Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

    Споменаваш, че караш пасат, съдейки от цената на носачите би трябвало да е Б5 или Б5.5, защо не си вземеш от последните 5.5 с торсен диференциал, 4-motion версията. Просвета, както най-вероятно знаеш, е 15 см, но доколкото разбирам не ти трябва по-голям.

    Коментар


    • #17
      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
      Предпочитам дизел, не съм фен на газовите уредби. Окей, мисля, че се спрях на 3 модела: BMW X5, Mercedes ML, Volkswagen Touareg, Volvo XC90. Кой от тези модели е най-евтин за подръжка и най не-трошлив. Ще го ползвам предимно в града. Досега съм карал пасат и ако подръжката не надвишава цените за пасат х2 - значи вс е ок.
      Е както си ги наредил са баш най-евтените и най-нечупливите Поне махни MLа, че малко от малко да се отървеш от затлачване.
      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      А какво мислите Мазда 6, 2.3 бензин, 4х4 комби, АСК?
      6тиците се славят принципно със здравина, но понякога имат електронни дертове, които не са много приятни.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

        Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
        Окей, мисля, че се спрях на 3 модела: BMW X5, Mercedes ML, Volkswagen Touareg, Volvo XC90.
        Имай предвид,че 95 % тези автомобили,особено дизели са на няколкостотин хиляди километра. Не гледай какво ще пише на обявата ( масово са около 180К )
        Избери този, който наистина е поддържан безкомпромисно, най-добре от частно лице.
        Иначе като съвет - Дизела на Туарег R5 не е от най-препоръчителните. Карал съм такъв - изключително слабо представяне на мотора, съобразно габаритите и теглото на Туарега. Там най-подходящ дизел е 3.0 ТДИ.
        Общо взето гледай най-запазеното и с коректна и ясна сервизна история.
        Успех!
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #19
          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
          Окей, мисля, че се спрях на 3 модела: BMW X5, Mercedes ML, Volkswagen Touareg, Volvo XC90. Кой от тези модели е най-евтин за подръжка и най не-трошлив.
          Ми едва ли някои от тези модели може да се квалифицира като надежден, спрямо определения бюджет. Това са по-скоро премуим сювчета, но при толкова стари модели да не се озориш с подръжката на дизелчетата. Ако имаш поне 30к си струва да гледаш BMW, MB, VW, Volvo.

          Коментар


          • #20
            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

            Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
            ...Избери този, който наистина е поддържан безкомпромисно, най-добре от частно лице...
            И как виждаш шанса да намери такава за тоя бюджет- има ли 5% Надали...
            Като съвет- да ги забрави тея коли щото ще му побелеят косите от поддръжката...


            Жокер-поддръжката не е само като се счупи:
            Колко струва 1 прилична гума 235/65 R17 ? С близки до тези размери стандартно излизат от завода един куп джипки. Грубо казано- 250лв. е цена за Барум, свестните подминават 300лв... При 18 цола е постижение да докопаш каквито и да са прилични гуми до 300лв.
            Колко струва каското баш на БМВ ? Дали не им беше завишена премията, а ?
            Колко електронни модула, сензора и компютри има в тея джипки и по-важното- прецакват ли се ? И колко струва ремонта/смяната им ?
            Още в колко отношения се различава поддръжката на джип спрямо нормална кола ?

            Просто казано- тея джипки имат в пъти повече електроника от умрелия Пасат при който най-сложната схема е централното заключване, съответно създават в пъти повече проблеми. Аз дори и на врага си не пожелавам да му се прецака някой модул или компютър, но и това се случва все на някой. Много да внимава автора, че да не реве после...

            Коментар


            • #21
              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

              Много ви благодаря момчета - страшни сте ! Добре, тогава да минем на лека кола... Цената при а6 4F QUATTRO, ще бъде ли по-малка или разходите ще са сходни, при по-горе изброените модели ?
              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

              Коментар


              • #22
                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                Може да изключиш Мерцедеса, на асфалт е по-зле от БМВ и Волво, а като качство си е разочарование и за самата марка. Няма смисъл да се спираш на него освен ако не държиш непременно да караш мерцедес.


                БМВ има по-спортна возия и на асфалт ще му се радваш повече, но е с по-малък багажник, ако ще возиш фамилията на излет. С времето баварецът ще натрупа повече технически проблеми и ще иска повече поддръжка, като се почне от това че по-бързо трият гуми, спирачки и уплътнения, до това че имат деликатен инжекцион и претенциозни електронни компоненти.


                В категорията "надеждни" и съответно с минимални текущи разходи, слагам Туарег и Волво. Туарегът не е толкова спортен като БМВ, но е много приятен за каране и се справя по-добре с офроудски ситуации, най-големия разход по него ще ти е за горивото, няма хронични технически болести. Волвото е по-икономично, но за дизелите се чува че развивали проблем - трудното палене може да е съмнителен симптом.

                Коментар


                • #23
                  От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  Истинско баш не е, но пък поддръжката му е като за 2 истински БМВ-та и определено НЕ се брои за евтина. Пък и бюджета не стига за фейсовия модел- не съветвам никой да си купува модел преди фейса, независимо от марката.
                  И кое "баш" е истинското BMW (да знаем така за обща култура)?

                  Кое точно в поддръжката е Х2 спрямо "истинските" BMW-та?

                  Само два примера за основни части по окачването не Е39 и Е53 по цени на ДаруКар с ДДС ...

                  E53 - Service kit, A-arm 1043 лв
                  E39 - Service kit, A-arm 832 лв

                  E53 - Ftont spring sturt 669 лв
                  E39 - Ftont spring sturt 559 лв

                  Какви точно са значимите разлики преди и след "фейса" освен раздатката може би (X-Drive)?
                  Дори и самия термин предполага основно козметични промени.

