Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Не препоръчвам да се вземе нито един от гореобсъжданите SUV-ове, с оглед малкия бюджет и реалната възможност след закупуване да има необходимост от "наливане" на още толкова пари и съсипване на нерви! Някое Субару отговаря, но няма дизели, та търси Немско комби 4х4 с по-голям просвет, а и погледни тук в обявите- продава се доста запазено на пръв поглед бензиново Ауди allroad с хубава газова..за цената бих го взел ако търсех това...
    И според мен Ауди allroad е добро предложение, като се има предвид за какво ще се използва автомобила, като подръжка единствено въздушното окачване е по-скъпо, но това пък е основното предимство на автомобила:
    - отлична возия;
    - просвет спрямо скоростта:
    -- на магистрала ляга до 14 см;
    -- когато ти се наложи да излезеш от пътя става по-висока от Хонда ЦРВ 3 (21 см срещу 18,5 см);

    Иначе аз лично предпочитам full time 4x4, въпреки по-големия разход. Удачни варианти за мен са:
    1. Субаро Форестер или Аутбек (боксер дизел излиза по-късно, след 2008) ~21 см. просвет;
    2. Ауди allroad (дизел) 14-21 см. просвет;
    3. VW Passat B5.5 4-Motion, (дизелов 131 к.с., в никакъв случай 2,5 дизел 150 к.с.) 15 см. просвет;

    Не съм фен на газовите уредби, защото това са коли с добри багажници и не ми харесва идеята да ги унищожавам.

    Коментар


    • #32
      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Знам много добре аз какви дизели и при кои Субара има, но говорех за конкретния ценови диапазон. Иначе за дизела на Субару- при Аутбеците деяни, но при първите Форестъри чупеше колянови валове на поразия и се побъркаха да сменяват цели мотори гаранционно, после пооправиха положението...иначе икономичен , тих и як боксер-дизел..
      Демек за Форито кои дизелови мотори са читави? В смисъл може ли вече да се смятат за надеждни и тоя проблем отстранен ли е и от коя година?
      Последно редактирано от Dagobar; 07-08-14, 09:17.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #33
        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Демек за Форито кой дизелови мотори са читави? В смисъл може ли вече да се смятат за надеждни и тоя проблем отстранен ли е и от коя година?
        След 2010- та оправят проблема..,оставят проблеми с DPF-а , но се лекуват лесно и необходимост от смяна на съединител на 80-90 х.км, а маховика е демпферен естествено и леко скъп, но тя и колата си е "съразмерно" скъпа
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          ... необходимост от смяна на съединител на 80-90 х.км, а маховика е демпферен естествено и леко скъп...
          Пу, уби ми мераците към тая машина. Тъкмо бях почнал да я харесвам като евентуална бъдеща алтернатива.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #35
            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

            Гледам и няколко хубави РАВ-ки влизат в бюджета . И са си с много младежки вид ,а ските може и на покрива .

            Коментар


            • #36
              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Пу, уби ми мераците към тая машина. Тъкмо бях почнал да я харесвам като евентуална бъдеща алтернатива.
              Земи 2.5 XT..върви като дзвер ..вземи го за кеф..,а за икономия и не кеф си джиткай с нещо маломерно дизелово..
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Земи 2.5 XT..върви като дзвер ..вземи го за кеф..,а за икономия и не кеф си джиткай с нещо маломерно дизелово..
                Не го ща! Кеф и скорост не е моето каране. А както някои беше казал- бензина е само за мотоциклети и мотопеди. Сакам си дизелaк. Поради което си имам моя си листа с любими алтернативи: RAV4, Honda CRV най-новата генерация (сега карам предишната), Mazda CX5, Subaro Fori дизел. Ама ако е така със Субито, май ще отпадне.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #38
                  От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Не го ща! Кеф и скорост не е моето каране. А както някои беше казал- бензина е само за мотоциклети и мотопеди. Сакам си дизелaк. Поради което си имам моя си листа с любими алтернативи: RAV4, Honda CRV най-новата генерация (сега карам предишната), Mazda CX5, Subaro Fori дизел. Ама ако е така със Субито, май ще отпадне.
                  Знам..,и аз съм дизелджия..най-новото CRV с дизел не е лошо..обстойно го разглеждах на последния автосалон..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Пу, уби ми мераците към тая машина. Тъкмо бях почнал да я харесвам като евентуална бъдеща алтернатива.
                    ВСИЧКИ съвременни дизели на всички марки са с демпферен маховик(дори и Гоуф4) и цената на всичките е близка,така че не е това критерия за избор,лекува се с автомат

