Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ....
    Дьржавата та дьржавата,е на и тая дьржава тук не спря Катрина и ураганчето дето шибна Ню Йорк и 'ко пра'им,ЕЕЕЕЕмигрираме на Луната ли???...
    Не бе- излизаш и почваш да псуваш държавата колко е смотана. Нали помниш, че тя държавата ти е длъжна за всичко: горещо е- що не ми осигурят сянка, дъжд вали- къде ми е чадъра, боли те гъза- що не ме почеше... И после отиваш у кръчмата да се напиеш и да псувате цялата компания...
    А бе- вие като нямате долнопробни кръчми къде се събирате да псувате държавата

    Коментар


    • #32
      От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Ти като можеш да правиш чудеса защо не се кандидатираш за кмет или нещо подобно,явно на иния чудесата на са им много по специалноста.............

      Дьржавата та дьржавата,е на и тая дьржава тук не спря Катрина и ураганчето дето шибна Ню Йорк и 'ко пра'им,ЕЕЕЕЕмигрираме на Луната ли???А малко по-сериозно - виждаш,че водата идва и понеже имаш само 2 суджука оставаш да си ги пазиш пьк после звьнял на 112.Е па звьни колко искаш,то пак като не плуваш.

      Е и това лято тук горя малко - влизат куките,от тая до тая палма се изнасяте,вади помпата и застава на крьстовището,до 2 часа да те няма.Това за телетата,умните вече се бяха спретнали и бяха задрьстили всички паркинги с кафета,ресторанти и кенефи по тях,палатков лагер един вид.Ма не искам............гори за да светиш.Ако дьржавата има вина то това е - не ги е наритала да се разкарат от там ма направо ми е чудно тогава пьк какьв вой щеше да бьде за двата суджука.
      Босе,кат толкоз невинна таз нашта държава ти що щеш в Сан Диего?Ела си тук да си живеем под майчините грижи на Българската държава.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #33
        От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Босе,кат толкоз невинна таз нашта държава ти що щеш в Сан Диего?Ела си тук да си живеем под майчините грижи на Българската държава.

        По какво се различава изнасянето от град в тая и в оная дьржава???Раница 20 литра си е раница 20 литра и тук и там.И аз не сьм тук за да бедствам та да ме питаш какво правя тук.Аз не живея под майчините грижи на никоя дьржава,не очаквам да ми покрие млякото тя и по тая причина имам и раничка и кубинки и якенце,сателитен телефон,а в последно време се вьорьжавам та ако някой реши,че моето е негово в една такава ситуация да му обясня,че не е прав.

        Добре,да предположим,че дьржавата ви е виновна - с какво е виновна,че не е спряла водата ли?Или,че няма лодки по улиците като почне да се вдига водата???Тук лодките ги пуснаха на третия ден за сравнение,то тогава задника си го покрива кой как може.А иначе дьржавата и тук си я псуваме по форумите,гледам никой не е излязал хайдушката пред кметството да им тегли една майна.

        На Луната му е майката
        Последно редактирано от BENZBOSS; 04-08-14, 20:11.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ...
          На Луната му е майката
          За кратко - и там ще има недоволни.

          Не е толкова трудно да имаш една-две торби, дето да затътриш до мпс-то, и после да търтиш, дето ти видят очите.

          Ако очите ти са гледали преди това, ще има къде да търтиш, без да си в неизвестното.

          Ако си се сетил да си вземеш и нещо за кльопане там - ехееее
          Ако си се сетил да си осигуриш и нещо за пиене - не алкохол, а водица - ехехехе
          Ако си се сетил да си осигуриш и това, някой да не те превари в твоето място, или да се направи на тебе.... ехехехехе..

          То кво му трябва на човека, нещо за ядене, нещо за пиене, и нещо за стреляне - за да има нещо за ядене, нещо за пиене, и нещо за стреляне, което е необходимо, за да има нещо за ...

          Аз си имам!!!
          За останалите - сори!

          PS Не съм препър, просто си мисля, и си правя разни нещица- най-вероятно излишни, но пък знае ли човек, кое и кога ще му е излишно....
          Последно редактирано от Veni1; 04-08-14, 19:27.

          Коментар


          • #35
            От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            PS Не съм препър, просто си мисля, и си правя разни нещица- най-вероятно излишни, но пък знае ли човек, кое и кога ще му е излишно....
            И аз не сьм,но няма да си тьрся кьде са ми документите,дали имам пари кеш и кьде ми е навряла бойните гащи жената - те си стоят с колана барабар в раницата заедно с якето.Дали ще ми е виновен някой ако не си намеря и резервните очила???

