Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка за "реални километри"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проверка за "реални километри"

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Щото далеч над 10 човека сме съгласни , че 30 000 км. годишно е нормално за семеен автомобил не само на запад , ами дори се среща и у наше село.
    Моля-моля, аз също съм в групата от над 10 човека:

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Нормалното, според мен, е, както писаха по-горе: годините на колата х 30 000 км., ако не става дума за някаква "професионална" кола (баничарка, бус, такси и т.н.)
    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ....и за протокола :само с джипката до този момент ( която ми е трета кола в семейството ) имам по 17 000 км. годишно .
    Слаба ракия си ти, дай, прибави и другите километри, дето ги навърташ с другите си коли, правят ли общо 100 000 ?

    ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-14, 17:31.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Проверка за "реални километри"

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts
      Е па нали затова ти писах че чукаш на отворена врата

      Нищо не си разбрал . Ама ти нали четеш Евангелието като Гявола , та ти е простено.

      Цитирах километрите само единтвено като факт за следното : при положение че аз навъртам 17 000 годишно с джипката овде у Бугарско , то хич не вярвам , че онзи `талянец у Жабарско , първия и собственик, и е правил само по 10 000.

      А иначе колко общо навъртам годишно - ами наистина не стигам 100К , от което Земята няма да спре да се върти де.
      Не казвам, че италианецът прави само по 10 000 км годишно (макар, че и такива има сигурно). Казвам, че не е вярно, че всички коли "на Запад" се карат по 100-300 хиляди ГОДИШНО, както се твърди не само в тази тема. Че правилото там "на Запад" било минимум 100 000 годишно и всички коли втора употреба тук са на над 600 000 км. Сигурно е така за определен ценови диапазон, но не е абсолютна аксиома. Всеки е ходил и знае, че по градовете се карат десетки пъти повече мотоциклети и скутери, отколкото автомобили, че има много повече велосипеди, отколкото у нас и накрая "Хоп !" - всички пет-седем ходишни коли внос са над милион километра. Е, откъде да ги навъртят тия милиони, като ходят на работа със скутерчета, с велосипеди. Ама не ! Знаел бил някой 1 (един) шеф, дето пътувал от Холандия до Белгия 200 км всеки ден и 1 (един) германец, дето така пътувал 200 км до работата си. Е това "всички коли" ли прави ? Това правилото ли е ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Проверка за "реални километри"

        За колегите на които им е страно как се минават 300км на ден в Европа. И аз бях супер изненадан когато един от агентите ни в Италия ме взе с нов мерцедес на 4,5 месеца а вече имаше 44000 км навъртяни. Коментара на пича беше ами аз по малко от 300км нямам на ден. И беше супер изненадан като му казах че тая кола ще е в БГ след 4-5 години и ще е само на 155000 км.

        Коментар


        • #79
          От: Проверка за "реални километри"

          Темата не е за това кой колко бързо може или не може да кара, кой да си пие хапчета, а кой да се гръмне! Така че за всички: успокойте топката!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            От: Проверка за "реални километри"

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Ти ще разчиташ ли на счупена кола да ти закара стока на 500км и да се върне същия ден? Карат ги, но и ги поддържат....
            Абе малко встрани от темата, ама таман днес съм на 500км от Варна, и утре се втурвам назад с едно рено 19 на незнайни километри и състояние. На газ
            Неподдържано, щото струваше 1500лв преди 7-8 години
            Вариантите са 2 - стигам безпроблемно, или се появява тема 'търся помощ '
            Щото съм сам и няма кой един ключ да подаде...
            Та шарен е света и лудите са много
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Проверка за "реални километри"

              Първоначално публикуван от v.kostov
              ...a dali e taka.....
              Автомобила e нов внос от Швейцария, на АБСОЛЮТНО РЕАЛНИ КИЛОМЕТРИ - СЕРВИЗНА КНИЖКА ! == ЕДИН ЕДИНСТВЕН СОБСТВЕНИК РОДЕН 1931
              Ами, пише "капарирано / продадено", значи някой разбирач се е уверил в тези твърдения. Щото да пишеш "продадено" и това да е способ да привличаш клиенти... аз на такава обява няма да се обадя - нали пише, че е продадено...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: Проверка за "реални километри"

                Как да не е истина - такава ентелигентнъ обява, дори са поспестени малко удивителни ! !! !
                Но собственика е 31-ви набор, гаранция ! ! !!
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #83
                  От: Проверка за "реални километри"

                  Първоначално публикуван от v.kostov
                  .....
                  Що да не е- напълно възможно, но твърде малко вероятно с оглед на джамбазите в БГ... Пък и като видя така лъснат и облизан мотор автоматично правя кръгом и си излизам от автосалона...

