Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

    Здравейте колеги!
    Искам да питам нещо-добре ли е двигателя на Toyota Rav 4, 2,2 D-CAT, 177 конски сили да е с верига,вместо с ремък?На пръв поглед изглежда добре,заради по-евтиното обслужване ама да няма и нещо друго,което не знам?

    Коментар


    • #47
      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Е, това е сериозен аргумент... Тогава грабвай Игнис или Фрилендър, вярвам, доволен ще останеш.
      Ти да не страдаш от раздвоение на личността нещо Това да помниш да си го писал на друго място по отношение точно на Игнис:

      Ще бъда неприятно откровен: решението е да се отървеш от нея. В противен случай ще си съсипеш нервите и ще се разориш. Нека бъда разбран правилно-не робувам на марки, карам Сузуки, просто съм обективен. Всички модели на марката с виско са калпави.
      Справка: http://www.suzukibg.com/fsuzuki-2716-0-asc-15.html И в този форум имаш изказвания в този смисъл...



      Я вземи се консултирай с другото ти "АЗ" и се разберете какво мислите за Сузуки + виско. Щото е странно хем да казваш "калпаво е", хем да казваш "Купи си Игнис"...


      ПС: Обсъди с другия в теб и препоръката на Фрилендър- прекалява с глупостите в едно изречение...

      Коментар


      • #48
        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

        Не че съм адвокат, ама ... на това
        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        Е, това е сериозен аргумент... Тогава грабвай Игнис или Фрилендър, вярвам, доволен ще останеш.
        некои му викаме ирония
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #49
          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Не че съм адвокат, ама ... на това

          некои му викаме ирония
          И аз така го схванах , но като гледам - тук има хора без чувство за хумор .

          Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
          Здравейте колеги!
          Искам да питам нещо-добре ли е двигателя на Toyota Rav 4, 2,2 D-CAT, 177 конски сили да е с верига,вместо с ремък?На пръв поглед изглежда добре,заради по-евтиното обслужване ама да няма и нещо друго,което не знам?
          С верига е по-добре , ама ей на ! Конструкторите на Тойота не четат мненията ни в този Форум

          Между другото , просто съм учуден как някой още не е пуснал тема " Замяна на ангренажен ремък с верига ? Как да стане ? " .... или обратното .... недоволни винаги има и от двата варианта .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

            Забравяш План Це - зъбните колела на прочутия VM Motori

            Иначе да ... къде-къде по-евтино е да смениш една верига вместо 2, или 3 пъти ремък, за същите км!
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #51
              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Не че съм адвокат, ама ... на това

              некои му викаме ирония

              Сериозно ли си помисли, че съм толкова тъп и не съм схванал смисъла, а Не ме бъркай с хора от твоето обкръжение...

              Я сега опитай да обясниш на автора на темата, че не е схванал иронията щото човека вече прави проучване за Игнис/Джъсти:

              Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
              Здравейте, а тази вискомуфа ако тя е проблема на какви пари се предлага? Все пак не е ли консуматив като съединител?
              Бихте ли споделили освен, че е паркетник наблюдават ли се други недостатъци и проблемни зони/възли? Като японец би трябвало да е направен както трябва и за целите си да е железен. Ориентирал съм се към нещо подобно, двуумя се между Игнис.
              До колкото чета из форумите стартирането на задвижването 4х4 трябва да се използва кратко време, за да не се натоварва системата или нещо такова. Какво се има предвид "кратко време"? Ако заледения участък или труден терен е 10-15 км или повече как се процедира?
              Колата основно ще я карам в града и извън града по асвалтови пътища. Но бих желал зимно време да нямам проблеми с излизането от паркинга и безпроблемно да се придвижвам до вилата, както да влизам и излизам без проблеми от създалите се коловози от отъпкан сняг и лед. Евентуално по каменисти пътеки да се годи нейде по Родопи или други планини, затова искам да е по-високо от наличната ми кола.
              Поздрави

              Научете се, че никой НЕ Е длъжен да има вашите знания за модели, системи и т.н. и когато ви пита видимо незапознат човек се обяснява като на такъв- няколко пъти, с разяснения и нужните линкове. Когато му се предложи "Игнис или Фрилендър" в нормално построено изречение (без иконки, без кавички или друг намек) човека го приема за сериозна препоръка. Ама на вас ви е през ***, нали парите са чужди. А и явно сте на принципа "Майната му на балъка- щом не схваща иронията да си го начука квадратен с тея кочини."

