Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tорсионно окачване (заден мост)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    на самурай аз за 2 години хвърлях лагери от тези за който ставаше въпрос "koyo" на главините за другите немога да говора! За френските коли... некадърни майстори ... те просто си страдат от окачване то това е всеизвестен факт! Несе плашете от правописа ми! Супер много ме дразни писането с кирелицата и се старая колкото мога... ама на тая тема много се чудех снощи дали да дам коментар щото и физически времето с което располагам е пределно малко... така че извинявам се несъм искал да обида френч маняците!!! Това, че в последните години се копуват масово френски съвсем незначи, че са хубави! Ти на компа си исползваш windows нали и ще кажеш ли с рака на сарцето, че е по хубава от linux! Далеч немисля че масовото потребление копува това което е качествено, а напротив - купува това което е най-евтино
    Купувайте ги колкото искате то и ние дет се пишем некви майстори требва да ядем някой път! А за немските ... аз изобщо несъм им потдръжник! Занимавам се исключително с японски и тук там нещо италянско от немай каде не, че искам!
    4ао и пак се извинявам за наклоностите които ви наложих нема да се повтори!!!! Секи сам решава каде и как да си счупи главата!
    Аз само дадох мое лично мнение и виждане!
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #17
      днес взехме Авензис-а на баща ми от ТМ Ауто /след 2 месеца чакане на поръчката/... Ще ви държа в течение дали е по-добър от френските... Е, като начало цената е дубъл
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Тойота Авенсис е най-доброто, което можеш да купиш с пари !!!!

        Твърдя го най-отговорно ....

        Аа според СЕО на Даймлер-Крайслер тази кола (3 броя след 400 00км. взели са ги за изпитание) има САМО един недостатък..!!!
        НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА от Даймлер-Крайслер.....
        Нали се сещате че няма такъв Мерцедес ( НОВ ).... за 400 000км. Никакъв дефект !!!!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          toyota, subaro това са колите... другото е вятър под покрива
          пак лично мнение...
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #20
            Бе стига с това кое е по-хубаво. Има модели-легенди, кво ще кажете против Ситроена 2 к.с., или Пежо 404, или ... Сега вече всички правят буклуци, това е! Пазарната политика на всички заводи на всички фирми е едно и също свинство. Това което прави в момента световната икономика е да преяжда. С пърдене, оригване, повръщане, и още плюскане. Това което се произвежда не е нужно на никого, това е производство заради самото производство. Елементарна алчност. Хората които се раждат също не са нужни на никого, безработицата е такава не защото капиталистите са кофти хора, а защото тия хора няма какво да правят, няма толкоз работа за вършене. На цялата планета!
            Чакай още малко всичко да прегрее както трябва, катаклизмите ще утрепат някой и друг милиард, другите сигурно ще мирясат.
            Мани това, покажете ми схемата на тая греда и тоя торсион да видим кво да кажем на човека, че станахме за резил. Излиза че на разните марки и модели е различно, и това което знам аз не е това за което беше въпроса.

            Коментар


            • #21
              ако има снимки на гредата или поне схеми ... може да измислим нещо! В повечето случай преправките са по-устойчиви много пъти от оригинала, просто защото фирмите гледат да го направат максимално евтино и другото е годините експлоатация и намиране на слаби места в конструкцията! Това е! Знам че някой като чуе преправка се лови за главата и бяга, но когато всичко е обмислено винаги е правилно... поне при мене преправките са с 2 пъти по голям ефект от оригинала!
              4ао
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #22
                ..Значи..чета и то с интерес и любопитство..просто (за съжаление) не

                мога да влизам често в нета..казах, че съм изчел почти всичко вкл. и в

                пежо и ситроен..с много неща колегите там ми помогнаха..но никой не е

                описал ремонт в домашни условия..имам адресите и телефоните на

                майстори..явно се налага да кажа няколко думи за "сервизите"..Три примера..1.Смяна

                на ангренаж..яко плащане - ужким за тая смяна, после се оказва,че

                майстора наистина е сменил, но не ангренаж а водната ми помпа и

                делкото..мързи ме да пиша..всичко е точно така както го

                четете..следват ремонти на почти всичко, след намесата на майстора..2. "Голям сервиз"..колата е влезла за едно - излиза със сменен стартер..който на третото завъртане отказва..връщане - в сервиза вдигат рамене - ми некой ти е сменил стартера.. - ми кой бе, нали колата е била при вас - еми не знам...Къде е директора..ми нема го сега ..и т.н...пием поредната вода...Чисто нова кола на 18 км..Влиза за "обслужване"!?!?..отива на КАТ - и не може да мине, щото НЯМА задни спирачки..просто НЯМА...откачени са...и накладките ИЗНОСЕНИ!!!..не е печатна грешка..фирмата дето я продава, държи сервиза да я подготви за продан!?!?..НОВА КОЛА..директора го няма, отказват да им я върнем и така..ее..оправиха спирачките за тяхна сметка..3.Чисто нов внос..страхотна кола влиза за датчик на радиатора - излиза със сменен стартер и сменен датчик на разпр. вал..компютъра дава грешка - майстора дига рамене само дето не ни наби - датчика е сменен, перката върти - аре...мога да пиша още, вервайте ми..сори за офтопика..аз обаче работя в държавна фирма, взимам малко пари и не мога да си позволя да правя подаръци на монтьори, които накрая демонстрират и по-малка компетентност от моята..да..сигурно някъде има и свестни..моля да ме извинят..ама не ги познавам..пак сори..та молбата ми беше да се поразчепка темата (горе долу се получава)..и някой дето знае да каже..като за нашите родни условия как човек може да си помогне..частично разглобяване, носене на майстори само за КОНКРЕТНО нещо или пък "побългаряване"..(мислил съм си и за мост от друга кола) и макар и с цената на по-лоша возия..щото..така..иначе купето и двигателя за мен са страхотни - няма ръжда и сипваш и караш..сега в момента чета още литература, и сигурно ще питам пак, а ако някой е разглобявал в домаштни условия нека пише..ще бъда благодарен..ее..със съветите де..))).. снимките не знам как да ги кача..

