Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II светят стоповете постоянно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano II светят стоповете постоянно

    Вчера сутринта имах странен проблем светеха ми стоповете постоянно. Nissan Terrano II 2,7 TDI 98 г. По идея на приятел погледнах стоп машинката /мисля, че са две като гледам/ Извадих буксата от едната машина на тази на която видях че и липсва насрещника. Според мен е паднала гумичката /пластмаса/ която е срещу датчика /намерих си частите на стелката/
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140727_231918.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:6063868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140727_231932.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:6063869
    В червено съм оградил мястото от, където най-вероятно е паднало.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140727_181341.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:6063870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140727_181446.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:6063871
    Не мога да възстановя насрещника, затова моля за идея за каталожен номер /искам да си взема нови/ или да си кажете мнението за идеята ми да поставя един болт но датчика /машинката/ директно ще опира в метал. Дебелина на "насрещника" около 4,8 мм
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

  • #2
    От: Terrano II светят стоповете постоянно

    Отиди в някоя морга и си ги наскуби. Рядко давам акъм да се купуват части на старо, но случая е точно такъв - това не е типичен дефект, случва се рядко, и най-често заради фабричен дефект или някакъв друг инцидент. Частите са на ниско, не ги пече слънце, така че стареенето е аут от списъка. Отделно, предполагам нови ще са скъпи.

    Ей ти номерата (то и на тях трябва да си ги пише - не съм видял чарк, на който да може да се побере номер и да не е написан):
    Едната е с номер 2532075A00, взаимозаменяема с 2532075A0E - синята. При теб май се е счупила точно тая - това е за спирачките.
    Другата е с номер 2530062J00, взаимозаменяема с 2530062J0E - кафявата. Това е за ABS-а.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano II светят стоповете постоянно

      Явно съм писал доста несвързано вчера... Не търся датчика /машинката/ а търся гумата в която се опира на педала /първите две снимки/
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: Terrano II светят стоповете постоянно

        Проблема е "решен" като е сложена тапичка за тапицерия вместо гумата....
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X