              Коментар


              • #52
                От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                Гледах ... ослушвах се ... с две думи "направих проучване" на моето обкръжение ... и колкото и да не ми се иска, все пак реших да ти отговоря ... по стара форумна традиция, с въпрос.

                Беше ли наложително да пишеш, едно такова дълго словоизлияние, включващо демонстративно подигравателно отношение, към конкретен човек, за да му кажеш, че не е прав?!

                Според мен, едно "Хора, не се бъзикайте с незнаещите, а просто им обяснете, за какво иде реч.", щеше да е напълно достатъчно.

                п.п. Искрено съжалявам, и се извинявам (от свое име, и от името на моето обкръжение) на незнаещите, за ироничното отношение към техните питания!
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #53
                  От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                  Колега nakatasan,

                  искрено ти препоръчвам да следиш форумните продажби на автомобили,
                  Тук има много голям шанс да откриеш това, което търсиш.
                  LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                  LR Defender 110 - 2003, TD5
                  Honda CR-V II - 2004, 2.0
                  тел. 0887 581 738

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                    Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение

                    ....заради тъпи шофьори...
                    Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                    ....Сериозно ли си помисли, че съм толкова тъп и не съм схванал смисъла, а .....
                    Колега , нищо лично , но аз мислех че тъпунгерството го нямаш за нищо само в раздел "Политика...." , а то като гледам - вървиш с рогата напред и в другите раздели

                    Сега , настоящия раздел съществува доста преди да си се регистрирал в този Форум , та преди да се палиш не е лошо да попрочетеш малко стари теми . Ще разбереш , че "сериозните купувачи" , използващи този метод за предварителна информация и доверили се на съветите на специалисти и ..."специалисти" са доста по-малко от пусналите тема ей така . Затова в повечето случаи разделът наред с полезното , е и едно занимателно четиво за разпускане и забавление .
                    Така че , давай го по-спокойно .

                    Съжалявам , че влизам в диалог "не по темата" , рядко го правя , но аз от сега мога да се хвана на бас как ще се развие и настоящата - та затова

                    ПС.

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    ....Забравяш План Це - зъбните колела на прочутия VM Motori

                    ......
                    .... аз бих добавил и прочутия "Перкинз" примерно , ама верно забравих за зацепването със зъбни колелета
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 31-07-14, 14:20.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                      Ти да не страдаш от раздвоение на личността нещо Това да помниш да си го писал на друго място по отношение точно на Игнис:


                      Справка: http://www.suzukibg.com/fsuzuki-2716-0-asc-15.html И в този форум имаш изказвания в този смисъл...



                      Я вземи се консултирай с другото ти "АЗ" и се разберете какво мислите за Сузуки + виско. Щото е странно хем да казваш "калпаво е", хем да казваш "Купи си Игнис"...


