Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е ли поредното малоумие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Не е ли поредното малоумие ?

    Първата работа на много животни е да се пазят от реални или въображаеми заплахи и това често води до нападения над хора.

    Версията че някой е пуснал ягуара да стане ловен трофей е достойна за литературния песимизъм на Гагич, но и леко пресилена.

    Коментар


    • #17
      От: Не е ли поредното малоумие ?

      Що за глупост? Защо са го издирвали всички ловци в града, след като е убит на територията на парка? и защо е убит, а не приспан? Аз останах с впечатление, че е тичал из града...
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Не е ли поредното малоумие ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ... литературния песимизъм на Гагич, но и леко пресилена.
        Социалистическия реализъм на Гагич. Доколкото все още живеем в него.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Не е ли поредното малоумие ?

          Щото видиш ли-може пак да излезе...
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • #20
            От: Не е ли поредното малоумие ?

            Няма угодия ! Ако животното беше изяло някой в един глас щяхме да ревем защо не е застреляно навреме . Някой е имал топки и е поел отговорността .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Не е ли поредното малоумие ?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Някой е имал топки и е поел отговорността .
              При положение,че е можело да бъде приспано?
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #22
                От: Не е ли поредното малоумие ?

                Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                При положение,че е можело да бъде приспано?
                Колега, би ли расказал, как стана, къде беше животното, колко пъти стреляха по него със стрелички, кой и от колко метра го застреля смъртоносно, ще ни е интересно да разберем тези важни подробности които ти знаеш явно, или не?

                Освен, че действа след няколко минути ако е нормално поставена, стреличката НЕ гарантира, че животното няма да нарани който и каквото докопа през минутките докато подейства лекарството, така че, кой е по-важен редкия звер или някой посетител или сеирджия в региона, питам аз и отговор ми не трябва...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Не е ли поредното малоумие ?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  питам аз и отговор ми не трябва...
                  Ми що питаш тогава?
                  Ако е имало шанс животното да бъде приспано и прибрано,за да му се радват хората,е редно да бъде направено...
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Не е ли поредното малоумие ?

                    Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                    Ми що питаш тогава?
                    Ако е имало шанс животното да бъде приспано и прибрано,за да му се радват хората,е редно да бъде направено...
                    Ти би ли поел риска да нападне твоите деца ? Аз съм ловджия с дългогодишен стаж та са ми ясни малко нещата с дивите животни .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Не е ли поредното малоумие ?

                      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                      Ако е имало шанс...
                      Шанс е имало. Ама е имало и шанс за минус ръка или крак.
                      Чети тука:
                      инциденти с големи котки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Не е ли поредното малоумие ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Шанс е имало. Ама е имало и шанс за минус ръка или крак.
                        Чети тука:
                        инциденти с големи котки
                        Добре.Разбирам,искате да ме убедите,че е нямало друга възможност...
                        Ако утре еленчето с големите роги земе че прескочи мрежата,и него ли ще гръмнем?
                        Щото може да намушка някого?
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Не е ли поредното малоумие ?

                          Откажи се, Митак.
                          Няма смисъл....
                          Хеле пък, ако се намесят авджиите.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Не е ли поредното малоумие ?

                            Мда. като оставим настрани аргумента "Ами ако..." и погледнем обективно котката, колкото и да е голяма, не напада без причина. Особено такава, която е нахранена и ежедневно е била в обкръжението на хора. Без да съм експерт по диви (доколкото са диви тия от зоопарка) животни съм убеден, че нито щеше да изяде нечии деца, нито щеше да нарани куражлия, приближил на 20 метра с пушка със стрелички. Още повече, че чистачът е влизал в нейно присъствие в клетката и не се е притеснявал особено.
                            П.П. Преди година избяга вълка на някакви кинаджии в южните квартали. След 2-3 дена мисля го хванаха кучкарите от Екоравновесие. Съвсем жив и невредим (освен ако не са го пооръфали софийските помияри)
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              От: Не е ли поредното малоумие ?

                              Хубаво е, че имаме специалисти и по ловене на избягали зоопаркаджии! Какво говоря аз, по точно, имаме специалисти по убиване. Колко му е един ягуар, ще си вземем друг. въпросът е сеир да има и...Мръвки!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #30
                                От: Не е ли поредното малоумие ?

                                Колеги, разберете едно нещо, НЯМА шанс при работа с животни, особено едри и опасни да може да се контролира или предвиди риска и поведението им когато са на свобода, в цирка е едно, в зоопарка друго а на свобода вече е неконтролируем риск, тоест животното може да иде и да се умилква и да позволи да го галят но за секунди може да убие, бог знае какво му е в главата, а дори и да е най-мирното на света, когато се опитват да го заловят или прострелят, всяко животно включва режим самозащита и агресия, споделям това като човек работил с животни професионално.

                                При опасни животни си има протокол и според него се опиват да се заловят и/или упоят когато условията позволяват, не позволяват ли условията и риска ако е над предписаниятя, животните трябва да се обезопасят, как става това знаете всички.

                                Знаете ли как се упояват в Германия агресивни кучета, или как се залавят бели мечки в Исландия или какво се прави с големи котки в Америка, упояват ги без предупреждение с голяма оловна инжекция, идва полицията и работата приключва на мига, стига с тия фантастики да спасим котето при наличие на значителен риск от смърт или тежко нараняване на човек!

                                Опитали са според медиите да го упоят, не са успели, какво да направят да го чакат да се прибере само у дома ли
                                Последно редактирано от BatGeorgeone; 03-08-14, 23:01.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X