Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка за "реални километри"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проверка за "реални километри"

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Е то и шопа казал :"Такова животно нема !" , което не пречи на жирафа да си съществува като вид

    ...и както обикновено , ти пак с твоя маниер за доказване на собствената си теза , без да си "виждал жираф" ....
    Както забелЕзвам, не е само моя теза. К`ва е тази лека кола, която всеки ден пътува София - Силистра и обратно Не говорим за fleet vehicles, а за семейна кола.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Проверка за "реални километри"

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Много ми е интересно как се правят 100 000 км годишно...
      Правят се и повече по работа, от здрави и амбициозни хора. Веднъж срещнах един инвеститорски контрол в строителството, който за 6 месеца беше навъртял 80К км на Тойота ЛК90.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        От: Проверка за "реални километри"

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Правят се и повече по работа, от здрави и амбициозни хора. Веднъж срещнах един инвеститорски контрол в строителството, който за 6 месеца беше навъртял 80К км на Тойота ЛК90.
        И аз съм срещал (тука във форума ) няколко човека, коЙто твърдят, че за 1 година врътват от 300 000 до 1 милион км, ама със семейна кола не става. И тоя или са го возили шофьори през половината километри, или послъгва да покаже колко му е джилязна "Тойотата".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Проверка за "реални километри"

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Много ми е интересно как се правят 100 000 км годишно, както непрекъснато чета в такива теми ? ...
          Твърдо не е невъзможно... Без да съм куриер навремето съм стигал до около 65х.км в години на голяма натовареност, и то с лично-служебния ми автомобил (т.е. - само аз го карам), като автомобила се ползва за лично придвижване между точки на работа, а не с цел 'транспорт'/такси и т.н..
          Градското в работни дни достигаше 300км. А периодично имаше едни пътувания Варна-Пещера-Варна за 1 ден, като в Пазарджишката митница и Пещера ми отиваше почти 8часов работен ден...
          Затова според мен куриер спокойно може да премине и над 120-150х.км/годишно... И то не тези с микробусите, които въртят София-Варна-София на двойна/тройна езда и т.н.
          Но пък и не може да се каже, че виж всеки върти такива километри...
          Абе - всичко е на късмет при автомобил втора ръка...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Проверка за "реални километри"

            Първоначално публикуван от spainman Преглед на мнение
            Carfax...
            +1
            Зимата си бях харесал едно Чочоне (Е 500) в OVERDRIVE София,беше на скромните 80 хил км.Проверката в CARFAX показа,че преди две години е изнесено от Щатите с тотална щета и на около 500 хил.км....

            Коментар


            • #36
              От: Проверка за "реални километри"

              Колеги на всяка една кола внос от Англия можете да проверите колко са реалните километри. Просто влизате в саита на VOSA вкарвате регистрацйонния номер и номера на сертификата за преглед или на талона и цялата информация излиза. А за километрите вече 6 месеца карам голо като пушка СУЗУКИ СУИФТ 1,0 от 2002 ра купено за 350 паунда на реални 36000 мили.
              0-

              Коментар


              • #37
                От: Проверка за "реални километри"

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Но пък и не може да се каже, че виж всеки върти такива километри...
                Нещо такова се прокрадва "като червена нишка" във всички теми за коли на старо от чужбина. Че ония там ги карали поне до 1 милион км преди да ги дадат за скрап, пък от моргите ги взимали нашите джамбази, връщали километража и така. Нормалното, според мен, е, както писаха по-горе: годините на колата х 30 000 км., ако не става дума за някаква "професионална" кола (баничарка, бус, такси и т.н.)
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Проверка за "реални километри"

                  Колеги и не си мислете че всички на запад не слизат от колите. Тук в Лондон болшинството от колите пред нас на чело с мойта не излизат повече от 3 или 4 пъти в седмицата и то масово се ходи до магазина и обратно, а определено не са на бабички или пенсионери... Просто ако работиш през деня и в по централна част на града не ти трябва да ходиш с колата. Наистина има и такива на по милион и отгоре, но определено са под 50 процента от автопарка.
                  0-

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проверка за "реални километри"

