Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tорсионно окачване (заден мост)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Tорсионно окачване (заден мост)

    Колега, понеже виждам че си си решил проблема, и ако продължаваш в същия дух ще ме убедиш и мен, че е "неприложимо", въприемам поканата ти да не занимаваме повече колегите тук.
    Весели празници!

    Коментар


    • #47
      До: Tорсионно окачване (заден мост)

      Неправилно се изразих - не "неприложим", а по-скоро неприемлив. Иначе, на носача дори си има място за пружината, а мисля, че и при Пежо 405 има такъм вариант с пружини и торсиони - просто при масовата "неприятност" трошене на външния иглен лагер, (поне така мисля) проблема си остава. Весели празници!..)))

      Коментар


      • #48
        До: Tорсионно окачване (заден мост)

        Ами аз по-горе изтъкнах причините, които спред мен водят до износване на лагерите и предложих предпазен маншон. Остави го скапания семеринг дето са набутали там, и дето в повоечето случаи е паднал и плющи вода и сол по лагерите. Не може да е невъзможно на Пежо на това място да се сложи защитен маншон изработен с подръчни средства, който да обгръща мястото с лагерите и да е захванат херметично с някакви скоби към торсионните пръти. Поне при Рено е удобно поставянето на маншон. Там лагера е един в средата на моста между двете защитни тръби.

        Коментар


        • #49
          До: Tорсионно окачване (заден мост)

          Да, схванах ти идеята. Но като реших да питам тук преди време, бях прочел нещо от Стефан за иглени лагери, втулки и т.н. - от там се почна...)))..Та мисълта ми беше дали не може да се "подобри" някак конструкцията..)))..т.е. - влагата, ако може да не е фактор (дори да се избегнат някак си лагерите) и колелетата да не стават на трапец. Както и да е..благодаря за отговорите.
          Последно редактирано от Totko; 01-01-08, 22:35.

          Коментар


          • #50
            От: Tорсионно окачване (заден мост)

            Здравейте,
            съживявам една тема която от 8г не е пипана. Понеже писах и в един френски форум, но още ми одобряват мнението. Главно искам да ми се препоръча сервиз където да свалят моста, да му видят обективното състояние и да кажат става ли за съживяване или не. Колата не е с изкривени гуми, а тепърва почна да тропа. Може да е още само от осите или лагерите, но нямам време кога аз да го разглобявам. За град София ме интересува.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • #51
              От: Tорсионно окачване (заден мост)

              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
              Здравейте,
              съживявам една тема която от 8г не е пипана. Понеже писах и в един френски форум, но още ми одобряват мнението. Главно искам да ми се препоръча сервиз където да свалят моста, да му видят обективното състояние и да кажат става ли за съживяване или не. Колата не е с изкривени гуми, а тепърва почна да тропа. Може да е още само от осите или лагерите, но нямам време кога аз да го разглобявам. За град София ме интересува.
              Че то това си е цялостен ремонт! На тоя мост какво друго да му сменяш? Осите,лагерите и по две гресьорки от време на време да им се тъпче грес! Не че ще изкара много повече от 60 -70к ! Толкова устискват иглените лагери на ударите по дупките родни!

              Коментар


              • #52
                От: Tорсионно окачване (заден мост)

                Забравяш тръбата...като изтърка лагерите,осите започват да "копаят" от нея. Помагах в един чужд сервиз един път и момчетата там доставиха нова тръба с набити лагери на нея ,нови семеринги и нови оси за 230лв.
                Правил съм 10-ина пъти такива мостове,ако искаш ме потърси...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #53
                  От: Tорсионно окачване (заден мост)

                  Аз знам че е цял ремонт, но за двете колела осите с рем. комплек лагери без отстъпка идват на 200лв. НО тук идва ако вече е късно само за смяна а трябва и тъбата да се прегледа, а както писах нямам време аз да го разглобявам и да се уча тепърва на моста на Пижо. Калине- писах ти на ЛС.

                  Само за уточнение... колата е на 220 000 - 12г. Сменян мост от пежо преди 6-7г без да се спомене за лагерите че се сменят на 60 000..... равносметката сега е че трябва пак да се прави, но може и пак да е за цял мост. Първият път гумите вече са били под наклон. За сега не са а само чука и това ме навежда на мисълта, че може и да се спаси.
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • #54
                    От: Tорсионно окачване (заден мост)

