Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукана част ск. кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спукана част ск. кутия

    Строшил се е аксиалният лагер на кутията и е помлял всичко вътре (Punto MKII). Самият той лагерува около пишката на снимката и я е спукал.
    Трябва да бъде като на едната снимка, ама е като на другата. Въпросът е тая пишка като как да се върне в положение подходящо за употреба.
    1. Заваряване
    2. Лепене
    3. Разни варианти като смяна на камбани от сходни скоростни кутии.
    Лошото е, че в момента няма втора употреба кутия като за мойта кола на прилична цена.
    За предишния модел има по 30-60 лева, но трябва да падне разглобяване и евентуално напасване (ненапасване). После херметици, силикони, нали да не тече... Заварката дали може да стане така, както си е кутията. Айде, мога да източа маслото, ма да разглобявам не ми се ще. Има модерни лепила - ма не знам колко ше издържат в реални условия. А и кои са те? Верно, че лагера само се плъзга отгоре, ма знам ли какви сили ше и подействат като вземе да се върти. Тая джаджа дали може да се стругова и да се хване с две три болтчета - нещо подобно като на сн. 4. Евентуално някой стругар да врътне нещо такова и да пробвам да нарежа две три малки резби.. Всякакви мнения и препоръки за стругар, заварчик, лепило ще са от полза.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic 3.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:6063930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic 2.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:6063929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic 1.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:6063928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic 4_1.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:6063931

  • #2
    От: Спукана част ск. кутия

    Ако има достъп,защо да ме се завари,мисля че ще стане.Ако не,тогава може да се помисли за втория вариянт,с разпробиване и резби,само да има достатъчно дълбочина за разпробиване и нарязване на резба.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Спукана част ск. кутия

      Каквото и да правиш колега без разглобяване няма да стане добре, точно отдолу има лагер и при заваряването има голям риск да пострада, за дупчене и нарязване на резби място дори и да има място може да пострада лагера... освен това и семеринг има наоколо.
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Спукана част ск. кутия

        Да, за заваряване има място, колко е дебела стената - няма как да знам докато бургията не влезе при скоростите. За лагерите, семеринги и прочие и аз се притеснявам - не знам дали заварката може да се прави много бавно - с големи паузи и за кратко.

        Коментар


        • #5
          От: Спукана част ск. кутия

          Съвета ми е да разглобите кутията и да направите нещата спокойно,аз бих го заварил, иначе рискуваш да стане двойна работа... а сега кутията е готова свалена, имаш само едно разглобяване което не е никакъв проблем...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Спукана част ск. кутия

            Разглобих кутията, ще слагам камбана от кутия по-стар модел. Следва сглобяване. По документи трябва да сложа за уплътнение Loctite 510. Хубаво, ма в мрежата намирам: Loctite 510 50ml, 81.01 лв. бр..))). Такаа - отдавна (още от соц. автомобилите) не съм разглобявал кутии и не съм и използвал от модерните уплътнения. Въпросът е каква е алтернативата. Има разни силикони, червен, черен, син за картери за н'ам си кво си и пр. Та какво ползвате за уплътнение? Или се ръсите по 80 и кусур лева за Loctite?

            Коментар


            • #7
              От: Спукана част ск. кутия

              Силикон Victor reinz тубичката е около 15 лева и е доста икономичен също е вариант и curil на елринг той е подобие на едновремешния херметик но предпочитам reinz .
              Успех !
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • #8
                От: Спукана част ск. кутия

                Добре си го решил колега, а за уплътняването вземи един хубав силикон примерно на victor reinz за 10-15 лв. черен или сив и не го мисли, червения е като мазано с лютеница ...
                пп. колегата е написал преди мен
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X