                    Освен всичко изписано, много важна подробност е класа на колата. Моята мололитражка 1999г. беше на 189 000км. като я купувах миналата година и вярвам, че са реални. В сравнение с няколко други които гледах преди нея на по 100 000км. беше в много по-добро състояние. Висок клас кола няма да се намери на 10 години и 100 000км, но за някой градски мъник е абсолютно възможно.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проверка за "реални километри"

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Освен всичко изписано, много важна подробност е класа на колата. Моята мололитражка 1999г. беше на 189 000км. като я купувах миналата година и вярвам, че са реални. В сравнение с няколко други които гледах преди нея на по 100 000км. беше в много по-добро състояние. Висок клас кола няма да се намери на 10 години и 100 000км, но за някой градски мъник е абсолютно възможно.
                      Много интересно как стоЙ вАпросА с джиповете ? Ако не са професионални - там планински служби някакви по Алпите или оффроудърски тунинговани ? Много ли ги карат, малко ли. Скромните ми наблюдения са, че като бройка у нас тези возила са повече и все повече се търсят заради лошите ни и неподдържани пътища. В Европата дълго време минаваха за излишна неикономична гъзария и обикновено не бяха единствената кола в домакинството. За сметка на това яко са влачени лодки или каравани с тях.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проверка за "реални километри"

                        При джиповете е малко по-различно от при леките коли откъм пробег. По моите наблюдения из Швейцария не са рядкост по селията 70-ки и 73- ки, а също и Серии на по 20 години и 100 х. км. Седят си в двора, закачат нещо, дръпнат го десетина километра и така.., разбира се кочината вътре е пълна и ако се съди по износване на салон, може да се заключи, че са на милион, а не е така ..просто дедото се качва и слиза по двайсе пъти на ден !

                        ПП- сега виждам, че по този въпрос е писал и Боголюб .
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проверка за "реални километри"

                          Хм, за карането: преди да ме хване кризата, никога не съм падал под 80хилки годишно. А като се случеше да има излизания зад граница - скачали са и доста над 100. Напоследък едва навъртам по 30, но хем работата понамаля, хем повечето ми е наблизо, в рамките на 20-30км, а не както беше преди на около и над 250.
                          Шефа в Холандия ходеше ВСЕКИ ден до офиса си в ... Белгия. Тъкмо 400 километра отиване и връщане. Сигурен съм, че много хора не правят така, но да се твърди, че изобщо ги няма е леко несериозно.
                          Както казах по-горе, най-важното е да си с късмет Щото колата може и да е на 80000, ама като първите 50 я е карало някое хабно блонди, а последните 30 - трима арабели, картинката може и да е доста страшна.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проверка за "реални километри"

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Хм, за карането: преди да ме хване кризата, никога не съм падал под 80хилки годишно. А като се случеше да има излизания зад граница - скачали са и доста над 100. .
                            Туй с личната / семейна кола ? Каква марка или поне клас, ако не е тайна ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проверка за "реални километри"

                              [QUOTE=badboy86;25 .. на всяка една кола внос от Англия можете да проверите колко са реалните километри. Просто влизате в саита на VOSA ...[/QUOTE]

                              Абсолютно верно!
                              Даже, ако колата се е добрала до БГ на собствен ход, това предполага, че има сертификат за МОТ. Тогава няма нужда да питаш VOSA, на самият сертификат, след ноември '12-а, се вписват и милите на последните 5 МОТ-та, т.е. за 5 г. назад.

                              Относно нарастващият брой "джипове". В Англия масово се карат "джипове", да им се чудиш защо! Няма сняг, няма кал, няма дупки по пътищата, няма оффроуд изцепки ...
                              Обаче има каравани, които се влачат през уикенд/два към крайбрежието, има коне/крави/овце ... и не на последно място (по-скоро на първо) има прекалено много четириноги домашни любимци. Англичанина си купува такава кола заради доволно голямото място за кучетата + детските столчета.

                              И да ... в Англия "джипове" няма ... в талона, в графата "тип", пише или estate, или MPV (на седемместните)
                              Последно редактирано от krasi-mir; 01-08-14, 16:50.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проверка за "реални километри"

                                "Познат" търговец на стари коли преди около две години ми се чудеше на акъла, че мисля да слагам газова на кола за 5К-10г. Според него нямаше да има време да се изплати газовата😃

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X