проблеми никакви, подмяна на неща само по окачването имайки в предвид, че сме го карали хиляди километри по ниви и черни пътища. Горещо ти препоръчвам да не е автоматик. Относитело висок разход за консумативи (400-500лв на смяна -15 000км в Тойота). Евентоален проблем - дюзи. Когато я караме в тойота за смяна на масло и искаме пълен преглед приемчиците са предубедени, в смисъл според тях тая кола не се чупи така лесно (но при немарлива поддръжка...). В тойота са ми предлагали да я бартеросаме за 120ка, като дилъра се интересуваше да я вземе за него лично, при все че е 300...х. км!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X