                  PS Колкото до скоростните кутии GM просто не издържат на максималния въртящ момент на дизела за разлика от ZF - кутиите. При бензиновите мотори този проблем го няма.

                  И да добавя по темата: когато BMW правят първия прототип на SUV през 1993 на базата на Е34 - комби, тогава това съкращение не е имало никакво съдържание, че дори и идея за останалите производители (или за да не съм максималист - за 99% от останалите производители)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SUV_BMW.GIF
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5604143
                  Последно редактирано от tsb_bg; 06-08-14, 23:42.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                    Предпочитам дизел, не съм фен на газовите уредби. Окей, мисля, че се спрях на 3 модела: BMW X5, Mercedes ML, Volkswagen Touareg, Volvo XC90. Кой от тези модели е най-евтин за подръжка и най не-трошлив. Ще го ползвам предимно в града. Досега съм карал пасат и ако подръжката не надвишава цените за пасат х2 - значи вс е ок.
                    Колегите са казали за X5, ML и Toureg. Аз мога да ти кажа за XC90 понеже след дълго избиране се спрях на него - в тоя бюджет ще вземеш или 4-степенния автомат на GM или 5-степенния на Aisin като и двата не са за предпочитане, има много добро пътно поведение, като всеки джип има накланяне в завоите но е стабилен, обслужването на този автомобил е съпоставимо с ML/X5/Toureg ето кратка извадка:

                    - Масло +филтри, масло АСК, масло диф + Халдекс с филтъра - 1100лв.
                    - Заден амортисьор - 1200лв - нивомат е.
                    - Гуми - 1200-1500лв.

                    За разхода ако е дизел около 13/100 градско, 9/100 извънградско, ако е бензин 3-4 литра отгоре зависимост дали е някой от турбирираните двигатели или V8. Поддръжката и на 4-те модела може да е отвратителна при немърливо поддържани екземпляри, но като цени не се различават особено. Не ти препоръчвам в този бюджет да скачаш на някой от тези екземпляри или да вдигнеш до около 18-20к бюджета за покупка, винаги може да рискуваш с "нов фнос".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                      Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                      ....
                      Какви точно са значимите разлики преди и след "фейса" освен раздатката може би (X-Drive)?
                      Дори и самия термин предполага основно козметични промени....
                      Ей тука ми уби желанието да отговоря конкретно. Що се правиш на ударен и опростяваш нещата
                      Или ти препоръчваш (при бюджет 13 бона и изискване за цената на поддръжката) да се купи някое убито от лашкане и с 13 собственика досега Х5 от първите- то просто парите не стигат за повече

                      Коментар


                      • #26
                        От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                        Не препоръчвам да се вземе нито един от гореобсъжданите SUV-ове, с оглед малкия бюджет и реалната възможност след закупуване да има необходимост от "наливане" на още толкова пари и съсипване на нерви! Някое Субару отговаря, но няма дизели, та търси Немско комби 4х4 с по-голям просвет, а и погледни тук в обявите- продава се доста запазено на пръв поглед бензиново Ауди allroad с хубава газова..за цената бих го взел ако търсех това...
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                          A какво мислите за BMW X5 2003та - какви са му слабите места ?
                          Изгледай ревюто на X6 и си направи сметка
                          https://www.youtube.com/watch?v=5UwOBKSHl-c

                          После изгледай най-могъщия майстор на света какво мисли за Х5 и си направи сметка.Аз не бих купил нещо такова.
                          https://www.youtube.com/watch?v=_vqAbKtLfws - Приятно гледане

                          Коментар


                          • #28
                            От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                            Ей тука ми уби желанието да отговоря конкретно. Що се правиш на ударен и опростяваш нещата
                            Или ти препоръчваш (при бюджет 13 бона и изискване за цената на поддръжката) да се купи някое убито от лашкане и с 13 собственика досега Х5 от първите- то просто парите не стигат за повече
                            Желание да пишеш конкретно не видях и в първия ти пост преди моя коментар.
                            Нито се правя на ударен нито опростявам нещата, писал съм за конкретни неща с примери които могат да се проверят.
                            Да си видял някъде да препоръчвам каквото и да било?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Някое Субару отговаря, но няма дизели, ...

                              Да бе нямало- новото Фори си е 2литров дизелaк, боксер със скромните 147 конйе. Изглежда много по-приятно от предшествениците и по нищо не се различава от типичните СУВ от тоя клас.
                              Има 2 недостатъка (евентуално):
                              1. За конкретната ситуация е извън паричната рамка.
                              2. Почти няма отзиви за тоя мотор на Субито, той май се явява пионер-дизел за марката?
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Надежден SUV или 4х4 кола до 12 000 лв 13 0000

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Да бе нямало- новото Фори си е 2литров дизелaк, боксер със скромните 147 конйе. Изглежда много по-приятно от предшествениците и по нищо не се различава от типичните СУВ от тоя клас.
                                Има 2 недостатъка (евентуално):
                                1. За конкретната ситуация е извън паричната рамка.
                                2. Почти няма отзиви за тоя мотор на Субито, той май се явява пионер-дизел за марката?
                                Знам много добре аз какви дизели и при кои Субара има, но говорех за конкретния ценови диапазон. Иначе за дизела на Субару- при Аутбеците деяни, но при първите Форестъри чупеше колянови валове на поразия и се побъркаха да сменяват цели мотори гаранционно, после пооправиха положението...иначе икономичен , тих и як боксер-дизел..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X