                Коментар


                • #23
                  Ако знаеш някъде из интернета да ги има, просто закачи тука линк.
                  А за сервизите няма кво да се извиняваш, 99, 999 са чиста проба гейове. Така де, педали, тва всеки го е пробвал с джоба си. И нервите си. За кво мислиш народа стига до идеята да си вози сервиза в багажника?

                  Коментар


                  • #24
                    ..Ще се опитам да намеря линковете откъдето теглих.. сега съм качил някои неща в следната поща: citrozx@abv.bg паролата е offroad

                    Коментар


                    • #25
                      Да се таковам у дневалния. Не мога да ги отворя((( Уж ги записах в моя компютър, пък ...

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от CarTest™



                        За френските коли всеки си има мнение ... ама 4 -5 човека да слагат заден мост+ амортизатор ... със напъване до изпускане .. .. нещо не ми е по кефа ..
                        слагах го сам, но това няма никакво значение.

                        иначе не съм фен на french cars, at all, просто крайностите винаги ме дразнят

                        и така, ако не е заминала гредата, просто си смени лагерите. когато аз ги сменях(т.е. преди доста време) комплекта беше около 70 марки. става за около 2 часа. втулки категорично не ти препоръчвам, карат около 10-15 хил. може малко да побългариш схемата - нарежи резба и завий по една гресйорка м/у двата лагера. ако обаче нещата са сериозно сговнени, пиши ми на лс да ти дам координати на сериозен човек(само за ситроени), за когото мога лично да гарантирам
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Totko
                          "Голям сервиз"..колата е влезла за едно - излиза със сменен стартер..който на третото завъртане отказва..връщане
                          Ти каде си бил в това време? в сервиз се виси само на главата на монтьор по друг начин не става.

                          Първоначално публикуван от Totko
                          аз обаче работя в държавна фирма, взимам малко пари и не мога да си позволя да правя подаръци на монтьори
                          Добре де като взимаш малко пари как си си купил нова кола? и каква марка е с такива дефекти ако може да споделиш?
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            може малко да побългариш схемата - нарежи резба и завий по една гресйорка м/у двата лагера
                            Това с гресьорката няма да стане защото иглените лагери са с гумени уплътнения и от двете страни, така че грес до там трудно ще влезе. Уплътненията са доста добре направени (поне на оригиналните лагери) и е невъзможно навлизането на грес от вън към лагера. Единствения начин е да е смазан както трябва и с каквото трябва, другия начин е чрез разглобяване.

                            Сещам се и за трети начин ама не съм чул някой да го е изпитал - ако се махнат гумените уплътнения на всеки лагер към гресьорката тогава ще влиза смазка към лагерите, и няма да излиза извън външните уплътнения на лагерите...!?!?! не съм пробвал просто ми хрумна сега
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #29
                              ..Колега фанатик, именно за да не почваме излишен (според мен) спор, не ми се изказваше за сервизи..само исках да се обоснова, защо търся помощта на форума, а не тичам при "майстори"..Нова кола никога не съм имал и т.н...явно няма и да имам..(колата не беше моя, само я карах), просто това са едни от най-фрапиращите случаи..вервай ми, мога да разкажа още..не ми се иска да навлизам в подробности за сервизите, но ето - някое мнение непрекъснато ме влачи натам..)))..по ред причини (има такива сервизи), не винаги можеш да седиш до колата..и не се считам виновен за това!!..както и да е..
                              А иначе, задницата вече се е "разкрачила" отдясно..т.е. - вертикалната и хоризонталната сходимост са се увеличили на дясното колело..или както се казва там..от ръба на калника до горния ръб на джантата отдясно е със сантиметър по-малко разстоянието, отколкото отляво

                              Коментар


                              • #30
                                е - не познавам такъв дето да го е правил в къщи ... имам чуството, че майсторите вдигат пушилка около тези ремонти, за да си пазят хляба -

                                Лошото е, че се е стигнало до разкрачването ...

                                Хвани някой таксиметров шофйор с такава кола - той може да ти обясни тънкостите - аз така питах един с Пежо 206 - как се оправя с тези лагери, а той каза, че си ги сменя сам за 20 минути пред блока ... не го питах за подробности, защото вече бях продал Пежо-то ...
                                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X