Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

    Първоначално публикуван от mstef
    Няма пък- образовай се сам...
    Понеже съм образован с Паджерата, ми стана интересно Моля разкажи?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
      ... Искам съвет от хора, които са си изпатили и имат някаква конкретна и ясна представа за даден автомобил. ...
      Колега аз следя този раздел, но никога не си позволявам да давам съвет за покупката на която и да е марка или модел по няколко причини:

      1. Всеки хвали и препоръчва марката (в частност модела) който кара, който е единстве и неповторим и макар и по-рядко това което би желал да кара.
      Това е нормално, най-малкото защото ако колата е тотален боклук от технологична гледна точка, с фрапиращо скъпи части за ремонт, и ремонтонепригодна и т.н. той ще я сменил отдавна и ще хвали другата ...
      2. Аз лично съм притежавал/поддържал (а не просто карал чужди или служебни) три марки автомобили и най-голям личен опит имам с BMW. Всички са имали и предимства и недостатъци, но в повечето случаи съм ги сменял просто защото ми е харесвало нещо друго и само един път в резултат на инцидент ...
      Предполагам е ясно, че кола на старо има кусури (не говорим за фабрични или конструктивни недостатъци) и зависи кой с каква нагласа е да ги оправя или да не ги забелязва и да кара с тях докато колата се скапе тотално. Аз лично предпочитам да купя кола с дефекти (без удари и ръжди което никога не се оправя на 100%) които съм успял да видя при огледа, като се опитвам максимално да сваля от цената и да си ги оправя сам като знам какви части съм вложил и как е извършен ремонта. Тока шанса да се кара кола с минимални изненади е далеч по-голям от колкото да купя "уникална", "перфектна", "като нова", "напълно обслужена със сменени .... и т.н. кола която дори да е правена не се знае с какви части и от кого.
      Тук има и още едно предимство, че някои от ремонтите (дори козметични) които не са неотложни могат да се плануват във времето според материалното състояние и времето/желанието на собственика да кара приличен автомобил.
      През това време преди да се инвестират сериозни суми колата се кара и може да се добие представа до колко избора е сполучлив и ако не, то да се избегнат поне тези допълнителни разходи и да се търси вариант за смяна с минимални загуби (на всеки може да се случи за съжаление)
      3. Не на последно място мое лично мнение е, че в избора на автомобил за лично ползване до голяма степен играе роля емоцията, и тези страници със съвети за марка. модел. гориво, години, пробег и т.н. са по-скоро за фирмен/служебен автомобил, който трябва да отговаря на специфични условия и с минимум разходи да осигури максимум печалба. Според мен тези критерии не трябва да са водещи при избора на личен автомобил, което не значи, разбира се да наливаш пари в нищото и да се опитваш да надскочиш сянката си...
      От там нататък с "печалбата" човек трябва не само да си осигури ежедневието но и да си задоволи прищявките или с други думи "Човек има една душа и ако не я гледа добре, тя ще вземе да го зареже"
      Ако може въобще да е удачно сравнението ние не купуваме най-евтините или най здравословните храни за да се натъпчем с витамините и минералите за деня а гледаме все пак да е приятно и вкусно и при това сме наясно с последиците от което... Ако се залитне в посока "перфектния" автомобил, то такъв няма и нов в шоурума.

      Аз смея да твърдя, че имам по-сериозни познания и опит с една марка автомобили (BMW) и в съответния подраздел съм писал и за плюсове и за минуси на Х5 а и съм готов да отговоря в рамките на възможностите ми и на други конкретни въпроси.
      В другите обособени раздели по марки съм сигурен, че можеш да намериш достатъчно точни и безпристрастни отговори на много въпроси и да направиш своя избор. Иначе темата не 6 а 16 страници да стане, предложенията ще скачат от Пасат до Бентли и кашата ще е пълна ...

      И в рамките на шегата като казах Бентли - не знам колко са хубави и здрави Х5-ците ама ги карат гледам ...

      Успех в избора!

      Коментар


      • От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

        Ще цитирам Джамбазов по спомен :

        "Купи си тази която те кефи най-много"

        Така или иначе караме таралясници, та по-добре да вдигаш капака с песен на уста.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X