Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 49

Тема: Tорсионно окачване (заден мост)

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

ако има снимки на гредата или поне схеми ... може да измислим нещо! В повечето случай преправките са по-устойчиви много пъти от оригинала, просто защото фирмите гледат да го направат максимално евтино и другото е годините експлоатация и намиране на слаби места в конструкцията! Това е! Знам че някой като чуе преправка се лови за главата и бяга, но когато всичко е обмислено винаги е правилно... поне при мене преправките са с 2 пъти по голям ефект от оригинала!
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Място
    София
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

..Значи..чета и то с интерес и любопитство..просто (за съжаление) не

мога да влизам често в нета..казах, че съм изчел почти всичко вкл. и в

пежо и ситроен..с много неща колегите там ми помогнаха..но никой не е

описал ремонт в домашни условия..имам адресите и телефоните на

майстори..явно се налага да кажа няколко думи за "сервизите"..Три примера..1.Смяна

на ангренаж..яко плащане - ужким за тая смяна, после се оказва,че

майстора наистина е сменил, но не ангренаж а водната ми помпа и

делкото..мързи ме да пиша..всичко е точно така както го

четете..следват ремонти на почти всичко, след намесата на майстора..2. "Голям сервиз"..колата е влезла за едно - излиза със сменен стартер..който на третото завъртане отказва..връщане - в сервиза вдигат рамене - ми некой ти е сменил стартера.. - ми кой бе, нали колата е била при вас - еми не знам...Къде е директора..ми нема го сега ..и т.н...пием поредната вода...Чисто нова кола на 18 км..Влиза за "обслужване"!?!?..отива на КАТ - и не може да мине, щото НЯМА задни спирачки..просто НЯМА...откачени са...и накладките ИЗНОСЕНИ!!!..не е печатна грешка..фирмата дето я продава, държи сервиза да я подготви за продан!?!?..НОВА КОЛА..директора го няма, отказват да им я върнем и така..ее..оправиха спирачките за тяхна сметка..3.Чисто нов внос..страхотна кола влиза за датчик на радиатора - излиза със сменен стартер и сменен датчик на разпр. вал..компютъра дава грешка - майстора дига рамене само дето не ни наби - датчика е сменен, перката върти - аре...мога да пиша още, вервайте ми..сори за офтопика..аз обаче работя в държавна фирма, взимам малко пари и не мога да си позволя да правя подаръци на монтьори, които накрая демонстрират и по-малка компетентност от моята..да..сигурно някъде има и свестни..моля да ме извинят..ама не ги познавам..пак сори..та молбата ми беше да се поразчепка темата (горе долу се получава)..и някой дето знае да каже..като за нашите родни условия как човек може да си помогне..частично разглобяване, носене на майстори само за КОНКРЕТНО нещо или пък "побългаряване"..(мислил съм си и за мост от друга кола) и макар и с цената на по-лоша возия..щото..така..иначе купето и двигателя за мен са страхотни - няма ръжда и сипваш и караш..сега в момента чета още литература, и сигурно ще питам пак, а ако някой е разглобявал в домаштни условия нека пише..ще бъда благодарен..ее..със съветите де..))).. снимките не знам как да ги кача..

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Ако знаеш някъде из интернета да ги има, просто закачи тука линк.
    А за сервизите няма кво да се извиняваш, 99, 999 са чиста проба гейове. Така де, педали, тва всеки го е пробвал с джоба си. И нервите си. За кво мислиш народа стига до идеята да си вози сервиза в багажника?:)

Място
    София
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

..Ще се опитам да намеря линковете откъдето теглих.. сега съм качил някои неща в следната поща: citrozx@abv.bg паролата е offroad

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Да се таковам у дневалния. Не мога да ги отворя((( Уж ги записах в моя компютър, пък ...

Публикации
    1,629
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на CarTest™

За френските коли всеки си има мнение ... ама 4 -5 човека да слагат заден мост+ амортизатор ... със напъване до изпускане .. .. нещо не ми е по кефа ..
    слагах го сам, но това няма никакво значение.

иначе не съм фен на french cars, at all, просто крайностите винаги ме дразнят

и така, ако не е заминала гредата, просто си смени лагерите. когато аз ги сменях(т.е. преди доста време) комплекта беше около 70 марки. става за около 2 часа. втулки категорично не ти препоръчвам, карат около 10-15 хил. може малко да побългариш схемата - нарежи резба и завий по една гресйорка м/у двата лагера. ако обаче нещата са сериозно сговнени, пиши ми на лс да ти дам координати на сериозен човек(само за ситроени), за когото мога лично да гарантирам
    [color=green][b]Stop fawkin email me! I'm trying to drink....[/b][/color]
    [img]http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg[/img]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related[/url]

fanatic е онлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,416
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране

Цитат Мнение на Totko
    "Голям сервиз"..колата е влезла за едно - излиза със сменен стартер..който на третото завъртане отказва..връщане
    Ти каде си бил в това време? в сервиз се виси само на главата на монтьор по друг начин не става.

