Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Честно казано не знам какво да напиша и от къде да почна.....
    Искрено съчувствам, колега! Всички там сте герои и мъченици! Дано бързо се съвземете. Сигурно не ти е до това, но HR-V-то в какво състояние е, успя ли да я спасиш?
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      .....

      Тези които са останали с покриви, ще изсъхнат.
      В Никопол 2006 доколкото имам спомени ГЗ тогава и пожарната сушаха помещения с някакви мощни калорифери.
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

        Колеги,да споделя и моето виждане по въпроса.Това което видях на живо в Мизия е много по страшно отколкото в репортажите по телевизията,особено нощно време докато още имаше вода и като караш по "пътя" имаш чувството ,че си в язовир ,от всякъде вода.Дворовете бяха пълни, като от оградите,визирам мрежата не залята оставаше около педя разстояние.Жалко и за къщите на хората ,защото града е беден ,много безработни,а в днешно време така лесно се не строи къща.Да не говорим за опитите на нагли "роми" да се снабдят с имущество което е на гражданите и за още по наглия поздрав в деня на бедствието-за давещите се българи.Заварихме група доброволци -опълченци,въоръжени кой с каквото е намерил и тръгнала да отмъщава на наглеците,едвам предотвратихме конфликта,макар ,че не е сигурно дали не тлее някъде огънчето.Това времето ще покаже
        Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

        Коментар


        • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

          Аз ръждиви пирони не бих купил пък не знам.Не става въпрос и за по-богат,а да не скъса нервите не семейството с някаква загубена кауза като опит за градене на нещо вече загубено.

          спирам,че звучи кофти.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
            Искрено съчувствам, колега! Всички там сте герои и мъченици! Дано бързо се съвземете. Сигурно не ти е до това, но HR-V-то в какво състояние е, успя ли да я спасиш?
            Ами харвито добре че ни отърва. Не знам как да го опиша, но Къщата със заведението първа се наводни, взехме голямата раница и събрахме набързо багаж, и с деца на ръце (едно бебе изписано в петък, в събота ни наводни) и другото дето направи 2 годинки на 6-ти август, във вода до кръста сме ги изнасяли. Ама много бързо се напълни двора и първия етаж. Занесохме ги в бащината къща, там ги нахранихме и към 11 вечерта бяха заспали, чичо ми (съседи сме там) се разхлопа че идва вълна. Та събрахме пак раницата и майка ми един сак с документи и разни дрехи. Натоварихме се в харвито и с питане от къде може да се мине със обикаляне, та през циганската махала, от там през един земеделски път, дето не можеш да разбереш къде е, то обрасло с трева, от едната страна разорано, от другата царевица .... Абе кошмарно беше, като добавиш и тъмницата .... та на едно място (пороя му кавзват) беше извлякло кал та там закъсахме.
            От там едни кошерища с комари, заминах майка ми и жената с децата, тръгнах през орането към Сараево (селото на жената) едва не се изгубих, че от там съм минавал преди години само веднъж. Звънях на тъста да ме срещне по пътя, после местихме багаж и децата през оране, кал, комари до където беше стигнал с колата, че не биваше да се рискува из калта.... Първата нощ беше кошмарна, харвито го заминах из полето, та го прибрах след ден-два, ама все пак ни измъкна, че се чудехме как сме минали през едни пъдини по "пътя", че и там се събира вода.

            Ама само хондата отървахме суха, буса и баничарката се удавиха. Буса го оправихме и тръгна, ама е чист дизел, баничарката и тя май ще стане. На братчеда само наварата май отърваха, тлк 120-ката с толко електроника май ще е трудна, пък бмв-то и то.

            Та така, през такива филми минахме, че няма как да ги опиша и разкажа.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

              Днес минах през Мизия и река Скъд наколко пъти пеша и с кола. Реката е дълбока около 10 сантиметра и широка около 3 метра.
              Това, че са строили където не трябва, в никакъв случай не ги оправдава, та да искат и компенсации.
              Светла им памет на жертвите, ама трябва и да се мисли.
              Там надморската височина е около 20м. а Дунава е на километър. Дано да сте учили физика.

              Коментар


              • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                ...

                Прокурорското разследване на причините за бедствието в района показва още, че коритото на река Скът край бедстващото село Крушовица не е почистено от растителност. Като доказателство е взето предвид и становище от 2000-та година, според което река Скът е потенциално опасна и може да предизвика наводнения.
                От тук

                Коментар


                • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  От тук
                  Да де сега сме 2014ста.

                  Коментар


                  • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                    Този репортаж циркулира във фейсбуук:

                    Един месец след бедствието в Мизия.

                    Коментар


                    • От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                      Ами общо взето повечето пострадали са на това дередже. Някои по-малко, други повече, понеже има доста останали и без покрив. Нещата никак не са добре, особено за по-възрастните хора. Сградите съхнат много трудно, което означава, че ако няма къде да се подслонят за зимата, ще трябва да седят в избушените стаи.
                      Вода няма и медиите нека си разправят, че нещата се нормализират, ама колко е нормално само живущите знаят и теглото си е наше.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X