Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За кучетата в парка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За кучетата в парка

    Отговорност имам и срещу кучето нямам нищо против но по алеите да оставиш ТАКОВА дете да води ТАКОВА куче… аде да не си вадим доводи от гъзът - безотговорно е. Що се отнася до контрола на моя келеш-не знам да има ограничение за това къде мога да я пускам без намордник и е възпитана да бъде дружелюбна и да не се страхува от кучета , което прави сценария ми съвсем вероятен.
    Кучето е животно към което следва да се подхожда с нужната отговорност. Не искам да да с пранги и окови, само да бъдат контролирани т.е.виновен е стопанина, не кучето!
    Последно редактирано от slaf4u; 15-08-14, 19:50.
    42

    Коментар


    • #32
      От: За кучетата в парка

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Отговорност имам и срещу кучето нямам нищо против но по алеите да оставиш ТАКОВА дете да води ТАКОВА куче… аде да не си вадим доводи от гъзът - безотговорно е. ...
      Ами по-горе останах с впечатление, че те притеснява каква би била реакцията на кучето, ако дъщеря ти се втурне към детето. Да ти кажа, при подобен сценарий аз не виждам особена разлика кой държи повода - детето или някой родител, вървящ до него.

      Не виждам какво пречи, както учиш детето да не се страхува от кучета, така и да го научиш да не се втурва рязко към тях, да не се надвесва над тях или внезапно да посяга ги гали, да не се опитва да отмъкне играчката на куче изпод носа му, да им бърка в очите, да ги дърпа за опашката и т.н.
      Точно по същия начин, по който вероятно я учиш да не изтичва внезапно на улицата. Или непременно трябва да ти го напишат като наредба с предвидени наказания ?!?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: За кучетата в парка

        Сценария ти е вероятен за БГ условия - съгласен съм.
        Но съгласи се, че не всяко голямо куче е агресивно. В България по презумпция се приема, че ако кучето не е сгодно да сдави рота нападатели е чиста фабрика за лаЙна. За да е било оставено кучето което си срещнал да е под контрола на малко дете е силно възможно то да е тотално безразлично или свикнало с хора, деца и прочие и да не представлява опасност за никого. При нас водят един 80 кила дог БЕЗ каиш - и НИКОГА за 7те му години не е имало проблем. Проблема е бил за кучето защото периодично идват да му досаждат и да го "кучат" разни малки и големи, което то понася стоически. Стопаните си знаят че кучето не е опасно и си го водят кротко с тях, а то си върви без да обръща внимание на другите.
        Малко по твоята логика (леко с хумор ако позволиш) - дай да застреляме псето .. щото може да ни нахапе, а после и таткото - да няма проблемации с него и за всеки случай дай да гръмнем и детето, че като порасне шможе да тръгне да мъсти

        Коментар


        • #34
          От: За кучетата в парка

          Преди време гледах едно Алано в Германия, разбирахме се чудесно! На края на един ден го предадох на собственика, поговорихме 5 минути, подаде ми парите, посегна да се здрависаме и кучето ми скочи. Следиш ли ми мисълта Чавдаре? Не са нужни резки движения, не да нужни и посягания нито останалите глупости които написа. Оспорваш ли че бащата би реагирал много по-адекватно от детето ако се наложи?
          42

          Коментар


          • #35
            От: За кучетата в парка

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
            Преди време гледах едно Алано в Германия, разбирахме се чудесно! На края на един ден го предадох на собственика, поговорихме 5 минути, подаде ми парите, посегна да се здрависаме и кучето ми скочи. Следиш ли ми мисълта Чавдаре? Не са нужни резки движения, не да нужни и посягания нито останалите глупости които написа. Оспорваш ли че бащата би реагирал много по-адекватно от детето ако се наложи?
            Направо се учудвам че човек който е гледал куче /както твърдиш/ може да напише толкова глупости. Комбинацията голямо куче водено от малко дете си е ама съвсем нормална. Тогава кучето е най-внимателно и дори пазейки детето е много по-умерено в реакциите спрямо други деца. Моята 4-ри год. пикла най-редовно си водеше 80+ кг. звяр на най-различни места, вкл. и паркове и кучето никога не си е позволило дори и да изпъне повода /на тъста извади рамото/ и винаги е пазела детето без агресия.

            п.п. Какво ще стане ако другият татко е по-бърз с оръжието от теб
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #36
              От: За кучетата в парка

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              Преди време гледах едно Алано в Германия, разбирахме се чудесно! На края на един ден го предадох на собственика, поговорихме 5 минути, подаде ми парите, посегна да се здрависаме и кучето ми скочи. Следиш ли ми мисълта Чавдаре? Не са нужни резки движения, не да нужни и посягания нито останалите глупости които написа. Оспорваш ли че бащата би реагирал много по-адекватно от детето ако се наложи?
              "Останалите глупости" са неща, които са ставали пред очите ми в парка през последните 2 години (някои от тях - с моето куче) и са потенциални предпоставки за инцидент с някое по-нервно куче.

              Ама като те гледам, ти си голям мъжага с голям пищов и всички трябва да се насмитат от пътя ти, щото ти не желаеш да се съобразяваш с никого и си готов да гърмиш.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: За кучетата в парка

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                "

                Ама като те гледам, ти си голям мъжага с голям пищов и всички трябва да се насмитат от пътя ти, щото ти не желаеш да се съобразяваш с никого и си готов да гърмиш.
                Ама си толкова далеч от истината прителю, та чак не можеш да си представиш. Осъзнайте, че не сте в главите на кучетата си и не заете какво си мислят. Ако не си разбрал до момента, обичам кучетата, не понасям насилието срещу тях, за семейството си обаче, не бих се поколебал да направя… всичко.
                42

                Коментар


                • #38
                  От: За кучетата в парка

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  ... Осъзнайте, че не сте в главите на кучетата си и не заете какво си мислят. Ако не си разбрал до момента, обичам кучетата, не понасям насилието срещу тях, за семейството си обаче, не бих се поколебал да направя… всичко.
                  А ти защо не осъзнаеш, че още по-малко ти си в главата на човека с кучето, който върви срещу тебе и нямаш представа къде са му мислите? Та дори и възрастен човек да държи повода, това не значи, че ще успее да реагира навреме или адекватно.
                  Така че, дали няма да е по-добре да научиш детето си да не предприема действия, които биха могли да предизвикат нежелана реакция, вместо да разчиташ на рефлексите на случаен непознат човек и да се дръвчиш какво ще направиш след като вече е станала беля?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: За кучетата в парка

                    Ама slaf4u то да ти кажа цялата дърленица тръгва от въобгъзяването (да мислиш не с главата си, ми с друго) - всички хора го правят това и аз включая - да не кажеш че обиждам на въобгъзяване.

                    Видял си голямо куче и вече се виждаш как вадиш патлака. Чавдар пък вижда това от своя страна - без да има случка отсреща се фатат за патлака -- и става калабалъка.
                    Донякъде ако следваме ситуацията която си описал и как си реагирал ти като спокоен гражданин с пищов .. то значи ли че ако беше нервен селяк с разрешително щеше да иде до собственика на кучето и да му размаха джелезото крещейки :
                    - Ти шо си дал на пиклата да води кучето бе ей .. шти е.а мамата аз на тебе?!

                    Не са кучетата проблема - хората са.

                    Коментар


                    • #40
                      От: За кучетата в парка

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                      Така че, дали няма да е по-добре да научиш детето си да не предприема действия, които биха могли да предизвикат нежелана реакция, вместо да разчиташ на рефлексите на случаен непознат човек и да се дръвчиш какво ще направиш след като вече е станала беля?
                      Ок, така да бъде.
                      Последно редактирано от slaf4u; 15-08-14, 22:21.
                      42

                      Коментар


                      • #41
                        От: За кучетата в парка

                        Незнам,защо разглеждате кучето само като носител на физическа агресия,за съжеление,не алка част от кучетата-домашни и особенно скитащи са носители и на заболявания.
                        Което,според мен е доста по-опасно от това кучето да залае детето,щото от това ще се уплаши,но ще му мине,а от кучешка тения,нещата ще са малко по-различни...

                        ПП,имам куче на двора,но мага да нося отговорност само за него.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #42
                          От: За кучетата в парка

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение

                          Не са кучетата проблема - хората са.
                          Е това се опитвам и аз да кажа.
                          42

                          Коментар


                          • #43
                            От: За кучетата в парка

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            В тази комбинация - поляна, детска площадка, кучета и деца, ако се търси конфликт винаги ще се намери. Проблема се решава когато и двете страни са наясно че това не им е бащиния и двете страни имат равно право да я/го ползват.
                            Спор няма, че хората се нуждаят от култивиране. Но куче на детска площадка? В коя световна столица кучета ядат хора?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: За кучетата в парка

                              Специално за колегата veskov ето какво имам предвид - като кучетата не пикаят и серат до пързалките, а на тревата ("подаръците" от кучетата се събират съответно от собствениците). И едните и другите си съжителстват спокойно и без нерви. Да не говорим че често родителите имат по едно (или повече) дете което играе на площадката, докато кучето им (едно или повече) търчат по ливадата. Често децата идват да си играят с кучетата - дърпат им играчките, хвърлят им топки и прочие. Обаче първо питат може ли... Проста работа.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:park  i ploshtadka.JPG
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5605304

                              Това за световната столица не го разбирам, аз живея в провинциялна такава и не съм наясно по въпроса
                              Последно редактирано от Slick; 15-08-14, 23:43.

                              Коментар


                              • #45
                                От: За кучетата в парка

                                Дълго е, но много- много не съм виждал толкова домни и бездомни кучета по всяко време на денонощието във всяка точка на града, както в София. Миналата година един българин, професор живял дълги години в САЩ, се прибра на 80г. да си доживее старините в София и беше буквално изяден от кучета. Нищо не пречи с любовта към кучето да се възпита у него гордост, даряваща те с безразличие докато не го притесниш силно и край. Бъди сигурен, че дете няма да има нужда да пита никого за нищо. Кучето просто ще се дистанцира достатъчно- това естествено за детски площадки и евентуални конфликтни точки дете- куче.Ако марката е неподходяща за това- да си работи там, за където е предназначено. Говоря за домашните. Превъзходните бездомни просто нямат място в града. По селата няма и от двата вида свободно дефилиращи. Гадно и първобитно, но народът се справя все едно, че не са чули за разните защитници и фондации. Не съм против кучетата, нито против определена порода, нито кой, как и къде го гледа. Макар, че човек се радва, гадинка се мъчи.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X