Цитат Мнение на Totko
    аз обаче работя в държавна фирма, взимам малко пари и не мога да си позволя да правя подаръци на монтьори
    Добре де като взимаш малко пари как си си купил нова кола? и каква марка е с такива дефекти ако може да споделиш?
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    1,132
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

може малко да побългариш схемата - нарежи резба и завий по една гресйорка м/у двата лагера
    Това с гресьорката няма да стане защото иглените лагери са с гумени уплътнения и от двете страни, така че грес до там трудно ще влезе. Уплътненията са доста добре направени (поне на оригиналните лагери) и е невъзможно навлизането на грес от вън към лагера. Единствения начин е да е смазан както трябва и с каквото трябва, другия начин е чрез разглобяване.

Сещам се и за трети начин ама не съм чул някой да го е изпитал - ако се махнат гумените уплътнения на всеки лагер към гресьорката тогава ще влиза смазка към лагерите, и няма да излиза извън външните уплътнения на лагерите...!?!?! не съм пробвал просто ми хрумна сега

Място
    София
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

..Колега фанатик, именно за да не почваме излишен (според мен) спор, не ми се изказваше за сервизи..само исках да се обоснова, защо търся помощта на форума, а не тичам при "майстори"..Нова кола никога не съм имал и т.н...явно няма и да имам..(колата не беше моя, само я карах), просто това са едни от най-фрапиращите случаи..вервай ми, мога да разкажа още..не ми се иска да навлизам в подробности за сервизите, но ето - някое мнение непрекъснато ме влачи натам..)))..по ред причини (има такива сервизи), не винаги можеш да седиш до колата..и не се считам виновен за това!!..както и да е..
    А иначе, задницата вече се е "разкрачила" отдясно..т.е. - вертикалната и хоризонталната сходимост са се увеличили на дясното колело..или както се казва там..от ръба на калника до горния ръб на джантата отдясно е със сантиметър по-малко разстоянието, отколкото отляво

Място
    София
    Публикации
    1,254
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

е - не познавам такъв дето да го е правил в къщи ... имам чуството, че майсторите вдигат пушилка около тези ремонти, за да си пазят хляба -

Лошото е, че се е стигнало до разкрачването ...

Хвани някой таксиметров шофйор с такава кола - той може да ти обясни тънкостите - аз така питах един с Пежо 206 - как се оправя с тези лагери, а той каза, че си ги сменя сам за 20 минути пред блока ... не го питах за подробности, защото вече бях продал Пежо-то ...

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

сменя - ако успее да отвие болтовете под капачките, но да незабравяме, че колата е френска... Аз ситроените само с чука ги разглобявам и на вторични... Последния дет ми докараха да счупа, за да зема от него квото искам(оказа се че и кабелите им се пукаше изолацията и всииииииичко замина) беше един BX на който собственика си бе купил хонда прелюд! Та той самия направи първия удар с чука в предния прозорец и с ръка на сърцето каза, че повече френска кола никога! Та като си отвиеш болтовете под капачките и аз ги сменям за 40 мин въпроса е, че греене и фосфорна киселина нестига за да избегнеш скъсването им от което следва .... е как да ги прават "майсторите"
    А за тия "майстори" който спомена те само гледат да вземат парите и това е съвсем нормално... В България за съжаление в сички области почти всеки гледа да е така. Аз познавам малцина който обичат това с което се занимават... пръстите на ръцете са ми много за да ги изброя, затова и положението стигна до там, че всеки гледа само парите и тва е ... Затова и държавата ни е такава! Но макар и малко те са тези който спасяват, огато никой неможе...Аз познавам такъв, който ме е научил да обичам да права колата която съм подхванал, обаче както той, така и аз никога нема да си вкарам френска кола в двора... Тия BX ситроенчета са за съжаление подобни по конструкция като ксантиите на който толкова се фъргат... Абе ... нямам думи ...
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Място
    София
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Това което разбрах досега е, че трябва да имам три специализирани инструмента..един държач 330 мм дето се слагал на мястото на амортисьора, някаква планка плоска стъпалообразна - не разбрах за какво ми е и един "топуз" дето се дърпа върху някаква ос, дето се завива в торсиона... от опит знам, че може да се измислят всякакви способи и не винаги има нужда от тези инструменти..но все още не мога да си представя всичко ясно.."натягането" на торсионите ставало именно с тези държачи..
    Аа..колата е ZX..)))..макар че моста си е такъв какъвто е..))..с торсиони..

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    4,802
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

Da be TOTKO !!

Ako gi nqmash az sym pisal po-gore w temata ... 4-choweka shtangi, jeleza, chukowe .... mnogo maiki ... towa e ..