                  ПС: Кой казваше, че било сложно кола да върти 100 000км. годишно- хубаво гледайте цифрите на картинката

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5603558

                  Но дори и тази е твърде скъпа за да стигне до БГ...
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-08-14, 18:05.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проверка за "реални километри"

                    Субару-то по-горе е всестранно лъскаво, за да има необходимост да се вярва на километрите...иначе това с "капарирано-продадено", а стояща обява си е някаква тъпня ...Иии спора е безсмислен...няма закономерност, навсякъде има по-каращи и по-некаращи люде, а всякакви примери за чрезвичайни случаи не биха могли да водят до генерално заключение ! Струва си човек да може да оцени състоянието на камиона, а не да обиколи де що има сервиз, за да разбере "реалните километри"....което в конце канцов пак няма да е гаранция за пълно щастие !
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проверка за "реални километри"

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      ...Струва си човек да може да оцени състоянието на камиона, а не да обиколи де що има сервиз, за да разбере "реалните километри"....което в конце канцов пак няма да е гаранция за пълно щастие !
                      Прав си, ама как да го оцениш за 10 минути Ей ти го Субару-то, ходи "оценявай"- тая кола толкова лъсната не е била дори като е излязла от завода за първи път, к'во да му оцениш... Всеки е виждал и отлично поддържани коли на 300 000+км. и кочини на 50 000км.- реално при една добре подготвена за продажба кола не можеш изобщо да прецениш състоянието. И ти остава километража за ориентир- понеже номерата са ясни се търси начин да видиш реалния пробег. И е нормално- вече не е валидно онова "Те км. не са важни". С тея нови технологии и чупливи коли силно ме вълнува дали е на 120, на 200 или на 350 000км. щото трябва да знам кое следва да умре- дали дюзи, дали турбо, дали помпа, дали някоя демпферна простия, що пък не и автоматика да умре... При цените на чарковете които сериозно се влияят от пробега е силно желателно да имаш поне близка представа за пробега.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проверка за "реални километри"

                        Давам друг пример.На жена ми колата е на около 21 хил км и е на почти 4 години.След още 3 ще е на около 40 хил.км и ще я сменим.....
                        И сега има един Лансер на един колега на 60 хил км( 100% реални),който се продава защото е поръчана нова кола.
                        За да са реални километрите не трябва да се търси кола от автокъща,а от първи собственик в България.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проверка за "реални километри"

                          И аз мога да дам отчет на автопарка, ей така за статистика -

                          форд взет от Мото-Пфое на 23000км, за 2.5години върнат на 97000км,

                          транзит 2008г, от нов до днешен ден - 130 000км,

                          баничарка 2005г, от нова до днешен ден - 180 000км,

                          И общо взето, въпреки, че смятам, че пътувам много, май се връзват по около 30 000 на година общо.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проверка за "реални километри"

                            Няма как със семеен автомобил да връткаш повече от 30000км/годишно особено за семейства с деца освен ако не прекарваш половината ден в шофиране. От София съм ,преди работех в бизнес парка и имах по 30к на ден и тогава въртях по около 120000км/година, сега офиса ми е до гъза и едва ли имам повече от 5000-7000км/година и то ако ходя на другия край на България за Коледа и Нова Година. Не че има някакво значение на колко км е колата, повече има значение как е поддържана, като купувах моето Волво имаше с 3г по-ново, с около 30000км по-малко и след преглед в МП се оказа че нямаше здрава част по окачването и излезна със сметка за належащи ремонти за 8000лв.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проверка за "реални километри"

                              Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                              Прав си, ама как да го оцениш за 10 минути
                              Никой не те кара да оценяваш камиона за 10 минути. Караш, слушаш, залягаш, водиш на доверени хора, пак караш. Око да види, ухо да чуе и ръка да пипне и ако го харесаш- взимаш. Естествено, че километрите също са важни, но не съществуват в целия свят честни автотърговци, а джамбазин, който не ти дава да караш директно го отсвирваш. Ония ден гледах в центъра на Цюрих арабска автокъща- на скоростния лост на всички коли вързани картончета /еднакви/ за току що извършена смяна на масло...отделно кола над 190к.км нямаше. Отсреща Швейцарска автокъща и същите марки, на същите години- на двойна цена и на повече километри по километраж...ее ?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проверка за "реални километри"

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Никой не те кара да оценяваш камиона за 10 минути. Караш, слушаш, залягаш, водиш на доверени хора, пак караш. Око да види, ухо да чуе и ръка да пипне и ако го харесаш- взимаш. Естествено, че километрите също са важни, но не съществуват в целия свят честни автотърговци, а джамбазин, който не ти дава да караш директно го отсвирваш. Ония ден гледах в центъра на Цюрих арабска автокъща- на скоростния лост на всички коли вързани картончета /еднакви/ за току що извършена смяна на масло...отделно кола над 190к.км нямаше. Отсреща Швейцарска автокъща и същите марки, на същите години- на двойна цена и на повече километри по километраж...ее ?
                                Така де- 10-те минути беше образно. Но положението си остава- добре подготвен автомобил е абсурд да му прецениш реалното състояние. Дори и да я караш и тестваш по сервизи виждаш моментното състояние и нищо повече.
                                Едно време като съм купувал кола изобщо не ми дремеше дали е на 200 или на 400 000км. и гледах състоянието на окачване и тенекии (и ако случайно имаше климатик- задължително да бачка)- ремонта на мотора никога не съм го мислил щото техниката беше проста и общо взето можех в гаража да си направя основен ремонт. Сега не мога да купувам така, че се образуват гадни дупки в джобовете като умре нещо скъпо...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X