                      ПС: Обсъди с другия в теб и препоръката на Фрилендър- прекалява с глупостите в едно изречение...
                      Мнението ми за споменатите модели е ясно за всички, освен за теб, очевидно. Според мен нормално е след като доста хора твърдят, че не стават, автора на темата да прочете написаното и да го вземе под внимание. След като не приема съвети, единственият начин да се убеди в качествата на даден модел е да си го купи и да му бере грижата. Така по-ясно ли е?
                      Последно редактирано от Goblin; 19-08-14, 19:56.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                        Здравейте, възникна такъв въпрос. До колкото зная има автомобили, които успешно ги повдигат с втулки или там каквото трябва, без да се разрушат каретата на водещите колела. Предполагам това се изчислява или се взима от таблици за конкретния автомобил. Бихте ли ми казали, ако знаете от къде мога да намеря такава информация за всички автомобили, които могат да бъдат повдигнати по такъв начин. Целта ми е наличния автомобил, да проверя дали позволява такава интервенция и с колко би могло да стане повдигането. Ако все пак е възможно да си търся материалите и да залягам над проекта.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                          Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                          Здравейте, възникна такъв въпрос. До колкото зная има автомобили, които успешно ги повдигат с втулки или там каквото трябва, без да се разрушат каретата на водещите колела. Предполагам това се изчислява или се взима от таблици за конкретния автомобил. Бихте ли ми казали, ако знаете от къде мога да намеря такава информация за всички автомобили, които могат да бъдат повдигнати по такъв начин. Целта ми е наличния автомобил, да проверя дали позволява такава интервенция и с колко би могло да стане повдигането. Ако все пак е възможно да си търся материалите и да залягам над проекта.
                          Поздрави
                          Не знам някой да е систематизирал точно тази информация,защото в повечето случаи проектите са индивидуални(изключвам специализираните китове,но май не става дума за тях) и се изпълняват на етапи.
                          Обаче "виждам" еволюция в "целите"!
                          -То така започва "сърбежа" и после няма отърване. Щом вече имаш "бръмбари",най -добре отдели време за прочитане на споделеното във форума (има за повечето марки и модели). Така ще се "избистри" окончателната идея и етапите за реализацията И.
                          От мен пожелание за бързо "гмуркане" в "4Х4" водите !!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                            Значи, какво да кажа за бръмбърите? Идеята да си повдигна наличната кола не е от вчера, но инфо не намирам. Четох из форума на Ауди как са си повдигали автомобилите, има писано за всичко по Ауди, но не и това което ме интересува. Единственото, което намерих за повдигнато Ауди е смяната на някакви тампони по окачването. Ама колкото да съм куц по темата, едва ли с тия компенсаторни тампони ще се получи някакво повдигане.
                            За да се направи такова нещо трябва да се сметне. Методика за смятане не съм намерил, за да си сметна за моя автомобил колко ще е безопасното повдигане, без да се засерат каретата или нещо друго по окачването. Ако ми хареса резултата и има резон, чак тогава ще ходя при профитата, да ми правят колата. Смятам, че по този начин доста по-евтино ще ми излезе така, от колкото да купувам спортни раздвижни амортисьори, за да си докарам височината, която искам. бях чел, че някъде по някакви таблици автоматично за конкретния автомобил се дават стойностите за повдигане, без да се разрушат каретата. Като механика те позволяват да работят до определен ъгъл от 180-те градуса. Е, този ъгъл е различен за всеки автомобил, защото габаритните размери и тегло на автомобила са различни. Ъгълът е функция от височината на повдигане. ПОне така си мисля, но инфо и формули за смятане нямам. След това евентуално с някакви втулки по амортисьорите и смяната с по-дълги амортисьори и пружини колата ще се вдигне.
                            Поправете ме ако греша с разсъжденията.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                              Взимаш си добре гледан хидропневматичен Ситроен и забравяш за проблемите с клиренса.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                                Правилото,че "няма начин,да няма начин" важи за всичко.
                                Строго индивидуално и необятна е (мечти,мисъл и глупост)при човека нуждата от "индивидуалност"!!!
                                (Преди 20 години преработвах ауди 80 куатро. Постигнах просвет в средната част над 26см със стандартните гуми ,преодолявайки проблемите с ъглите по сходимоста от пред и от зад и ъглите на каретата + дължините на полуоските и т. н. . Много играчка "добър" резултат и удоволствие,НО това е трудния път към "джипа"!!! При сегашния опит- Да ,да ама-НЕ!)
                                Последно редактирано от petkov_bb; 02-08-14, 09:52.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X