Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 3.5 V8 реставрация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Виж Еделброка за каква кубатура е. Може жигльорите да са грешни.
    Ъ ......това къде да го гледам
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

      Още си въртим номера със "Сър", понякога при стартиране директно пали бензина в карбуратора и кара присъстващите зяпачи да бягат ама полека-лека.....на някой да му се намира излишен вакумен изпарител за пропан (ако е и с "връткаво" ключе за смяна газ/бензин ще черпя х2)
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Виж Еделброка за каква кубатура е. Може жигльорите да са грешни.
        Карбуратура е за по-голяма кубатура, модела е Edelbrock 1405, който е 600CFM, за Rover V8 (Buick 215) се препоръчва Edelbrock 1404, който е 500CFM.
        RRC 3.5 ‘85
        RRC 3.9 ‘93
        Jeep XJ 4.0 ‘93

        Коментар


        • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

          Някой ще сподели ли опит как да захраня този карбуратор с пропан ?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

            За Еделброк знам че има едни специални приставки. Предполагам има и побългарен вариант,но навън си ги ползват тях за целта.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              За Еделброк знам че има едни специални приставки. Предполагам има и побългарен вариант,но навън си ги ползват тях за целта.
              Покажи дееееее..... Рисунки, чертежи, снимки ........или поне описание по което да мога да произведа действащ модел.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                Дай мейл или скайп да ти пратя. Няма точно за еделброк, но е подобно.

                Коментар


                • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                  Ето разгледай тук: http://www.v8dualfuel.com/components...er_plenum.html
                  тези изпълнения са грозни, но лесни за изработка.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                    И на двамата по-горе писали - благодаря, после ще пиша за пропана.......
                    За сега реставрацията тотално отпада.
                    Бугарец масТур, му го е тургнАл на "Сър" и го е убил.
                    Кръпка върху кръпка, без почистване, и за да е по-по-най

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05674.JPG
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5660960

                    бялото е силикон (слаган "да има) - резултата дупки и гнилоч навсякъде.

                    Режа

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05662.JPG
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5660956

                    слагам

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05667.JPG
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5660957

                    шлайфам

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05668.JPG
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5660958

                    боядисвам

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05677.JPG
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5660959

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05687.JPG
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5660961

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05692.JPG
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5660962

                    Вече с "Боди" и "Вюрт", ама си е кърпеж.
                    ..........еретични мисли се зараждат в главите наши - някой някъде, ако знае не гнило не оборудвано купе???
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-15, 16:44.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                      Пепи мерси за подредбата, днес внучката става на 7 години, ще пия едно за нея и едно за теб 4х4................
                      Сега за пропана......
                      На въпроса как да го газифицирам се наслушах на съвети :
                      Деди сложи "Мега" (мега скуърд) - как бе тикво, карбуратор е....- смени главите, сложи инжектори и т.н. - колко ще излезе - ъъъ
                      Деди сложи "BLOS"(газов карбуратор) - къде като няма въздуховоди - ми купи, смени, тътътътътъ....
                      Деди дупчи карбуратора и с щуцери - е няма да надупча "Еделброк" като жигула.......
                      .....и се почна, първо с красиФФ и професионален аФтогол, мъ си го вкарах

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05660.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5660995

                      Редя си аз вакуми и вместо както го бях направил, вакума на спирачките (зеленото) го премествам на карбуратора, а вентилацията на главите (двете червени) ги събирам и вкарвам на негово място (пред 2-ри цилиндър) за да не дупча "еделброкската" тава .......две седмици сън ме не лови защо колата работи на 7 цилиндъра, почвам да кърпя и боядисвам за успокоение и в един момент ми светва, че храня втори с пушек и маслени пари, а те трудно горят......псувам "све по списку" и почвам да дупча - вентилацията със скосено щуцерче,

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05680.JPG
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5660996

                      ЛПГ-то с произведени от две части "Г"образни.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05682.JPG
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5660997

                      После медни тръби се запояват, режат

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05683.JPG
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5660999

                      и разтварят,

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05684.JPG
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5661001

