Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

    Здравейте, търся 1-2 такива електрода за наваряване на два малки детайла(общо 2 кв.см да се напластят с около 3мм). До сега не съм работил/виждал такива електроди. Дали се намират някъде и каква ли е г/д цената им? Има ли нещо специфично при работа с тях?

    Ето какво намерих в интернет за самия материал:

    Стелит ( от английската, Srellite – фирмено название), общо название на група лети или материали за напластяване на кобалтова основа, съдържащи хром, волфрам и др. Характеризира се с висока твърдост, запазваща се при високи температури и с износоустойчивост и устойчивост на корозия. Стелита се използва за напластяване на работната повърхност (клапани, лопатки на турбини и др.), или се използва като готови отливки, който преди да бъдат използване в качеството си на инструмент се подлагат на шлифоване. Има и голяма група стелито подобни твърди сплави където кобалта е заменен с никел. Нанасянето на повърхността става по-много начини елетродъгово /електроди/, аргоно дъгово с добавъчен материал във вид на пръчки от сплав стелит. По отношение на матриците се използва с различни легиращи елементи в зависимост от приложението, работна температура, степен на натоварване и ударно натоварване.

  • #2
    От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

    Castodur N 102 на Кастолин.

    Коментар


    • #3
      От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

      Здравей,

      благодаря за отговора. Не успях да намеря посочения от теб N 102, затова пък открих N 9060 ф2.5мм – 9.00лв/бр. Мисля да си поръчам 2 бройки и да видя какво ще стане.

      Коментар


      • #4
        От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

        Ако търсиш удароустойчиво покритие става и N 9060. Ако пък разполагаш с ВИГ, може да си поръчаш добавъчна тел Castodur N 906, по-евтина е от електродите.

        Коментар


        • #5
          От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

          Имам подобни на Бьолер после ще ги видя каква им е маркировката но са за наваряване на поансони и други такива детайли изискващи голяма твърдост .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

            Електродите са Бьолер FOX LH2 - Производител BOHLER Австрия

            Използва се за наваряване на инструменти, работещи на студено като щампи, щанци, матрици, ножове, поансони и подобни. Устойчив на натискови и ударни натоварвания. За инструментални стомани съдържащи Cr от 5.0% до 12.0%.
            Състав на наварения метал:
            C = 0.75%
            Si = 0.3%
            Mn = 0.1%
            Cr = 5.2%
            Mo = 1.5%
            V = 0.5%
            Механични показатели:
            HRC 60 - 63
            Заваръчен ток: AC/DC = +
            Класификация:
            DIN 8555 - E6 - UM - 60S Аз лично ги използвам за наваряване на износени зъби на кофите на багери .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

              Здрасти,

              днес поръчах от серията 9060. Ще пробвам и ще пиша какъв е резултата.

              Състав на наварения метал:
              C = 1.0%
              Cr = 27.0%
              W = 4.5%
              Co - основа

              Механични показатели:

              HRC 40 - 45
              Заваръчен ток: AC/DC = +
              Налични размери:
              ф2.5 х 250 мм

              Коментар


              • #8
                От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                От моите също мога да ти пратя да пробваш естествено безплатно .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                  BOHLER-а също става, дори е по-добър с оглед на износоустойчивоста при триене.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                    Здравейте,

                    да споделя - заварката се получи много добре. В началото малко по-трудно разпалих електрода, но после нямаше проблем. Слоя е много здрав, видях зор с шлайфането до необходимия размер. Всичко се получи много добре, много съм доволен от крайния резултат. Благодаря ви.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                      Здравейте, имам питане не баш по темата, но не искам да пускам нова. Трябва да си наваря отметателните дъски на един плуг и въпросът е какви електроди да ползвам?

                      Коментар


                      • #12
                        От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                        Електроди за наваряване каквито предлага местния доставчик на зав. консумативи.Като марки примерно ЕН-550,AS SD Cr10,AS SD 60,AS SD 65.OK 84 52,OK 85 65.В краен случай стандартен базичен(НОРД)
                        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                        Mark Twain
                        СтоЕнчA

                        Коментар


                        • #13
                          От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                          FOX DUR 600 са баш за тази работа!

                          Коментар


                          • #14
                            От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                            Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
                            Здравейте, имам питане не баш по темата, но не искам да пускам нова. Трябва да си наваря отметателните дъски на един плуг и въпросът е какви електроди да ползвам?
                            Абе то си е по темата ( тя се оформя като тема за наваряване) , ама кажи първо колко е необходимата за наваряване площ на 1 брой дъска и респ. броя на дъските .

                            От там ще стане ясно дали си заслужава изобщо да се наварява с електроди ( не че няма и по- изгодни начини от тях , със същата степен на износоустойчивост , ) , или направо нови дъски .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От къде мога да намеря електроди СТЕЛИТ

                              "...( не че няма и по- изгодни начини от тях , със същата степен на износоустойчивост , ) ..."

                              Владо ,разкажи ни. Не ни дръж в неведение!. За 8 броя да кажем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X