                    То не е само до лагерите и осите. Освен, че работата е много трудоемка, има и "съпътсващи разходи". Сваляш моста, ма сваляш и спирачни тръбички и "завиващи" тампони и амове. После се почва, ми така и така си свалил - нови тампони, нови амове, обезвъздушаване, нова спирачна течност (може и нова тръбичка, ако при монтажа старата е дала фира), нови спирачни маркучи, айде като ше е да е - нови накладки, па що не и нови спирачни цилиндърчета, па може и двуредовия лагер - нема после пак да сваляш всичко за него..))) Та си приготви едно пет-шестотин лева.. А и майстора е важен. Не правя реклама на никого, ма бих се доверил на човек от форума.. От непознати и най-вече незапознати майстори ми е писнало. Нема лошо де - успех в начинанието.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Tорсионно окачване (заден мост)

                      Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
                      , ма бих се доверил на човек от форума.. От непознати и най-вече незапознати майстори ми е писнало. Нема лошо де - успех в начинанието.
                      Късно е вече,отишла е по направление
                      И съм си изработил методика при която не разкачам спирачките-всичко сглобено си виси на една тел
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #56
                        От: Tорсионно окачване (заден мост)

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Късно е вече,отишла е по направление
                        И съм си изработил методика при която не разкачам спирачките-всичко сглобено си виси на една тел
                        Който не знае -разкачва.Който знае - развива по четири болтчета от всяка странаСега и Тотко знае.И не е добре да е недоверчив към тука присъстващите.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Tорсионно окачване (заден мост)

                          Айде сега ме карате да спамя - не съм казал, че съм недоверчив точно към тука присъстващите, а обратното. Радвам се, че технологиите и майсторите се развиват - па да го бяхте казали и преди десетина години..))). А колегата явно ше има да черпи за ремонта.. майсторите де.. Аре успех на всички, па можете да пуснете и некоя снимка, ей така за майтап. Иначе то и един болт да е - като е на зор место, става голям купон. Примерно, много ми е интересно ваденето на торсионите - еле па като са се заварили за шлиците..)))

                          Коментар


                          • #58
                            От: Tорсионно окачване (заден мост)

                            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                            Здравей Тотко, аз съм карал само френски возила, Рено 11, ама вече го продадох отдавна, сега карам Пежо 205 и Ситроен ЗХ, и съм много доволен най вече от возията и противно на всички които ще скочат - много са здрави. Пежото го взех на 180 000 сега е на 350 000 без забележки (кара се служебно ама зверски).
                            По отношение на задния мост лагерите се сменяват на 120 000 или на 7 години, но това не го знаех и на Пежото му се бяха вкопали лагерите в осите, за моя радост моста беше здрав. Е, мина една рециклация на осите за по 40 лв едната и сега е ОК. Ситроена тъй като е нов (втора ръка) съм го записал за проверка на задния мост, защото не знам колко са реални тези 65 000 км за кола от 96 година. Проверката включва отваряне на задния мост и преценяване на състоянието, ако всичко е ОК, се почиства старата смазка и се слага нова.
                            ВНИМАНИЕ има огромно значение каква смазка ще се сложи, ако някой не знае какво да слага, по добре да не пипа, защото след 20 000 след тази смазка ще сменяш мост.
                            На знам защо трябва да задравяваш моста, на 120 000 да смениш лагерите не смятам че е толкова слаб. Не съм чул някой да е слагал втулки или там да се заздравява нещо - по добре недей.
                            За сервизите си прав че много хора не знаят как работи и как се оправя торсионен мост, а повечето "баш майстори" не знаят че в моста има лагери, абе мъка. Аз ходя от 5 години в един сервиз, от който много съм доволен и е специално за френски автомобили, не е фирмен правят и всички други, но на франските са баш специалисти. Управителя беше доцент в МЕИ по ... назнам какво ама там в 9-ти блок ама специалността не я занм, нащо Автомобили и кари или там такива разни неща. Много е навътре с материята, и не си седи в офиса и само да пише ф-ри а се ръчка по колите и дава акъл на по-младите там. Ако искаш да знаеш още нещо за тези автомобили аз съм насреща, почти всичко съм отварял, без двигателите (и двата дизела атмосферни), защото са много здрави май (нали са си мои).

                            Айде със здраве, че ме заболя ръката
                            Можеш ли да ми кажеш кой е сервиза,в кой град и по възможност телефон за връзка?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Tорсионно окачване (заден мост)

                              То проблема не е в самото окачване, то е вечно по принцип, проблема се изразява в тъпите уплътнители които пускат вода вътре в моста...

                              иначе на моя ситроенец сам си го правих, нищо сложно няма.. даже някъде бях цъкал и снимки ма де останаха Б.Л.М.М.М.

                              иначе е като кариес на зъб, колкото повече го бавиш ремонта толкова повече главоболия и пари си приготви..
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #60
                                От: Tорсионно окачване (заден мост)

                                Има сервиз около мелницата в София за френски коли.
                                Ремонта е около 350.
                                Имам служебно берлинго и скоро проверих.....
                                Ако иска някой обяснявам как да се стигне.
                                Реклама не правя....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X