Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при Фероза

    Здравейте колеги, имам Дайхацу фероза..нещо започна да издава нехарактерен звук от предно дясно колело ( не е от страната на шофьора) звука се появява при движение на колелото и е като лагер който се върти свободно. Реших да махна гумата и да видя има ли нещо което аз самия мога да отстраня е нищо не видях , но ми направи впечатление, че много трудно се върти самия фланец ( дано съм се изразил правилно имам предвид фланеца с хъба върху който се слага самата гума). Като казвам трудно имам предвид че с две ръце го завъртам но няма празен ход. т.е ако гумата е сложена и колата е вдигната на крик освободена от скорост и всичко ако завъртя предна дясно колело то няма да има свободен ход .....та питането ми това нормално ли е ???
    И възможно ли е този шум да ми се появява от там и нещо друго искам да попитам опитах се да разглобя спирачния апарата за да видя как са нахладките , но не ми се удаде.....развих едни по - точно долния болт , но горния то не знам не видях подобен ....а другите болтове освобождаваха целия спирачен апарат и си ги сложих пак .....Видях и едно на маслено дали нямам проблем там и едни масльонки та се чудя дали да не ги гресирам ......Дайте някакъв акъл ....че откриването на лова е близо ....


    Ето и нагледни снимки

    за този болт говоря не успях да го развия , няма глава , и въобще незнам как
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-08-02 09.22.00.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:6065088

    омазненото , да нямам някой проблем изтървала семеринга или подобни неща
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-08-02 09.22.16.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:6065089

    това е масльонката
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-08-02 09.23.12.jpg
Прегледи:1
Размер:148.8 КБ
ID:6065090


    ето и за кое говоря , че не се върти свободно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-08-02 09.22.49.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:6065091
    Последно редактирано от p_dzatara; 02-08-14, 08:38.

  • #2
    От: Проблем при Фероза

    Като казвам трудно имам предвид че с две ръце го завъртам но няма празен ход. т.е ако гумата е сложена и колата е вдигната на крик освободена от скорост и всичко ако завъртя предна дясно колело то няма да има свободен ход .....та питането ми това нормално ли е ???
    Не е нормално. Предното колело като е повдигнато и освободено от скорост трябва спокойно с един пръст на ръката си да го завърташ.

    "Фланеца" на което казваш ти е спирачния диск и трябва да може да се върти свободно с една ръка. Ако не можеш да го завъртиш, тогава първата проверка е след кратко шофиране каква е топлината му/топлината на джантата . Ако е по топъл/горещ от това на лявото колело - директно си търси да закупиш ремонтен комплект гумички за преден спирачен апарат, има ги по ул.Симеон и после един час работа за смяната им в някой сервиз.


    Хайде, че след седмица лова започна.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при Фероза

      А може да е за смяна на спирачен маркуч,помпа или серво? И да се окаже с едни 50лв назад заради подобни съвети? Или още по-фрапиращо-онзи болт без глава който не е успял да развие (и слава богу) е водач-може да се нуждае само от раздвижване и смазка. При демонстрираните технически познания на питащия,единствения правилен съвет е препоръка за майстор за преглед и ремонт.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при Фероза

        Да то ясно за майстора, но чак във вторник ще е ...а днес трябваше да отида с децата на панаир..жалко..а за тези масльонки..и омасляването дето се вижда на втората снимка да се притеснявам ли ?

        А по отношение на "А може да е за смяна на спирачен маркуч,помпа или серво?" не би ли следвало да имам проблем при спирането примерно , защото аз нямам проблем, а маркучите са нови погледнах ги, та колега kalin09 я сподели за "...онзи болт без глава който не е успял да развие (и слава богу) е водач-може да се нуждае само от раздвижване и смазка.." как да го развия за да го раздвижа и смажа ?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при Фероза

          Първоначално публикуван от p_dzatara Преглед на мнение
          не би ли следвало да имам проблем при спирането примерно ,
          Бих ти предложил да ползваш майстор . Явно така написано не разбираш -не тренирай , спирачки са все пак.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при Фероза

            Подобен проблем може да е и от заминал лагер на главина, от блокирал спирачен апарат...
            Нека я види майстор.
            на чашките на полуоските по спомен имаше семеринг.
            Той е по-скоро в корпуса на дифа.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при Фероза

              Колеги ...майстора каза , че паразитния хебел е за смяна ...чудно защото точно той е сменян от предния собственик ( съдя по това, че изглежда по - нов от другия) .

              Помагайте от къде да намеря , че такъв хебел ....в Бургас за съжаление ..не открих .... лошото е че джипката ще е нужна за откриването ;(

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при Фероза

                Колега , напиши от къде си. Сложи телефон за връзка. И сега ако можеш да ми обясниш какво общо има между паразитния хебел и задържащо колело ако това ти е казал майстора ....

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при Фероза

                  Бургас, 0888422186 Петко .....това е единия проблем стържещ звук при завъртане наляво и надясно то не е само това ами и тампони, спирачни цилиндърчета и куп други неща по предницата( не ги запомних, че ме заболя главата) но ги намерихме в Бургас само тоя хебел не намерихме , но тази вечер се обадих в Ст. Загора за 30 лв. каза човека ще ми го прати утре в 10.00 часа ще се чуем пак ...та хебела бил важен да се сложи за да се продължи нататък по ремонта и ..не запомних повече какво каза мастера нещо за някакви хлабини ли бяха какво ли ...сега не претендирам за знаещ и на такива неща се доверявам на мастера....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при Фероза

                    Да ...всичко ми излезе 230 лв. с труда .....смененени спирачни цилиндри, някакви тампони, семеринги, а хебела втора употреба от Ст. Загора....кажи речи предницата е почти нова а моя стария хебел въпреки, че е изглежда, като нов е за боклука...то не знам дали е за боклука тези втулки дали не се правят някъде ....иначе на менгемето и с чук и не помръдваше ....е как може така да го измислят тези японци ..една бронзова втулка може да такива проблеми да си създаде, че не е истина...
                    Това е сега се стягаме за откриването

                    Наслука

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при Фероза

                      Мисля,че в хебела оригинално няма бронзова втулка.Може да го разглобиш и да провериш дали не може да се рециклира.Ако е възможно ще си имаш един резервен.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при Фероза

                        Първоначално публикуван от p_dzatara Преглед на мнение
                        Да ...всичко ми излезе 230 лв. с труда .....

                        Наслука
                        Мерак се гаси со паре. Наслука и дано има снимки да ни дразниш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при Фероза

                          А снимки , не сте казали не съм постнал, но лошо ...преди 4 дена дойде човек с оферта за джипа ...видял джипа там при майстора , огледал го и много му харесал...дадох му цена на която да се откаже , а той ми вика на 23 ще се видим за да се разберем ...а ся де ....по средата на ловния сезон...ако даде тея пари ( хич не ми се дава ама хич) си мисля за едно дискавъри или роки.....но дано се откаже тоя мераклия
                          Последно редактирано от p_dzatara; 17-08-14, 07:33.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X