                    Коментар


                    • #40
                      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                      Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
                      ВСИЧКИ съвременни дизели на всички марки са с демпферен маховик(дори и Гоуф4) и цената на всичките е близка,така че не е това критерия за избор,лекува се с автомат
                      Ама повечето изброени от мене нямат автоматик като вариант.
                      А малко извън темата- фирмите и производители се неначекнаха да монтират възли и агрегати със съмнителни качества и съмнителен принос към общите качества на колите. Зор да внедряват нови технологии, които имали склонност да се чупят, ама за сметка на това са скъпи. Мътните да ги вземат...
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Ама повечето изброени от мене нямат автоматик като вариант.
                        А малко извън темата- фирмите и производители се неначекнаха да монтират възли и агрегати със съмнителни качества и съмнителен принос към общите качества на колите. Зор да внедряват нови технологии, които имали склонност да се чупят, ама за сметка на това са скъпи. Мътните да ги вземат...
                        Еми в случая не си прав,демпферния съединител всичко му е в плюс спрямо обикновения освен цената,а DPF филтъра специално при Subaru може софтуерно да се изключи ако толкова те притеснява.С DPF драма има най вече при употреба на кофти гориво и неподходящо масло.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Ама повечето изброени от мене нямат автоматик като вариант.
                          А малко извън темата- фирмите и производители се неначекнаха да монтират възли и агрегати със съмнителни качества и съмнителен принос към общите качества на колите. Зор да внедряват нови технологии, които имали склонност да се чупят, ама за сметка на това са скъпи. Мътните да ги вземат...
                          Ами,отговора е прост:
                          1.Една част от клиентите по-бързо се отказват от "старите" си коли след гаранционния период и да заповядат с паричките си в салоните за нови автомобили.
                          2.Тези,"упоритите",които не се отказват от автомобила си след гаранцията-да заповядат в сервизите и магазините,чакат ги "приятни" мигове,и срещите ще са редовни...

                          Та въпроса на века е-кой е печелившия?
                          Последно редактирано от ribar; 07-08-14, 14:52.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            ..внедряват нови технологии, които имали склонност да се чупят, ама за сметка на това са скъпи. Мътните да ги вземат...
                            Е те ще се утрепат да мислят именно в засилване на тая тенденция, ти им се чудиш ..стремежа е един- еднодневки на ниска цена и скъпи ,неремонтопригодни агрегати в тях..от Тойота сън не ги хваща и ден не минава без да се псуват, що им требва да направят да речем 4.2 моторите, дето карат по сто години..Да-дамм..и са си взели сериозна поука..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                              Що ли карам бангии над 10г? А пък колко съм спестил от Каско.......

                              Коментар


                              • #45
                                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                                Еми в случая не си прав,демпферния съединител всичко му е в плюс спрямо обикновения освен цената,а DPF филтъра специално при Subaru може софтуерно да се изключи ако толкова те притеснява.С DPF драма има най вече при употреба на кофти гориво и неподходящо масло.
                                Въпроса е, че очевидно има склонност да се чупи. Това е неприятното. А това в комбинация със скъпия му ремонт засенчва плюсовете. Или не съм разбрал правилно?

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Е те ще се утрепат да мислят именно в засилване на тая тенденция, ти им се чудиш ..стремежа е един- еднодневки на ниска цена и скъпи ,неремонтопригодни агрегати в тях..от Тойота сън не ги хваща и ден не минава без да се псуват, що им требва да направят да речем 4.2 моторите, дето карат по сто години..Да-дамм..и са си взели сериозна поука..
                                Навремето немците правиха качествени коли, които струваха и доста пари. Т.е. плащахме за качество. От всичко това сега останаха само по-високите цени. Японците за да пробият пък имаха стратегията да предлагат същото или дори по-високо качество за по-малко пари. Но и те тръгнаха по наклонената да режат от качеството. Така се изградиха автомобилни империи, създадоха си име и огромен пазар. Икономически функционираха перфектно. В днешно време осатана само славата и парите. До кога? Сега какво ще ме накара да си купя една кола от "елитна" марка, като не ми предлагат нищо повече като качество? Вече е почти все тая кой модел и коя марка си купуваш. Това че някои екземпляри са натъпкани с повече електроника и разни глупави играчки подобно на смъртфон, не ги прави по атрактивни, вече го имат всички. Кой знае- може и моето мислене да е старовремско.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X