Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разказ с неочакван край....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разказ с неочакван край....

    Всичко си беше наред, планирах всяка точка....общо 820км. до морето. Предимно Родопи, предимно криви пътчета с мноого завой. Предимно асфалт, единият Адвенчър с гуми Conti Trail Attack, другият с Pirelli Scorpion AT. Планът - два дни по около 400км., с проба грешките. Вечерта преди тръгването спонтанно решихме да тръгнем към яз.Широка поляна, докато не валеше.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0762.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:6063943
    Така и стана, озовахме се към 22:00 на място. Леко учуден, "курорта" приличаше на Съни бийч, хора , кемпери, заря, пак заря, ракети, изстрели, пак изстрели.....нямах сили за яз. Доспат, не ми се връщаше до Беглик и разпънахме лагера. Докато си намерим място, след няколко реплики в тъмното " туй е частно, ко търсите" и "аре бегай" стана около 9 градуса, и общо взето ми писна от всички местни "собственици" и разпънах без да ми дреме.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0771.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:6063944

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0773.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:6063945
    Очаквах някой да ми тресне " натурален" акт или незнамквоси....леко изнеревен си казах, че не може да е толкова лошо. Все пак съм на едно от най-красивите места, или поне такива спомени имах.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0786.jpg
Прегледи:1
Размер:28.4 КБ
ID:6063946
    Сладка приказка, една бутилка гориво си замина с влагата и по палатките. Събудих се в рая, или поне ми се искаше. Екипировката Salewa и Ferrino се справиха повече от прекрасно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0792.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:6063947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0793.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:6063948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0788.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:6063949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0794.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:6063950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0797.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:6063951
    Дотук добре, започнахме да се стягаме за дългата разходка. Леко подгряване до Доспат, малко снимки за внуците и отново он дъ роуд.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0804.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:6063952
    Карайки, реших че много асфлатово ми идва. Леко проучване на последните местни новини, уточнихме кои мостове липсват и реших да цепим напряко през Гьоврен за Мугла през Чамла. Оттам да продължим за Смолян, Мадан, Златоград, Кърджали......до моретооооо. Но както винаги става, нещо се обърка. Пътя до Чамла беше уникално изровен по завойте и местата където е текла вода напряко, каменни коловози и утаена хлъзгава калчица. Темпото падна, единият мотор не беше обут подходящо, аз с куфари и тонове багаж. Но стиснах зъби, казах си, ей къде са 20 километра. Имаше и хубавите си моменти този път, но просто подранихме много след поройните дъждове.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0813.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:6063953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0814.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:6063954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0816.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:6063955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0817.jpg
Прегледи:1
Размер:193.2 КБ
ID:6063956
    Общо взето следващите четири часа минаха в зор, падания, свличания, мега псуване и накрая изнервена ситуация. Бяхме заклещени между две дерета, пресечени от електрически пастир. Незнайно кой, как и кога поставил на средата на пътя. Знам какво причинява, нечовшки псувах този който си пазеше безценните картофи и себе си, че не се отказах овреме. Ама така са ме учили. Незнайно кой, как и кога поставил на средата на пътя. Картата беше проверена, път слънце / червено и синьо /. И не, няма минаване. Накрая преценихме че или го закъсваме или впрягаме всички последни силици и се връщаме. Ситуацията се усложняваше допълнително - мъртво скапани от умора, вдигане на мотори от по 250-300кг. не влизаше в сутрешните планове, телефони без сигнал, кемъл бегове без вода, един мотор без бензин, потрошени мотори и за капак започна да вали. Снимки е ясно защо няма, молех се да избутаме до Мугла безаварийно.
    Бяхме загубили надежда, биехме отбой, но прецених че нямам сили за спускане по стръмната страна към Гьоврен и подкарах на въпреки към Мугла. Зарадвах се като видях конете на Чамла и чух шум от "законната" сеч.
    Ура!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0819.jpg
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:6063957Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0820.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:6063958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0823.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:6063959
    Стигнахме до заветната точка, Миро / уникалen пич, моторист Fazer-ист/ ни посрещна щедро с чешка бира и Ramstein, да е жив и здрав! Организира ни маркуч за бензин, след като се оказа че в селото има налична само нафта. Моето добиче стана донор на кило и канче, и тръгнахме в дъжда за Смолян.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0824.jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:6063960
    Спасихме и горкото сакато таралежче, малко храна и вода за душичката.
    Имах още едни 450-500 километра до морето. Започнах да обмислям преспиване по път. Даже изолирах половината градове от маршрута за следващо по-успешно пътуване. И пак много. Подкарах надолу, вече ми беше все едно, не се движехме по план.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0825.jpg
Прегледи:1
Размер:235.9 КБ
ID:6063961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0829.jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:6063962
    В Смолян се разбра, че травмите и щетите са повече от нормалното. С колегата се разбрахме да се изпратим до Асеновград, оттам той обратно за Софето, аз да се напъна до морето. Поне не бях на болкоуспокоителни. Имах екипировка за преспиване, прогнозата не беше за дъжд след Пловдив. Да ама не!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0831.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:6063963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0832.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:6063964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0834.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:6063965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0835.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:6063966
    Господ си ме поля обилно, може би за добро. Все пак маршрута си остава, живи и здрави сме, техниката се доказа. Всеки си взе своето, остават ми тези спомени в очакване на next trip.
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

  • #2
    От: Разказ с неочакван край....

    Благодаря за споделеното! По правилните пътища , с правилните мотори.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Разказ с неочакван край....

      Оттам съм минавал с всичко, сега дойде ред и на тежковозите....
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #4
        От: Разказ с неочакван край....

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Благодаря за споделеното! По правилните пътища , с правилните мотори.
        ..... не са за такъв път тези мотори с тези гуми!
        0887 246718

        Коментар


        • #5
          От: Разказ с неочакван край....

          За гумите не съм казал нищо , те сами са го разбрали.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Разказ с неочакван край....

            Благодаря за увлекателния разказ. Имам чувството, че не съм пил кафе, а съм изкарвал мотоциклет от дере.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Разказ с неочакван край....

              Напротив, тренировка за албански макадам се получи. Конкретно за Пирели-то. гумата е прекрасна, особено за макадам, пясък и камъни. Гумата трябва да е 50/50 , иначе на асфалт боли повече като паднеш. За Конти не коментирам, ясно е. Просто имаше грешки в навигацията от моя страна, ток по средата на нищото от нечия страна и много зор от трета. Всичко си беше наред, ако искам леко леко, няма да имам Адвенчър.
              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X