                      газта се докарва над отворите и........греда, разреждането е слабо.
                      Иван ми праща картинки за плочки и аз хуквам да търся жив динозавър в съвременните "газарници" ......
                      К,ва кола - Ровер 3.5 V8 с един голям карбуратор "Еделброк"- ъъъъъъъ, на 2 бр.- Тц, това е за двата "Стромберга" заводски, аз искам за един с отвор 130мм. - н,еа по каталог е това!!!
                      По едно време кандисваме на V8 на "Мерцедес" или нещо сходно, и след 1-2 дни ми я доставят (произвели са я ,начи). Размерите "танцуват", броя на дупките и той (беше ми обяснено, че "така трябвало").

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05689.JPG
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5661003

                      Хайде да си е доработя с ръчната бормашина, сглобявам......пак няма достатъчно разреждане. Проби-грешки, най-накрая плясвам парче неръждавейка (временно) върху двата отвора и придобивам нещо като газова

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05702.JPG
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5661005

                      ...........утре още

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05686.JPG
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5661002

                      Малкото с фаровете отзад е "Сър" в движение, ровърската глутница да се готви в най-скоро време да го бута къде гюбрето ако всичко е наред
                      П.П. Приемам всякакви съвети и критики
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-05-15, 16:57.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                        Такаааааа, умрЕ алтернатора и беше заменен с друг който (според "знаячи") ставал.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05710.JPG
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5667200

                        ...ми не става.
                        Не че не сложих пистов ремък между ролките и попрекроих захващането, ама не е същото - "сака си пръч", опс и днеска дойде, заедно с него дойде и стартер,

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05712.JPG
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5667201

                        и понеже "Сър" е от няколко дни "стрийт лигал" та го разходих.........ъъъъъъ има още душа за борби,
                        Само не знам защо стария стартер е 60-70% по-голям от новия
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-06-15, 07:13.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                          След като постигнахме консенсус с газовата, Сър си заслужи и смяна на АТФ-то, смених го и сега като че не блъска толкова при превключване.
                          По желание на Сър-баща трябва да сложа допълнителен волтметър (той си е купил нещо дигитално)
                          О.Ки - къде да го заврЕм да не бие на очи като въшка на чело .... тук-там, и най-накрая решавам "в приборното табло". Речено сторено, таблото се сваля, разчаства, спъцката се пооголва и монтира,
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05718.JPG
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5667724
                          като преди това в боята отпред е почистено подходящо прозорче........
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05719.JPG
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5667725
                          .и греда след монтажа това отчита 2.08V. Помислих да не би да съм закрил първия разряд, да би, но не би.
                          Явно си е умряла по време на операцията и така един ден работа го умножавам по 0 0).
                          Вкисвам се => утре ще го мисля
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Само не знам защо стария стартер е 60-70% по-голям от новия
                            Друг производител или редуктор?

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            допълнителен волтметър
                            А тества ли го преди да го сложиш

                            ПП Не че ми е работа, ама за показания, които се изменят динамично, е по-добре да се ползват стрелкови прибори, а не цифрови
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Друг производител или редуктор?
                              А тества ли го преди да го сложиш
                              ПП Не че ми е работа, ама за показания, които се изменят динамично, е по-добре да се ползват стрелкови прибори, а не цифрови
                              По т.1не е "редуктор" по-скоро ТехнологиЙ младши
                              по т.2 смяташ ли, че съм пропуснАл
                              по т.3 че даже съм го изучавал по "приборно оборудване" мЪ съвременният свят е силно "дигитализиран" (да-го-ба)
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Range Rover 3.5 V8 реставрация....

                                т.1 аз ако ти покажа стария на моя кош и новия разликата е пъти, та тия 60% просто не пашет - абе или пестят матрял или нови техонологии или и двете.
                                т.2 не ма все пак да питам. А и вероятно е кетайски боклук дето работи 1 от 3
                                т.3 да де, съвременен модерен свят ама ... абе неудобно си е. Един от лада заспива като шамар на нос Може и някакъв по-истински да се сложи де, че аз до сега на нищо руско читаво не съм попадал
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X