Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

    Здравейте,

    Преди малко двама мароканци ми разбиха джипа и откраднаха една спортна чанта, мангалите вече са в ареста, чантата е в мен, но ми строшиха задно дясно стъкло и са огънали вратата и т.н.

    Предпочитам да намеря представителство на крайслер/фиат/джийп или в краен случай автостъклар да ми оправи стъклото за да мога да си доизкарам почивката, имам още седмица но срещам сериозни трудности с езика.

    Добре, че в полицията инспектора беше учил английски преди 24 години та се разбрахме, инак трудно, много трудно.

    Бих бил благодарен на човек в Испания или някой с испански и възможност да звъни международни разговори да провери къде има задно дясно стъкло за Джийп Вранглер Сахара Ънлимитед, вина ще пусна след минутка?

    До утре 1ви съм в Билбао после мислех да ида до Сан Себастиан и после към Бордо Франция, идеята е утре Петък ако мога да си сложа стъкло да не го мисля джипа и да може да карам нормално, че ме чакат около 1500-2000 км обратно до острова.

    Ще си дам английския мобилен на някой на ЛС ако се наложи, аз мога да звънна, нека който може да помогне да драсне не лично, аз също мога да звъння, проблема е, че не знам испански хич.


    Предварителни благодаря,
    Жоро
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

    Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2007
    UK version right hand drive
    VIN
    Прикачени файлове
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

      Съболезнования, Джорджоне, но има и добри моменти в новината - като видях заглавието си помислих, че 99 % извършителите са ... мургави българи, но се оказа, че не е така, че и са ги хванали и нищо не липсва (освен стъклото, де)
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

        Имаш лично! Желая успех!

        Коментар


        • #5
          От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

          за съжаление мога да помогна само с малко испански дистанционно

          Tienen ? (тиЕнен) - Имате ли?
          Vidro (видро)/ Ventana (вентана)- стъкло
          Posterior (постериор) - задна
          izquierda (изкиерда) - лява / derecha (дереча) - дясна
          puerta (пуерта) - врата
          рara (пара) - За ...
          coche - (коче) - кола
          Tienen ventana posterior (izquierda/derecha) para Wrangler ... ?
          Тиенен вентана постериор изкиерда/дереча пара коче Wrangler ... ?

          Коментар


          • #6
            От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

            Сега преведи 'Щото ми писна от мангали и един ше го клецам.............

            А иначе по темата - нямаш ли таблет с преводач на него?Карай като глухите или като мен - пиша го на нашенски,превежда цудото и му давам да чете.Е малко по телефона не става,но ако имаш време,а ония нерви може и да те разбере.

            Кьсмет
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Сега преведи 'Щото ми писна от мангали и един ше го клецам.............

              А иначе по темата - нямаш ли таблет с преводач на него?Карай като глухите или като мен - пиша го на нашенски,превежда цудото и му давам да чете.Е малко по телефона не става,но ако имаш време,а ония нерви може и да те разбере.

              Кьсмет
              И аз точно така комуникирам из испанско вече над 5 месеца. Гугъл транслейт апп-а има дори опция да ти свали езици за офлайн употреба.
              Та и аз първо им показвам на телефона, после ако отговора е сложен те сами си искат да ми напишат обратно за превод.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Сега преведи 'Щото ми писна от мангали и един ше го клецам.............
                Кептън - специално за теб превеждам веднагически :

                Porque me cansei de maricones y me voy a coger alguien ahora ...
                (Порке ме кансей де мариконес и ме вой а кохер алген аора)

                Зная че на Джордоне не му е до смях .. ма може да иска да разкаже на някого. Успех в поправянето на джама.

                Коментар


                • #9
                  От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                  Марикон е рогоносец май бе,ти кого ше лъжештая част на Испанския я владея и на пияно и на роял

                  А за Джорджоне верно да си свали един ап,че има и такива които изговарят написаното,докато му оправят колата и ще е научил половината псувни на испански.

                  Ако много го закьсаш свиркай,жената го говори това ма сме с 9 часа разлика та рано сутрин сънена какво ще им обясни по телефона е много съмнително.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Бих бил благодарен на човек в Испания или някой с испански и възможност да звъни международни разговори да провери къде има задно дясно стъкло за Джийп Вранглер Сахара Ънлимитед, вина ще пусна след минутка?

                    До утре 1ви съм в Билбао после мислех да ида до Сан Себастиан и после към Бордо Франция, идеята е утре Петък ако мога да си сложа стъкло да не го мисля джипа и да може да карам нормално, че ме чакат около 1500-2000 км обратно до острова.

                    Ще си дам английския мобилен на някой на ЛС ако се наложи, аз мога да звънна, нека който може да помогне да драсне не лично, аз също мога да звъння, проблема е, че не знам испански хич.


                    Предварителни благодаря,
                    Жоро
                    Изпратих VIN-a на наш човек в Биобао. Сега търси стъкло. Изпратих ти номера му на лично. Обади му се.
                    По-добре късно, отколкото по-късно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                      Ето резултата от проверката на място:

                      Обадиха ми се от джамджията казаха че могат да му го сложат утре в 12:00 в Билбао.
                      И ако стане някакъв проблем, слагат парче метактрат изрязан по размер
                      Трябва да им се обади на 0080088088222 (говорят английски). Фирмата се казва carglass. има доста офиси по цялото Билбао
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                        Здравейте,

                        Огромни благодарности на всички отзовали се, няколко различни човека веднага помогнаха, браво, страхотни сте!

                        1. Още снощи имах под ръка едно парче дърво и то взе че пасна с разлика 1-2 мм на мястото на стъклото, същото беше облепено с черна Горила лента да изглежда черно като моето стъкло, залепих здраво от вън и от вътре, карах днес няколко часа, дъжд и град ме валя, няма грижи от към пропускливост.

                        2. Снощо докато търсех магазин за ядене и Билбао и кварталите попаднах на Карглас/Аутоглас и днес сутринта отидох на място, зареден с речник и няколко телефона на отзивчиви българи. Не се наложи да звъня, моят липсващ испански и слабия английски на момчето ни стигнаха да се разберем без грижи. Стъклото струваше около 320 евро с ДДС и не знам дали включваше поставяне, щеше да пристигне в Понеделник, нямаха го налично, стъклото беше бяло, нямаха налични и фолио за тониране, моето оригинално е около 90-100% затъмнено,,отказах се.

                        3. Младежа от Карглас ми даде адреса на Джийп Билбао, отидох, и както навсякъде много любезни и със слабичък английски се оправихме, стъкла никой Джийп няма налични, поръчката е 3 работни дни, тоест Сряда, цената оригинално тонирано за Вранглер от Мопар, малко под 200 евро с ДДС, отказах се и от тях.

                        Сега сме в един хотел със заключен постоянно подземен паркинг, паркирах джипа до една колона на 4-5 мм плътно да не се вижда и да не може да се бърка или отвори вратата, дано всичко е наред за два дни.

                        Сега ще звъня на застрахователите и ще ги питам дали ще ми запазят час и стъкло във Франция някъде по пътя или може да се навият да. си оправя както си знам пък те да осребрерят фактурата, ще видим, ако не ще си карам с Горила тейпа и дървения прозорец до острова...

                        Вече имам телефоните на българи тук, темата може да бъде затворена, мисля, че вече ми бе помогнато достатъчно.

                        Отново благодаря на всички за съветите и контактите!
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разбиха ми джипа в Билбао, нужда от испаноговорящ колега да помогне за сервиз

                          Приключено.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X