Място
    София
    Публикации
    6,032
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране

Виждал съм разглобен мост на Пежо 405 със силно окопани шийки на иглените лагери. След съответните матерни злословия го направихме на втулка с нарез и гресьорка. Оказа се по-трайно решение.
    А това, че псуват френските коли....
    И мен ме дразнят 7мм резби и други перверзии, но това не ги прави по-лоши от другите. Просто конструкторите са предполагали, че ще се експлоатират по ПЪТИЩА...
    Аз карам също доста оплюта марка (ланча) и ако беше толкова страшно едва ли щях да карам втора
    Първата беше интеграле, която тръгна по таван със 140, а сега карам дедра 2.0 от която съм доволен.
    Една приятелка караше Рено 11, което търпеше ебати издевателствата и упорито отказа да спре, докато просто не го смени.

Място
    Монтана
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Проблема не е в лагерите а в семерингите. Те пускат вода към външните лагери и те са тези които по-често са заминали. Моста може да се разглоби и без да се сваля а четирите лагера двата семеринга пръстените около семерингите са 70 лева. Тоя инструмент с размера там е за да се зацепят шлиците на торсиона където трябва но може и да се мери с рулетката от пода или там от другаде ако е на подемник. Тоя инструмент с топуза е за вадене на вътрешните лагери или това което е останало от тях. Трябва и дорник за набиването на новите. Като конструкция окачването на 205 309 405 и на ситроените от тези години е еднакво за 405 лагерите са по широки и торсионите по-дебели така и спредното за 309 втулките са с метал и отвън а за 205 не са. А иначе лагерите могат да не се набиват на същото място и това е решение донякъде. Задния мост е елементарен но понеже не прилича на нищо друго всички го плюят без да знаят как работи и отплесват темата към смурай тойота и други а то си е 70лв и един до обед работа от един човек.

Място
    София
    Публикации
    6,032
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране

Да така е - липсата на добро мазане и грамотно обслужване , в комбинация с нашите пътища превръща задния мост на тези автомобили в консуматив. Аз определено не ги харесвам (не заради задния мост), без обаче това да ги прави по-лоши от другите и без да убеждавам никого в това. Има автомобили за всеки вкус. Тъпо е да критикуваш нещо само на базата на "мнението" на селския майстор, без да си се убедил лично в недостатъците му. Въпросната система не е добре адаптирана за лоши пътища и към това, че на тези ширини ние искаме от един автомобил ресурс, надхвърлящ и най-смелите проектни очаквания

Място
    софия
    Публикации
    641
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    9

Exclamation До: Tорсионно окачване (заден мост)

Ееее хаиде какво толкова сложно има в този мост аз сам си направих ремонта на задния мост на пежото 306 и мога смело да ти кажа че ремонта е елементарен сваляш моста на земята задължително особенно ако не разсполагаш с подемник не съм сигурен само каква точно е разликата между ZX и 306 но със сигурност тръбичките по които лагеруват носачите са еднакви на кутииките пише за кои модели стават . аз съм сменил значи въпросните тръбички които са по 40 лв ,комплекта за двете страни тои съдържа 4 лагера два семеринга двете втулки за семерингиге има и едни две гумени буренца едни жълти меки шаиби и леглата на семерингите всичко това е 75 лв . Относно спечиализираните инструменти след като си купиш комплекта за моста трябва да си направиш два дорника за набиване на лагерчетата дорника трябва да вриза вътре в лагера и да имаи борд от външната му страна преди да избиеш старите лагери премери точно до каде са набити за да знаеш до каде да набиваш новите , и преди да разглобиш торсионите ги огледаи как са зацепени във шлиците наи добре си ги бележи така че да можеш да ги зацепиш пак на същия шлиц има ляв и десен . Ако си техничар човек и имаш понятие за какво ти говоря ще се справиш

Място
    софия
    Публикации
    641
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Tорсионно окачване (заден мост)

Забравих да ти кажа да не бързаш да си купуваш нищо преди да си разглобил всичко понякога е възможно ако е много износен моста външния лагер се скапва и се окопава във гредата на моста но това можеш да го видиш само когато го разглобиш и избиеш черупката на лагераако въобще е останала такава с луфта кото ми описваш

Публикации
    4,808
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране До: Tорсионно окачване (заден мост)

Тази тема е от преди почти 2 години...Виж,на всеки пост,горе в ляво има дата...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    София
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    10

Smile До: Tорсионно окачване (заден мост)

..Да, темата наистина е отпреди две години,благодаря за отговора.)).. Моста разбира се го разглобих,въпросните тръбички не съм сменял, щото не можах да ги избия.. ии..вече 25000 км си работи така..От лагера беше останало съвсееем малко..)).Любопитни за домашните майстори са методите за избиване на торсионите..Щото е лесно като излезе бързо..))..ама ако не иска..))..Тук са полезни всякакви тънкости изпитани в практиката..това би било полезно да се сподели..Например един френски колега е описал изстудяването до -40 гр.на въпросните тръбички(оси) и после вадене с 20 тонна преса, която сам си е направил от нещо като хидравличен крик ли..не помня вече..)).Намерих в един магазин за електроника спрей - пише -52гр. или нещо подобно за около 16 лева..Не съм пробвал още да видя като как може да се ползва..

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •