Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Пишем си празни приказки, кво пише производителя и кво реално има на вторичния пазар са различни неща. Отделно е много рисковано да препоръчваш да се купи стария модел от последната година на призводство, пред новия модел произведен същата година. Един от 100 ще го оцени това, щото стария модел е по прост и съответно по ефтин за подръжка. Другите 99 ще те отсвирят, щото стария модел си е стар модел, а и както казах им искат майкаси и бащаси.
    Андро.., не ми се дебатира с теб, искам да предпазя човека от покупката на "морално млад" курник за малко пари , друго не ми е интересно в тази тема..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #77
      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Това е все едно сега да тръгна да обяснявам на някой, колко е хубав моя 300д, а неговото ЦДИ с 10г. по младо, 2 пъти по икономично, и два пъти по бързо, колко е смешно. За комфорт, безопасност, екология и т.н. да не говорим. Стига бе, чак па такива коне с капаци не сме.
      Я,ми обясни тогава,какъв комфорт,безопасност,динамика ми липсват в моя W124 m111.960 '94(точно 20 годинки),с двузонов климатроник,надуваем шофьорска седалка с вибро-масаж,блокаж на дифа,променливи фази на газоразпределянето(представяте ли си,на този дъртак!)....
      На тези годинки(и около 220х км,истински) няма нито точка ръжда,окачване отдолу изглежда като ново,сравнено с другите ми коли 2004-2005,никога нищо,освен консумативи,не е сменяно.Засечен разход по зареждане с дължина 2.5х км на темпоат 120км/ч-7.3л бензин.Какво му е лошото?
      Пример-преди известно време много километри изкарах с петгодишно тогава 330ci '05 кабрио,тлк120,Туарег и един куп други "съвременни" автомобили.С две думи-имам с какво да сравнявам.Та,буквално,слизайки от тях-получавах истинско удоволствие да шофирам "дъртия" W124.
      Всеки има право зна избор,аз своя го направих:карам и сменям и други "по-нови" коли,но въпросния W124 НИКОГА няма да го продам.Той притежава абсолютно всички качества на "идеален" за мен автомобил(за асфалт),а на колко години е-защо ми е да го знам изобщо?
      Благодаря
      Последно редактирано от ribar; 09-08-14, 13:33.

      Коментар


      • #78
        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

        по така описаната тема като малък в училище срещу математическите задачи пишех -Н.Р. мисля ,че се сещате...
        и все пак...не видях до сега да се коментира гранд витарата.....тая сувестата...сувеста ама по-джип май ще излезе от другите...Да не е премиум ...Не е Немска...Ама пък на мен ми изглежда не лош вариант...Купето е 6....мотори има...задвижването даже не е съвсем лошо?цените обаче...там е ръба на грандовете...Даже на изискването за години отговаря
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • #79
          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
          Интересно ми е как смяташ... Дори един ГИ Романо за 8 цилиндъра дето гони цена от 3 бона се избива за 15 000км., а има колкото щеш модели ГИ дето струват под 2 бона...
          Сметките са прости: ГИ се избива в рамките на 8-10 000км. (пропускаме скъпите модели). Ако караш 3-5000км. годишно- стой си на бензин или си купи дизел. Ако караш около 7-8000км. въпросът е дали смяташ да я караш тая кола по-дълго време за да е оправдана инвестицията. Ако минаваш 15 000км. на бензин определено си закъснял с 6 месеца да сложиш ГИ...
          Не мислех да пиша/отговарям,ама темата и без това тръгна "..леко У лево.." .
          Колегата иска съвет за СУВ или ЛЕКА КОЛА, които да са с ЕВТИНА поддръжка и удобни за "градско",с цена до определената сума.Аз казвам моето мнение,без да имам претенции да разбирам от автомобили.И както съм посочил,извода е от МОЯТА гледна точка,за максимална безпроблемност при експлоатация. Имам достатъчно опит с автомобили с АГУ, с ГИ(без "гаражни" изпълнения по монтаж и поддръжка!) и дизел. И именно поради това...си карам "на бензин". Обаче сега,като разбрах как съм закъснял с поставянето на ГИ,се разстроих и ще се наложи да си отворя една биричка.

          Коментар


          • #80
            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

            При 15000км/година я спестиш 1000лв от гориво я не, трябва да караш поне 4г да си ги избиеш обикновенно на такъв период колата се сменя, + загубата на място в багажника и евентуални проблеми причинени от карането на газ, лично за мен не си струва инвестицията, при пробег около 30-50к км на година може би да.

            А по темата за тия пари бих се метнал на КИА Соренто, Santafe, Grand Vitara.

            Коментар


            • #81
              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

              Първоначално публикуван от Petar84 Преглед на мнение
              При 15000км/година я спестиш 1000лв от гориво я не, трябва да караш поне 4г да си ги избиеш обикновенно на такъв период колата се сменя, + загубата на място в багажника и евентуални проблеми причинени от карането на газ, лично за мен не си струва инвестицията, при пробег около 30-50к км на година може би да.

              А по темата за тия пари бих се метнал на КИА Соренто, Santafe, Grand Vitara.
              По много груби сметки (при цени 1,20 газ/2,60 бензин) : с един WJ ще спестиш над 3 хиляди лева за 15 хиляди километра, или около 1/3 от себестойноста на автомобила годишно. Аргументи от рода на Газ/бензин са безмислени при положение, че разликата в цената е ~ 70%.

              Коментар


              • #82
                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                a опел фронтера ?

                Коментар


                • #83
                  От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                  Първоначално публикуван от Petar84 Преглед на мнение
                  При 15000км/година я спестиш 1000лв от гориво я не, трябва да караш поне 4г да си ги избиеш обикновенно на такъв период колата се сменя, + загубата на място в багажника и евентуални проблеми причинени от карането на газ, лично за мен не си струва инвестицията, при пробег около 30-50к км на година може би да.

                  А по темата за тия пари бих се метнал на КИА Соренто, Santafe, Grand Vitara.
                  К'ва ти "тема"- отдавна мина в спам...





                  Един го питах как смята- отговор не видях... Явно и ти смяташ странно, та да разясним някои неща... Я да смятаме като децата:


                  ГИ за 8 цилиндъра (нека колата е Гранд Чероки и нека е голямото мотор- 5,9)- 2500лв. стигат. Е, за Романо не стигат, но има други ГИ колкото щеш.
                  Не виждам условия в които тоя кораб ще даде под 15/100 бензин среден разход- за 15000 км. си отиват 2250л. бензин.
                  Нека е 95, че е по-евтин- 2250л. х 2.55лв./литър => 5740лв. за гориво.
                  Нека на газ е 18/100 средно (20% завишение) - 2700л.
                  2700л. х 1.21лв./литър => 3270лв.
                  5740 - 3270 = 2470лв. спестени. Не съвсем де- на газ караме повече и парите си хвърчат, но да смятаме еднакъв разход...
                  Значи сме на нула. Още първата година... А втората А четвъртата По сметки си 7+ бона напред... Че тя джипката струва по-малко на финала...
                  Как ще накараш 5,9 мотор да ти даде 18/100 среден разход- твоя грижа... Жокер- по-голям разход на бензин води до повече спестени пари като минеш на газ.


                  При 4 цилиндъра и среден разход 10/100 бензин и 12/100 газ излиза:


                  1500л. х 2,55лв. => 3825лв. за бензин
                  1800л. х 1,21лв. => 2180лв. за газ.
                  3825 - 2180 => 1645лв. икономия.
                  Е, тук вече се класираш спокойно за висок клас ГИ- 1500лв. ще стигнат и да кажем си на нулата. След 4г. сметката е близо 5 бона спестени. Да ги кажем 4 бона- я великият СУВ струва толкова тогава, я не...


                  При 15000км. пробег годишно и намерение да притежавам автомобила поне 3 години (и стига да не шофирам някаква екзотика) няма логика която да ме убеди да карам на бензин.
                  Това, че 98,5% от монтажниците на газ работят на принципа "Давай по-бързо, че следващият балък вече чака пред гаража" Е проблем. Това, че при монтажа колата ви е била с неизправна запалителна уредба Е проблем. И още други проблеми има, но са ВАШИ проблеми. Оправете си барутниците (значи да харчите пари), намерете читави хора за монтажа (това е време + пари), сложете си поне среден клас ГИ (а не най-смотаният за 700лв- още пари) и пак ще си говорим колко е изгодно или не при 15 000км. на година...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                    Първоначално публикуван от Petar84 Преглед на мнение
                    При 15000км/година я спестиш 1000лв от гориво я не, трябва да караш поне 4г да си ги избиеш обикновенно на такъв период колата се сменя, + загубата на място в багажника и евентуални проблеми причинени от карането на газ, лично за мен не си струва инвестицията, при пробег около 30-50к км на година може би да.

                    А по темата за тия пари бих се метнал на КИА Соренто, Santafe, Grand Vitara.
                    Я тогава сметни тогава за ГЧ V8 при среден разход 25/100 и разлика между газта и бензина 10-15%, за колко километра се избива перфектно работещ ГИ от 2000лв. Защото, аз като го сложих имах чувството, че вече съм го избил (ГИ). И при много малък пробег за ч година се избива. Сега ако някой върти под 8-10к на година, по-добре да не си купува кола, камо ли джип.
                    И само да вметна нещо: колата и джипа са нещо удобно и хубаво, но са преди всичко разход и ангажимент, които иска да надскочи възможностите си обикновенно се мъчи, после съжелява и накрая се опитва да не повтори същата грешка.
                    Всички коли се чупят, дори и най здравите. X5 не е нито от най-чупливите, нито от най-здравите, но със сигурност ако говорим за качественна поддръжка не е и от най-евтините. Ама ако си го е навил на пръста автора на темата не виждам защо не, а и БМВ като масова кола си остава най-ориантираната към шофьора - поне за мен!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                      Според мен АГУ е без мислено начинание при нашите горива и газаджии. Имам наблюдения към няколко мазохиста около мен
                      - Човека има Пасат с обикновено газово, през седмица е при газаджията за настройка и ремонт.
                      - Кара А3 с 1,8т няма и 6 месеца дюзи и някакви клапани, при това след 5000об почва системата да вкарва бензин. До настройване почти един път на 2 седмици.
                      - Купи си наскоро СР-В и сложи веднага газ, дали му масло за дюзите на някаква атрактивна (60-70лв/литъра ) цена
                      - Купи си БМВ 320 150кс (+/- 100) с ГИ и сега търси някакви дюзи на 1,5ом на стойност колкото колата

                      Заслужава ли си ? За някой ЗИЛ да или нещо с над 4000сс (може би).

                      Коментар


                      • #86
                        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                        Я тогава сметни тогава за ГЧ V8 при среден разход 25/100 и разлика между газта и бензина 10-15%, за колко километра се избива перфектно работещ ГИ от 2000лв. Защото, аз като го сложих имах чувството, че вече съм го избил (ГИ). И при много малък пробег за ч година се избива. Сега ако някой върти под 8-10к на година, по-добре да не си купува кола, камо ли джип.
                        И само да вметна нещо: колата и джипа са нещо удобно и хубаво, но са преди всичко разход и ангажимент, които иска да надскочи възможностите си обикновенно се мъчи, после съжелява и накрая се опитва да не повтори същата грешка.
                        Всички коли се чупят, дори и най здравите. X5 не е нито от най-чупливите, нито от най-здравите, но със сигурност ако говорим за качественна поддръжка не е и от най-евтините. Ама ако си го е навил на пръста автора на темата не виждам защо не, а и БМВ като масова кола си остава най-ориантираната към шофьора - поне за мен!
                        Хайде да не си даваме наклон, ти ако искаш може да се возиш на такси щото видиш ли било по-евтино и на газ било по-евтино ама що ли производителя не вади колата така от завода загадка също. ГЧ V8 може и да има разход и 50/100, само че няма V8 който да прехвърли 20 градско и 12-13 извънградско при нормално каране. Ако се кара по-малко смисъла да си туриш бомба в колата е безсмислена както и да си преебаваш двигатела.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                          Eдна поучителна тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=114220
                          Към края, приключва така:
                          Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                          Вчера свалих газовата изцяло и безвъзвратно.
                          Сега втори ден колата пали като нова и върви като такава.
                          В момента е на 120 хил и аз се радвам, че след няколко години тормоз отново си имам кола.
                          Заради тормоза от газовата си бях намразил автомобила.
                          Както и да е, пред мен този проблем вече не стои. Хо хо хо!!!
                          Желая здраве и безброй офроуд километри!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #88
                            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                            Добре, че не четях някои подобни теми като си слагах ГИ на колата. Колата гори под 10л. градско с климатик, карам под 7000км. годишно и не се замислих изобщо като дойде време за газ. Сега като чета, че под 10К е по-добре без кола се замислих иии - ми не става карам я всеки ден и когато я бях оставил за 1-2 дни ми беше кошмар без кола.

                            За бомбите и че колите не биле предвидени за газ - предната ми кола беше с заводска газ, 1996г. на километража пишеше почти 250К, а вероятно беше на над 500К и най-здравото останало нещо по нея беше двигателя.

                            П.П. Че има някои коли които не понасят газ и калпаво сложени уредби е съвсем друг въпрос.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Че има някои коли които не понасят газ и калпаво сложени уредби е съвсем друг въпрос.
                              Проблемът е, че трябва лично да се увериш. Щото по форумите един като каже "Хонда ЦР-В / "Субару еди-кое си" не търпи газификация", веднага му скачат триста човека да му обясняват как не е в час. Всеки газаджия, естествено казва, че става и то точно тази уредба, дето той ще монтира, другите - не.
                              Има и един чисто административен проблем - със забраната да се влиза в подземните паркинги и гаражи. Имал съм три коли на пропан-бутан и бях доволен. На сегашните ми не смея да сложа.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                                Нека не превръщаме и тази тема във вечния спор за и против АГУ . Всичко е въпрос на личен избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X