            Давайте да даваме по темата - жалко за загиналите.

            Тая вода няма спиране,а оправдание,че не се знаело е малко мммммммм то аз от тук знам кой кьде плува из Бьлгария,а те не знаят.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

              Информация от мястото на събитието, която току-що получих по телефона от barzashki, който е там хем служебно, хем е с оборудваното си лично Паджеро, като част от *МСС*.
              На място са командировани служители и техника на ОУПБЗН от всички съседни областни градове и от София, има екипи от МО (от поделението в Плевен). Всички полагат доста усилия за оказване на помощ на пострадалите.
              Към момента водата бавно се оттича и нивото спада, като все още не е подходящо за отводняване на имотите с помпи. Засега не се предполага нов прилив на водни маси.
              При нова информация или необходимост от някакво подпомагане, ще уведомявам.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #37
                От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                Казаха по една телевизия,че ще има разследване на причините за потопа,дано да е обективно.Много ще е жалко,ако за да не изтекат на някои шараните, и за да не се наводнят пък на други нивите,се е стигнало до тази ситуация.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #38
                  От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                  Мисля, че най-лошото тепърва предстои, защото местността е равнинна и водата няма да се оттече, ами кой-знае колко време ще стои, докато се изпари, което е сигурна предпоставка за епидемии.
                  Направи ми впечатление от репортажите, че къщите буквално се свличат без да е имало силен воден напор, който да ги събори-нямат основи, или...?
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                    Казаха,че нивите зад дигите също са били под известно количество вода....
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Мисля, че най-лошото тепърва предстои, защото местността е равнинна и водата няма да се оттече, ами кой-знае колко време ще стои, докато се изпари, което е сигурна предпоставка за епидемии.
                      Направи ми впечатление от репортажите, че къщите буквално се свличат без да е имало силен воден напор, който да ги събори-нямат основи, или...?
                      Според приятел,който беше там, много от къщите,които падат са кирпичени,въпреки че са измазани с хоросан и не се вижда отвън.Това обяснява безпричинното наглед срутване.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #41
                        От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                        Не мисля, че проблема е кой как и дали е излязъл от дома си. Истинския проблем предстои тепърва, а то е че тия хора вече нямат нищо. А това не са хора които могат еи така от раз да си купят нова покъщина, да не говорим за къщи. Аз лично и една седмица предварително да знам, ще ми е малко трудно да си изнеса печката, пералнята, телевизора, хладилника, спалнята, гардеробите, дърворезачката, циркуляра, мазилката, стените и тн и тн.......
                        А за това, чеи преди там е имало наводнения, мисля, че още по- преди, там е имало село, от преди да има язовири, диги и едри земеделци. Само предполагам...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                          Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                          печката, пералнята, телевизора, хладилника, спалнята, гардеробите, дърворезачката, циркуляра, мазилката, стените и тн и тн.......
                          Що си мисля,че при обявена тревога и последваща евакуация тези неща не са нужни!
                          Трябват лични документи,кредитни(дебитни) карти,суха пара и дрехи...
                          Нищо не мога,и нищо не знам...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                            Да бе, така е. Няма спор. Факт е, че минахме леко. Ама след това идва утрето, а там си с гащите, документите и консервата.
                            За това говоря.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                              Като се има предвид спецификата на района, въпроса с кредитни(дебитни) карти,суха пара е ясен - в тия карти я има лев, я не, сухата пара тоже, за мократа - и тя я няма, обаче една резачка - може да е 60 кинта на пазара, ама това е инструмент, циркуляра - инструмент е, че и желязо има боолук по него, за хладилника - ми виж в технопазара колко е един хладилник - пари са се давали в кеш за него, за спалнята и гардероба - също.

                              На хората в тоя вилает ножа е опрял дотолкова в кокала, че изброените от тебе вещи са съизмерими със смисъла на живота....

                              Погледни в тая светлина - на мен ми е лесно, че мога да ги заеба тия вещи, и да си купя утре аналога им, ама ....?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Град Мизия е под вода, залети са улици, дворове и мазета

                                Да де.. Това имах предвид. И аз лично съм лесен. И съм много далече от там... Но тия хора наистина сега нямат нищо...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X