Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 49 от 49

Тема: Tорсионно окачване (заден мост)

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Tорсионно окачване (заден мост)

веждал съм в ситроен сервиз как ги избиват с голям чук.стържат нови втулки на лагерите и ги закаляват.мисля целия ремонт май към 500 лева с труда ми казаха.ама не е проблем и да си го направиш сам.един зъб на торсионния шлиц 3 сантиметра разлика.

Място
    София
    Публикации
    367
    Точки (при гласуване)
    8

За технически грамотен човек е наистина елементарно да смени моста.
    Ето тук има описание на ремонта + картинки и схеми (на английски е):
    http://205gtidrivers.com/articles.ph...rearbeamrefurb
    На 205, 306, ZX, Xsara и Partner са еднакви мостовете, различни са размерите. 106, 405 са с малко по различна схема.

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    9

Слагаш задни "макферсони" от малолитражка(външен диаметър < 10 см.) вместо оригиналните амортесьори и получаваш втвърдено окачване и сдвоен мост.Ако някога се строши едното продължаваш с другото, въпреки че става доста здраво. Поне при Рено става и мисля че Пежо не е много по-различно, въпреки конструктивните разлики в мостовете.

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    9

Да, забравих - другото много важно нещо са маншоните. Оригинално ги няма, но е добре да се сложат там където са лагерите. Имаше една тема за изработка на маншони по поръчка, въпреки че нещо подръчно би свършило работа. Слагаш маншона, пълниш с грес, стягаш със скоби за водни съединения например и край с проблемите около лагерите. Проблема с лагерите е по-скоро корозия в следствие на отмита смазка, вода, луга и т.н.

Място
    София
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    10

Макар отдавна "конкретния" проблем да е решен..))..принципно задния мост вече ми е слабост..ей така от "научно-практическа" гледна точка..))..квото и да значи..))..Понеже този форум е друг - не смятам да занимаваме колегите повече. Всъщност, като питах в началото - имах предвид точно някакви подобни решения които предлагаш. Ако наистина си правил нещо подобно, мисля, че във форумите Пежо, Ситроен, Рено ще се зарадват да споделиш мнения (и аз също). Това което чета до тук обаче, ми се струва неприложимо. Не виждам какви маншони могат да помогнат - там си има фабричен семеринг. Освен това пружината е алтернатива на торсиона, а той поне при Пежо, Ситроен си е О.К. Трошат се лагерите и по-точно външния иглен, на "тръбата" в която е вкарана "оста" на носача. Пружината няма да помогне с нищо. Лагера пак ще си се троши. Като гледах - най-близкото по идея окачване е това на Пунтото. Но не съм задълбавал повече. Между другото, четох че и това на Типо/Темпра било същото, а междуосието при тях е точно 2540, колкото и при Ситроен ZX.Камбер, кастер, разстояние между задни колела са много близки. Може би и на Ланча Дедра..))..ама нещата май се отплесват. Признавам, че ми хрумна за миг да "присадя" окачване от тези автомобили..))

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    9

Колега, понеже виждам че си си решил проблема, и ако продължаваш в същия дух ще ме убедиш и мен, че е "неприложимо", въприемам поканата ти да не занимаваме повече колегите тук.
    Весели празници!

Място
    София
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    10

Неправилно се изразих - не "неприложим", а по-скоро неприемлив. Иначе, на носача дори си има място за пружината, а мисля, че и при Пежо 405 има такъм вариант с пружини и торсиони - просто при масовата "неприятност" трошене на външния иглен лагер, (поне така мисля) проблема си остава. Весели празници!..)))

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    9

Ами аз по-горе изтъкнах причините, които спред мен водят до износване на лагерите и предложих предпазен маншон. Остави го скапания семеринг дето са набутали там, и дето в повоечето случаи е паднал и плющи вода и сол по лагерите. Не може да е невъзможно на Пежо на това място да се сложи защитен маншон изработен с подръчни средства, който да обгръща мястото с лагерите и да е захванат херметично с някакви скоби към торсионните пръти. Поне при Рено е удобно поставянето на маншон. Там лагера е един в средата на моста между двете защитни тръби.

Място
    София
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    10

Да, схванах ти идеята. Но като реших да питам тук преди време, бях прочел нещо от Стефан за иглени лагери, втулки и т.н. - от там се почна...)))..Та мисълта ми беше дали не може да се "подобри" някак конструкцията..)))..т.е. - влагата, ако може да не е фактор (дори да се избегнат някак си лагерите) и колелетата да не стават на трапец. Както и да е..благодаря за отговорите.
    Последно редактиран от Totko ; 01-01-08 в 23:35

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •