Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Позиция направа на "легло" фронтера къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Позиция направа на "легло" фронтера къса база

    Привет колеги, някой от вас правил ли е механизъм или чрез някакви чалъми, позиция за легло на късата база, мисълта ми е като ходим на къмпинг но за по една нощ, да не разпъвам палатка а да може и в джипа да се пригоди легло? Или късата база си е прекалено къса ? Питам информативно ?

  • #2
    От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

    Здравей колега,
    имам дълга фронтера и съм спал вътре,но е малко къса-спи се диагонално на багажника и то при положение че задните седалки са прибрани напред.За късата незнам-може би има чалъм да става по-дълга от дългата.
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #3
      От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

      За една нощ да се спи в колата (за тези, в които има място вътре), трябва да се свали всичкият багаж, а на следващия ден да се качи наново. Това определено може да отнеме повече време от разпъване и прибиране на някоя палатка тип "pop-up", например Quechua от серията 2 Seconds, Outwell Fusion и други подобни:

      Коментар


      • #4
        От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

        Явно няма да стане, след като на дългата база ти е било късо и си спал диагонално, понеже става въпрос аз и половинката ми да спим в джипа ,та ще си ползваме палатката която си имаме, инак най-доброто решение за мен си е покривната палатка която се продава в нашия форум от наш известен колега (но колегата се е отказал за една седмица да помисли дали да я продава), въпреки че писах пръв в темата, друг колега ме е изпреварил с разговор по телефона... Та покрай тези палатки се замислих за вариант вътре в джипа, но няма как да се получи... мерси за съветите колеги

        Коментар


        • #5
          От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

          Същият въпрос стоеше пред мен за ТЛК-70 серия къса база. След известно протичане на мисъл() стигнах до извода, че е възможно-изрязваш плоскост, която да ви издържи с ширина, която би позволила да влезе в купето над свалени донякъде облегалки и с дължина от предното стъкло(или от волана) до задното После мислиш къде и на какво шЪ легне плоскостта-не е невъзможно.В моя случай на средни и задни колони, като на предната част по средата се слага един сгъваем крак, който се подпира на тунела. Но трябва да имаш отгоре багажник, на който да я пренасяш.Може да се измисли вариант да се сгъва на 3, или 4 части...така, че не се отчайвай!
          Последно редактирано от mbenz; 28-07-14, 14:50. Причина: допълнение
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            .... стигнах до извода, че е възможно....
            Мда. Има и друг вариант : закачваш едно туристическо ремарке и леглата , предварително сгънати на 3-4 части , както и подпирачките , ги караш в ремаркето . А също там за по-удобно слагаш нарочни гаечни ключове и скобите(или жабките , или нам си какви болтове) за монтаж на конструкцията .

            Има и друг вариант : две койки от спално помещение на ТИР кабина . Монтират се панти и едното легло отвътре в купето на левия борд , другото на десния. Тъкмо в транспортно положение ( вдигнати) ще са затъмнили и страничните стъкла нацяло , та няма да те пече слънцето .

            Сигурен съм , че може и други умни решения да се намерят , ако се напъне нечий мозък .

            Обаче ей този проблем остава :

            Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
            За една нощ да се спи в колата ......трябва да се свали всичкият багаж, а на следващия ден да се качи наново. .....
            Следователно изводът е : не носете багаж !

            А то пък ако не се носи багаж , леглата са подходящи ( и то не чак до там) единствено за ценителите на ....кърската любов .

            А то пък ако става въпрос за горното - човек определено няма да тръгне с половинката .

            А то пък ако не тръгне с половинката , тогава за какво са му легла ?! Късата Фронтера има достатъчно разстояние между предните и задните седалки , както и една много удобна ( за реализиране на различни пространствени фантазии) предпазна тръба ( в случая : в ролята на упорна) отвътре на купето по задната периферия .

            ... та ако оставим всички тия идеи настрани , Павка , ако първо беше сгънал задната седалка и премерил разстоянието от предните облегалки до задната врата , нямаше да пускаш темата .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Мда. Има и друг вариант : закачваш едно туристическо ремарке и леглата , предварително сгънати на 3-4 части , както и подпирачките , ги караш в ремаркето . А също там за по-удобно слагаш нарочни гаечни ключове и скобите(или жабките , или нам си какви болтове) за монтаж на конструкцията .

              Има и друг вариант : две койки от спално помещение на ТИР кабина . Монтират се панти и едното легло отвътре в купето на левия борд , другото на десния. Тъкмо в транспортно положение ( вдигнати) ще са затъмнили и страничните стъкла нацяло , та няма да те пече слънцето .

              Сигурен съм , че може и други умни решения да се намерят , ако се напъне нечий мозък .

              Обаче ей този проблем остава :



              Следователно изводът е : не носете багаж !

              А то пък ако не се носи багаж , леглата са подходящи ( и то не чак до там) единствено за ценителите на ....кърската любов .

              А то пък ако става въпрос за горното - човек определено няма да тръгне с половинката .

              А то пък ако не тръгне с половинката , тогава за какво са му легла ?! Късата Фронтера има достатъчно разстояние между предните и задните седалки , както и една много удобна ( за реализиране на различни пространствени фантазии) предпазна тръба ( в случая : в ролята на упорна) отвътре на купето по задната периферия .

              ... та ако оставим всички тия идеи настрани , Павка , ако първо беше сгънал задната седалка и премерил разстоянието от предните облегалки до задната врата , нямаше да пускаш темата .
              -Първо-леглото идва на височината на долните ръбове на страничните стъкла, така че отдолу място за багаж, колкото искаш.
              -Второ-много ще съм любопитен при къса база колко ще е въпросното разстояние?
              -Трето( и последно)-споделих мое виждане, с което не ангажирам никого и всеки да решава кое-как и дали да направи!
              -Четвърто-нЕма, толкоз!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ......-Първо-леглото идва на височината на долните ръбове на страничните стъкла, така че отдолу място за багаж, колкото искаш.
                .....
                Все пак тук се говори за Опел Фронтера . На всичко отгоре аз знам тази на Павката точно каква е
                Това , което казваш може и да стане , ама ако откачи и изхвърли задната седалка предварително .


                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ....Второ-много ще съм любопитен при къса база колко ще е въпросното разстояние?
                ....
                Ако питаш за разстоянието между предните и задните седалки : много е Умишлено няма да казвам колко , та ако ти е любопитно да премериш някъде и да го сравниш с други джипове . Ще останеш изненадан .
                Ако пък имаш предвид дали е достатъчно за ползване ..... на къра : това мога да го споделя само на бира , щото не се знае чии очи четат тук и току виж - стигнало до жена ми .

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ...Трето( и последно)-споделих мое виждане, с което не ангажирам никого и всеки да решава кое-как и дали да направи!
                ....
                Извинявай ако съм те засегнал . Не ме познаваш , а от друга страна чувството ми за хумор е малко тежко . Макар че за горните неща ( като геометрия и габарити) шега няма . Изпитано е .С други думи : Павката по-добре да търси палатка по съвета на колегата
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                  Взех рулеткатa и почнах да мера в джипката как стоят нещата, за мое учудване дължината на късата база от задната врата до началото на волана е 2 метра, почнах комбинация със седалките, значи при сгъната само задна облегалка и сгънати предни седалки напред и максимално издърпани назад се получава почти еднаква височина като цяло до нивото на задните странични високоворители, трябва да направя някаква сгъваема плоскост по размер и отгоре да сложа подходящ по размер надуваем матрак от тези на интекс с плюшеното покритие например... да кажем че стане, остава въпроса къде ще се държи багажа както споменахте, и който включва, надуваема голяма лодка за 4 човека, 2 шезлонга, къмпинг маса, битова газова бутилка , брадва и т.н. това автоматично значи че трябва да купувам голям автобокс отгоре, което пък поражда друг въпрос и идея....

                  Дали да се пробвам да направя конструкция за покривна палатка? Имам стандартна палатка която е за 2-ма човека, има ли някой от вас идея - чертежи, какво трябва да купувам като алуминиеви профили, каква сгъваема алуминиева стълба за качване и основа за профил където ще ляга покривната палатка.... ? дали ще е осъществимо да направя покривна палатка, че цената на готова такава, която и не се намира лесно в БГ а го има и то в Англия но на цени от 1600 лв.....


                  Ето такава покривна палатка да стане в общи линии:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7060209.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5601739

                  Коментар


                  • #10
                    От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Взех рулеткатa и почнах да мера в джипката как стоят нещата, за мое учудване дължината на късата база от задната врата до началото на волана е 2 метра.....

