Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтино и икономично? Идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтино и икономично? Идеи?

    Здравейте!

    Наскоро изпуснах обява за Фиат Панда 4х4, 1.0 двигател, която, макар и поочукана, струваше към 800лв. Сега гледам едно Субару Либеро, пак 4х4, с обем 1.2, което с ремонта ще ми излезе 1100 по думите на собственика. Тавана ми е гое долу 1500лв, фиатчето го изпуснах, а на либерото не знам какво може да му излезе за оправяне. Някакви други предложения имате? Може и да НЕ е 4х4 между другото - ще го преглътна. Просто съм забелязал, че тук хората имат опит със стабилни машинки, а ние доста пътуваме по равнини и планини и живота ни е доста "чергарски".
    Благодаря предварително, надявам се да стане добра тема!!!

    Кирил

  • #2
    От: Евтино и икономично? Идеи?

    Бюджета е скромен, което силно ограничава търсенето. Истината е, че за тия пари 4х4 в движение е фикция...вероятно ще намериш някой изгнил мъртвец, който ще те съсипе от ремонти, прецени дали си струва. Ако не ти е спешно, събери още някой лев, и следи обявите за Голф Синхро-за около 2-2500 лв. ще имаш много прилично пълноприводно добиче, непретенциозно и почти неубиваемо.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Евтино и икономично? Идеи?

      Ето една добра идея: G-klass,евтино-около 600лв., икономично, full time, без винетка, какво повече е нужно!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Евтино и икономично? Идеи?

        Ясно е това с бюджета, та за това питам за мнения. Ако имах 20 хилки нямаше да ви питам Мерси за идеята за VW. Ще гледам сега. И да - винаги е възможно да се заработят още хиляда лева. Дори да не е 4х4 СТАВА. Давайте идеи Мерси пак

        Коментар


        • #5
          От: Евтино и икономично? Идеи?

          Голф 2 1,6Д
          Пежо 305 1,9Д, 405 1,9Д
          За толко пари - толко. С този бюджет и за руски джип не можеш да играеш. Поне не и за такъв дето може да пали и върви.
          Иначе изброените са с никакви експлоатационни разходи, евтини за придобиване и с нисък разход на гориво. Разбира се имат опция и за алтернативни горива

          Коментар


          • #6
            От: Евтино и икономично? Идеи?

            Мерси!
            А какво мислите за Фиатчетата Панда? Намерихме едно в добро състояние 1.0 двигател и разход около 4/100 извънградско?

            Коментар


            • #7
              От: Евтино и икономично? Идеи?

              За около 1200-1500 лева можеш да се сдобиеш със субару джъсти, втора генерация-тоест края на деветдесетте, началото на 2000. Преди три години взех едно такова да се учи жената да кара и да не я мисля в снега. Излезе кораво добиче, лифтнах го с с около 7 см. с подложки и добавих още 3 см. от най-високите гуми, които не опират в калниците и няма закъсване нито на кал, нито на сняг. А как само го тормози.....

              Коментар


              • #8
                От: Евтино и икономично? Идеи?

                ...и е 4х4 фултайм. Ето снимка преди повдигането, гледай синята в ляво Освен това има несравнимо по-добро поведения на пътя от пандата, имал съм такова нещо. Успех с избора и най-вече късмет с покупката.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от gkesov; 30-07-14, 13:17.

                Коментар


                • #9
                  От: Евтино и икономично? Идеи?

                  Хората повече за колела дават...
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтино и икономично? Идеи?

                    Влизаш в някой от сайтовете и задаваш следните критерии:
                    до 1500лв., местна регистрация(не пише от къде сте) и ако ще е бензин да има и газ. След това звъниш, гледаш и избираш най-запазеното за тези пари.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтино и икономично? Идеи?

                      Първоначално публикуван от peachlifter Преглед на мнение
                      Мерси!
                      А какво мислите за Фиатчетата Панда? Намерихме едно в добро състояние 1.0 двигател и разход около 4/100 извънградско?
                      Хубави работи мислим. Плюсове : много проходима за вида си . С едни малко по-високи гуми докарва много приличен клиренс. Двигателчето й стига. Частите са изключително евтини. Вътре, особено при шофьора и пътника до него е мнооого широко. ( 2 метра съм и ми е по-комфортно като разстояние до волан,педали, отколкото в А6-цата ми... ) Минуси : Много гният. Стари са вече. Имат едни изключително скъпи компоненти ( висящите лагери на кардана - около 400 лв ) . Е, не че не пасват от Лада, но това е между другото.
                      За разход 4 извънградско - само ако това е бензин, със стандартните гуми и караш наистина леко. Моята Панда, вярно, че е с 175/90/13 извънградско ми дава 6 газ...
                      Успех!
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X