Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За кучетата в парка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: За кучетата в парка

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Аха, ясно. При всички случаи кучето не е виновно.
    Абе хора! Толкова ли е трудно да се проумее..?!! Кучето си е куче! Проблемът е у хората! Докато е законно да се отглеждат кучета и докато имате подобно мислене, ще имате проблем...

    Коментар


    • #77
      От: За кучетата в парка

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Абе хора! Толкова ли е трудно да се проумее..?!! Кучето си е куче! Проблемът е у хората! Докато е законно да се отглеждат кучета и докато имате подобно мислене, ще имате проблем...
      Какво ми е мисленето?

      Коментар


      • #78
        От: За кучетата в парка

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        И как по-точно ще накараш дете да не се страхува от куче? И да не се превръща в жертва? Аз съм имал куче и не изпитвам никакъв страх, но моето дете изпитва панически страх. Не става с обяснения, с нищо. ...
        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Аха, ясно. При всички случаи кучето не е виновно.
        Голяма част от страховете идват от околната среда. Нямам претенции да съм психолог, та хайде ти пробвай да ми обясниш разликите в отношението на 3 деца към моето куче.

        Комшиите над нас: Мъжът не се притеснява от кучета, но жената изпитва див страх и в момента, в който чуе, че се задаваме по стълбите, бяга панически, като гледа да се завре в най-отдалечения ъгъл на площадката. Отношението на детето е леко смесено, но когато е с баща си определено е по-смело.

        Нови комшии на 1-я етаж: Мъжът, по собствените му думи, изпитва ужас от кучета. Жена му също явно се страхува. Детето им вече започва да хленчи, когато види кучето.

        Комшии на 2-я етаж: Както родителите, така и бабата и дядото обичат животните и се отнасят дружелюбно към песа. Детето в момента, в който види куч-а, надава радостни възгласи и напира да го гали.

        Та така! Кучето е едно и също, не проявява никаква агресия към хората, които среща във входа, абсолютно винаги е на повод в и около блока, като не го допускаме да се доближава до хората, които очевадно се страхуват, а и той по-често изобщо не ги удостоява с внимание.

        Хайде сега да ми кажеш откъде идват разликите в реакциите на трите деца и кой е виновен?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: За кучетата в парка

          Подхождате с агресия вместо с разбиране/мислене! Мислиш ли, че свободните съчинения в темата са по-силни от инстинктите на животното..?!! Това, че аз/ти/той/тя/то не е запознат или заинтересован от тази непроменлива, кучето ли е виновно или хората от двете страни на каишката му..?!!

          Коментар


          • #80
            От: За кучетата в парка

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ...
            Виновен за нападение на куче срещу друг човек е стопанина. И затова той е длъжен да държи кучето си под контрол през цялото време - може да е пуснато без каишка, но стопанина трябва да е готов да реагира винаги. Реагирах на приказките, че детето ми като "замирише" страх, кучето го нападне и то щяло да си бъде виновно, понеже ще започне да размахва ръце и т.н. - демек ще прояви агресия, разбираш ли. Нито аз имам страх от кучета, нито жена ми. Винаги се радваме на кучета, но, за съжаление, детето не.

            Коментар


            • #81
              От: За кучетата в парка

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Виновен за нападение на куче срещу друг човек е стопанина. И затова той е длъжен да държи кучето си под контрол през цялото време - може да е пуснато без каишка, но стопанина трябва да е готов да реагира винаги. Реагирах на приказките, че детето ми като "замирише" страх, кучето го нападне и то щяло да си бъде виновно, понеже ще започне да размахва ръце и т.н. - демек ще прояви агресия, разбираш ли. Нито аз имам страх от кучета, нито жена ми. Винаги се радваме на кучета, но, за съжаление, детето не.
              Ако имате възможност- вземете си куче и всичко с детето ще е наред още на третия месец! Гарантирам ти!

              П.П. Предлагам ти да съберем децата (имам син на шест години) с кучето и да излезем някъде сред природата (на един хубав пикник примерно). Ще видиш...

              Коментар


              • #82
                От: За кучетата в парка

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Виновен за нападение на куче срещу друг човек е стопанина...
                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                ... кое е най-ефективното защитни средство за отблъскване на агресивно псета и евентуално стопаните им?...


                ЗЗД Чл. 50. За вредите, произлезли от каквито и да са вещи, отговарят солидарно собственикът и лицето, под чийто надзор те се намират. Ако вредите са причинени от животно, тези лица отговарят и когато животното е избягало или се е изгубило.

                Ако, дай боже, почне да се прилага законът и има повече дела като това

                http://www.krs-bg.eu/completed/02634509/23222510.htm

                за много кратко време ще отпаднат проблемите и с бездомни и с домашни кучета. Стопанин, който веднъж олекне с 2-3 хиляди лева едва ли ще продължи да си развежда кучето на юнашко доверие, вместо на каишка. И околните ще вземат пример. Бай дъ уей, познавам човек(живеещ 800 км. северозападно от София), който от немайкъде си застреля любимото кофтихарактерно куче, за да избегне пълна финансова катастрофа.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #83
                  От: За кучетата в парка

                  Иван Вазов май беше осъдил куче на смърт , тъй че има прецедент.

                  Коментар


                  • #84
                    От: За кучетата в парка

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Виновен за нападение на куче срещу друг човек е стопанина. И затова той е длъжен да държи кучето си под контрол през цялото време - може да е пуснато без каишка, но стопанина трябва да е готов да реагира винаги. Реагирах на приказките, че детето ми като "замирише" страх, кучето го нападне и то щяло да си бъде виновно, понеже ще започне да размахва ръце и т.н. - демек ще прояви агресия, разбираш ли. Нито аз имам страх от кучета, нито жена ми. Винаги се радваме на кучета, но, за съжаление, детето не.
                    Добре е да се изясни с децата И какво представлява страха?
                    На мойте "юнаци",когато бяха малки им обяснявах ,че страха е просто мисъл в тяхните глави. Постепенно се справихме с доста от детски страхове....
                    Вече са мъже (за съжаление без казармено "обучение"),но помнят ,че тябва да могат да контролират страха,суетата и страстите СИ.

                    Коментар


                    • #85
                      От: За кучетата в парка

                      Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                      Иван Вазов май беше осъдил куче на смърт , тъй че има прецедент.
                      Вазов е осъдил кучето отдавна. Имаме си пресни примери, като, да речем(ще извинявате за дългия цитат)

                      http://kos-bg.eu/post/0063d811/04322211.htm

                      ...Пред районния съд e предявен иск с правно основание чл.50 във вр. с чл.45 ЗЗД. Съгласно разпоредбата на чл.50 ЗЗД за вредите, произлезли от каквито и да са вещи, отговарят солидарно собственикът и лицето, под чийто надзор те се намират. Собственикът и лицето, под чийто надзор се намира една вещ, отговарят за вреди, причинени от нея, не поради свои виновни действия, а само защото са собственик и защото вещта се намира под надзор на съответното лице. Отговорността на основание чл.50 ЗЗД е обективна, защото вредата е независима от волята на правните субекти. Ако вредите са причинени от животно, посочените лица отговарят и когато животното е избягало или се е изгубило.
                      В конкретния случай, за да се ангажира отговорността на Г.Б. на основание чл.50 ЗЗД, е необходимо да се установи, че той е собственик на кучето, че са нанесени вреди на Р.И., видът на вредите, както и че именно собственото му куче е причинило тези вреди (причинно-следствената връзка между нанесените вреди и бездействието на собственика на животното).
                      Установява се от събраните доказателства (заключението на съдебно - медицинската експертиза, медицинско свидетелство № 98/22.07.09г., издадено от д-р В. Н. - съдебен лекар исвидетелските показания на М. и З.), че Р.И. е била нападната от куче, порода немска овчарка, собственост на Г.Б., на 18.07.2009г. към 19.00ч. в двора на къщата й, находяща се на ул. „И. В.” №., с. Ж., община К.. В резултат на нападението Р.И. е получила наранявания, изразяващи се в кръвонасядания и охлузвания по горните и долните крайници. Телесните увреждания са причинили на пострадалата болки и страдания - в момента на инцидента, така и за период от около 15-20 дни след това. Нанесените вредите са пряка и непосредствена последица от допуснатото бездействие – противоправно поведение, изразяващо се в неизпълнение на задълженията за упражняване на надзор и препятстване възможността животното на Б. да причини вредите. В тази връзка въззивникът освен собственик е и лице, което е длъжно да осъществява непосредствен надзор над своето куче.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #86
                        От: За кучетата в парка

                        Не вярвам някой от горе пишещите да бягат от отговорност...
                        Но в случая вече се чудя как по-разбираемо да обясня какво искам да кажа...
                        Пореден опит:
                        Учите ли децата си как да преминават улицата? Имат ли право да преминават пешеходна пътека? И кой е виновен ако не дай-си боже стане авария на пешеходната пътека?
                        Та въпроса за явната отговорност на шофьора в дадения случай снема ли Вашата отговорност да подготвите и научите детето да се оглежда преди да пресича?

                        И в конкретния случай отново се смесва възпитанието на децата за справяне с житейски проблеми, с отговорността ако нещо се случи...

                        Отново да споделя това, на което ме е научил баща ми - 'добрия шофьор не е този, който не прави грешки, а този, който може да компенсира грешките на другите'...
                        Та и в случая - може да попадне на отвързало се, избягало куче.... Може да попадне на агресивно 'общинско'... Може да попадне на 'лудо куче'... Успокоението, че сте от 'правата страна', ако не се реагира правилно, дали ще е достатъчно?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: За кучетата в парка

                          В сблъсъкът между хората и кучетата, последните не трябва да имат права. Кучето е звяр с неясно генно наследство и да се очаква предсказуемост е грешка. За това и подходът към звяра трябва да е като към такъв такъв. И гальовно умилителните, " ма видите ли горкинкото е бездомно и да ми дадем храна...", такива трътки да си го вземат в къщи и да му се умиляват колкото си искат. Синът ми не отива сам до спирката, а е в седми клас, защото милинките босичките си вършат работата, да налайват дори и собствената си сянка, охранени от местните трътки. Кой е господаря на улицата?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #88
                            От: За кучетата в парка

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...И в конкретния случай отново се смесва възпитанието на децата за справяне с житейски проблеми, с отговорността ако нещо се случи...

                            ...може да попадне на отвързало се, избягало куче.... Може да попадне на агресивно 'общинско'... Може да попадне на 'лудо куче'...
                            Възпитанието на децата си е работа на родителите. И какво, ако петгодишното дете, преминало съкратения тримесечен курс по животинска психология се сблъска на пътеката в парка с ротвайлера на комшията Унуфри, който си го пуска помежду другото да дави кварталните помияри за да си поддържа песът формата, а Унуфри имиджа? Решението е измислено отдавна. Даже в момента наблюдавам как работи, на едно друго място. Ухапване за "добър ден" започва от 10 000 евро обезщетение. Няма горна граница на сумата. Застраховка гражданска отговорност за собственик на куче обикновено покрива щети до 3 или 5 МИЛИОНА евро. В добавка годишният данък за опасна порода куче е 600+ евро или шест пъти по-висок от нормалния, застраховката за такова жУвотно е задължителна, изискват се навършени 18 години от собственика и специално разрешение от полицията, подобно на това при закупуване на огнестрелно оръжие. О, чудо, системата работи, кучетата не бягат и не хапят, скъпо им се вижда И "общински" че даже луди кучета няма, защото биха излезли златни на общината, която плаща масрафа при проблеми с такива Даже лаещи няма между 22 и 6 часа, което, честно казано не знам как го постигат собствениците им
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #89
                              От: За кучетата в парка

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              ... И какво, ако петгодишното дете, преминало съкратения тримесечен курс по животинска психология се сблъска на пътеката в парка с ротвайлера на комшията Унуфри, който си го пуска помежду другото да дави кварталните помияри за да си поддържа песът формата, а Унуфри имиджа? ...
                              В същност, най-вероятно нищо. Имахме случай с един такъв ротвайлер(оподобен), когото малоумниците пускаха в парка да се развява самосиндикално. Та това куче беше проблем, защото имаше навика да налита дори без провокация на мъжки кучета, но не ми е известно да е проявил агресия към хора.

                              А иначе си Умра да живея в евросоциализъм, където трябва да получа надлежно разрешение от компетентен орган за да пръдна ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: За кучетата в парка

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                ...А иначе си Умра да живея в евросоциализъм, където трябва да получа надлежно разрешение от компетентен орган за да пръдна ...
                                Офтопик, в интерес на истината евросоциализмът слага пърденето и уригването пред публика към законните и неотменими човешки права. Даже толерира пикаенето по улиците в нетрезво състояние. Абе бирена култура. Обаче факт, системата им с четирикраките работи и е по-вероятно да се натъкнеш в парка на гей зоофил, отколкото на опасно куче.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X