Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за амортисьори

    Здравейте колеги!!!
    Предстои ми отпуска, та реших да отделя малко време за амортисьорите на буханката- да ги сваля да ги почистя, да ги боядисам, да проверя маслото в тях и да го сменя, щото сигурно е оригиналното от 1995г.
    Погледнах в умните книжки да видя какво масло трябва да им се налее и колко.Полага се масло АЖ 12Т или МГП 12, може също и вретенно АУ.Опитах се да намер първите две, но се оказа че из Варна ги няма.
    Преди години пак се бях опитвал да намеря първото масло и пак бях ударил на камък, даже имам спомен че бях писал на колега тука от форума- не ги внасял защато нямало търсене.
    Думата ми е къде из Българията има такива масла, а ако ги няма с какво масло да го заместя.
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

  • #2
    От: Масло за амортисьори

    Обикновенно хидравлично масло . Ако пък толкова си се ентусиазирал отиди в някои моторджииски магазни там има хубави масла ама цената няма да ти хареса .
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • #3
      От: Масло за амортисьори

      Добро утро!
      Наистина маслото за амортисьорите е вид хидравлично масло.Предполагам че числото 12 в означението и на двата вида масла които съм посочил е кинематичен вискозитет 12 мм/с при 50 градуса, наличните на пазара хидравлични масла са 10 или 15 и те трудно се намират .Приста в листата си има масло за амортисьори, но само го има-произвеждат го по заявка най малко варел.
      Моторджииските масла не вършат работа в случая....компормисните варианти са Вретенно АУ или ATF но до тях смятам да прибегна ако не намеря масло за амартисьори...
      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

      Коментар


      • #4
        От: Масло за амортисьори

        добро утро!
        Наистина маслото за амротисьорите е хидравлично масло, но със точно определен вискозитет, което пък гарантира коретната работа на възела... в случая е необходим вискозитет 12 мм/с при 50 градуса.Моторджииските масла не са подходящи в случая проверих вече...
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • #5
          От: Масло за амортисьори

          Пълначите, майстори на амортисьори, крикове, хидравлики и т.н. с какво ги пълнят?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Масло за амортисьори

            МХЛ32
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Масло за амортисьори

              То останаха ли такива майстори дето да пълнят амортисьори....във Варна не се сещам да има такива..
              МХЛ 32 е със два пъти и половина по висок вискозитет от това което търся...сигурно ще има странични явления като например да почне да чупи ушите на амортисьора....
              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

              Коментар


              • #8
                От: Масло за амортисьори

                Може да смесиш с различни вискозитети дорде хареса на теб или на него.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за амортисьори

                  аз карам с ЕП 90 и не е скъсало нищо.
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за амортисьори

                    здравейте колеги?
                    Намерих масло в една пловдивска фирма МГП 10 но не стигнах до него и най накрая ги напълних със МХЛ 22/ споменаха ми че МХМ 22 е по добре/ станаха, само дето вози малко по твърдо и стои по стабилно на пътя говоря за асфалт по черно повечко люлее но се търпи...пък и нали сие товарна не и пречи толкова
                    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за амортисьори

                      Като захладнее още ще търсиш къде изгрява слънцето, за да стопли вдървения амортисьор.
                      Стандарт за отчитане на вискозитет при 50 градуса няма, при 40 е най-близкият. В случая е по-важен вискозитетният индекс (ВИ), вискозитетът е по-малкият проблем. МХЛ маслата не стават, индексът им е ужасен и ще работи добре само при определена (около 25 градуса) температура.

                      Моторджийски и всякакви други масла стават, няма ограничения. Хидрваличното масло за френски коли, по-доброто за кормилото на фолксваген (зелено), за кормило на форд и други са добри. Фолксваген е най-лесно за намиране при добър ВИ. Струва 23 лв в Косер, ако не греша.
                      Понякога синтетичните двигателни стават, както и АТФ 3.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за амортисьори

                        Така е колега и тогава сигурно ще си поръчам от МГП 10.....
                        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за амортисьори

                          Ако това са му данните поне приблизително http://www.yukoil.com/item/MGP-10-ISO-10/, наливай АТФ 3 или хидравлично от споменатите за кормилна система по-горе и не се занимавай с търсене. Вискозитетният му индекс е по-лош от всички споменати, гъстотата е като на SAE 30 или ATF, грубо казано. АТФ 3 има наливно за 7-8 лв.
                          В никакъв случай не купувай хидравлично минерално от тези обикновените, не с лоши, но не са за амортисьор. Но ако искаш, най-малко лошото е МХП 40 А, то е за хидротрансмисии и го има навсякъде.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за амортисьори

                            МХМ 22 е по добро по отношение на температурните характеристики...АЖ 12Т е с вискозитет 12мм/с но при 50 градуса, МГП 12 е същото МГП 10 е с вискозитет 10 мм/с пак при 50 градуса, а при МХЛ или МХМ 22 вискозитета е 22 мм/с но при 40 градуса едното е по руските стадрати, другото е по европеййските или западните МХЛ и МХМ се различават по температурният диапазон при който се ползват..но инас си прав че зимата малко ще се одърви в амортисьорите но пък и ужаската сие товарна и си мисля че малко по твърдо окачване няма да и отрази чак толкоза зле
                            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за амортисьори

                              ето ги характеристиките на АЖ 12 Т
                              http://www.zarechie.ru/catalogue/oil...ic/ag-12t.html
                              ето ги характеристиките та МГП 12
                              http://www.zarechie.ru/catalogue/oil...ic/mgp-12.html
                              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X