                    Толкова е , обаче :

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    .....остава въпроса къде ще се държи багажа както споменахте, и който включва, надуваема голяма лодка за 4 човека, 2 шезлонга, къмпинг маса, битова газова бутилка , брадва и т.н. ...
                    А де ?!

                    За палатки на покрива има писано много в съответния раздел , тук във Форума . Даже има колега , който ги прави и продава.

                    Та в една от темите ( когато аз четях) , не помня точно , но май някой колега с Ленд Роувър поставяще един прост казус от гледна точка на недостатъците :

                    - Представи си че предната вечер си пил много бира . А това е нормално при наличието на печени вкусотии на барбекюто и мохабета с приятели около лагерния огън и пред джипките . Качваш се по някое време на покрива да спиш , обаче посред нощ бирата дава зор даже и при здрава простата. И тръгваш да излизаш , търсейки подходящ храст , обаче си забравил , че си на покрива ......
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-07-14, 17:16.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                      Мнение на Павел Василев.....остава въпроса къде ще се държи багажа както споменахте, и който включва, надуваема голяма лодка за 4 човека, 2 шезлонга, къмпинг маса, битова газова бутилка , брадва и т.н. ...

                      А де ?!
                      Затова писах накрая след равносметката че направо обмислям идеята да направя покривна палатка, мераклия съм за това, приемам всякакви съвети, чертежи..


                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                      Мнение на Павел Василев.....остава въпроса къде ще се държи багажа както споменахте, и който включва, надуваема голяма лодка за 4 човека, 2 шезлонга, къмпинг маса, битова газова бутилка , брадва и т.н. ...

                      А де ?!
                      Затова писах накрая след равносметката че направо обмислям идеята да направя покривна палатка, мераклия съм за това, приемам всякакви съвети, чертежи..

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      За палатки на покрива има писано много в съответния раздел , тук във Форума . Даже има колега , който ги прави и продава.

                      Та в една от темите ( когато аз четях) , не помня точно , но май някой колега с Ленд Роувър поставяще един прост казус от гледна точка на недостатъците :

                      - Представи си че предната вечер си пил много бира . А това е нормално при наличието на печени вкусотии на барбекюто и мохабета с приятели около лагерния огън и пред джипките . Качваш се по някое време на покрива да спиш , обаче посред нощ бирата дава зор даже и при здрава простата. И тръгваш да излизаш , търсейки подходящ храст , обаче си забравил , че си на покрива ......
                      Няма такава опасност, така и иначе на палатка ходя все с половинката ми и с бирата много не прекалявам

                      Не знаех че има колега който ги изработва и ги продава, ако знаеш името на колегата би ли ми казал, сега ще хвърля едно око на другия подраздел
                      Последно редактирано от Еделвайс; 28-07-14, 17:22. Причина: Сливане на мнения

                      Коментар


                      • #12
                        От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        ....
                        Няма такава опасност, така и иначе на палатка ходя все с половинката ми и с бирата много не прекалявам

                        .....
                        Абе на младини и аз така се заричах като теб . Така че не бързай.

                        За колега ще ти пиша на лична , за да не се сметне за търговска реклама.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                          Така, намерих точната тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...EB%E0%F2%EA%E0, изчетох я цялата и научих доста подробности относно покривната палатка, мислех че няма да е сложно направата на такава конструкция, но след прочетеното..., наистина разумно решение е 2-ра ръка запазена покривна палатка, или варианта предложен от Владо за който ще чакам връзка с въпросния човек и ще видим...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                            Като цяло мисля, че си се захванал с някакво извращение, но за една нощ става... Един колега си купи палатка за покрива, но при него е малко по-удобно, защо има пикап. Само да ти кажа, че читава палатка в пластмасов корпус, която се отваря за две минути излиза от 1300лв. нагоре. Моят съвет е да измериш ширината в купето, да купиш един Интекс дюшек и да пробваш различни варианти, като го навреш в купето... ако трябва опитай с изцяло легнали предни седалки и демонтирай задните Цялата тази операция, ако ще спиш вътре обаче ще ти изисква и готин багажник на покрива, където да си държиш багажа. Като цяло смятам, че не е удачна нашият размер джипки за такива неща, но кой знае... ти обичаш да експериментираш, може да измислиш нещо готино
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Позиция направа на "легло" фронтера къса база

                              Ето малко идеи за самостоятелна изработка на покривна палатка:

                              http://avtotravel.com/Forums/Doma-Na...ance/Autohome/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X