Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ...???

    Здравейте,

    Както гласи заглавието на темата имам ядове и разходи с видеорегистратори.

    Видеорегистраторите бяха най-стандартните модели, един купен от колегата от форума нещо си 9000, другия директно от Китай по-нова версия на 9000 мисля.

    Форумния изкара малко над година без никакви ядове и издъхна от раз. Симптомите са, видеорегистратора не се включва, не свети, не мига, реагира на вкл/изкл с мигане на индикатора си(малката светлинка на кутията), а зарядното има една лампичка която свети на 20-30% яркост и мига и мъжделее неритмично.

    Втория китаец, издъхна от пак от раз, видях, че не работи и зарядното мига слабо и т.н. не реагира никак, не съм го мъчил направо го откачих и сложих в жабката.

    Джипа е Вранглер Ънлимитед 2007ма година версия десен волан, видеорегистратора седи постоянно забит в лявата "запалка" която при мен се включва само когато джипа работи или е на контакт, на дясната запалка която мисля е постоянно захранена включвам Джи Пи Ес, когато ми трябва.

    Първото устройство се прецака и колегите от сервиза на видеорегистратори от форума казаха, че са го отворили и е заминало зарядното/захранването, което след като се е повредило най-вероятно е пуснало 12 волта към видеорегистратора(той работи с 5 Волта като всяко ЮСБ устройство) и е изпекло и него.

    Меко казано ми стана тъпо и се ядосах, защото утре заминавам на почивка с планирани 4-5 000 КМ преход и нямам записвачка...

    Та, че китайците някой неща не ги изпипват е ясно, примерно захранванията на видеорегистратора греят а на гармина(пак сигурно китаец ама малко по-солиден) не грее хич, значи можело.

    Мисля, че захранванията са слабо място на тези устройства но може и автомобила ми да има проблем, за това питам.

    1. Как мога да проверя запалката дали е наред, какво да меря и кога да меря, мисля да си купя някакъм малко по-сериозен мултицет в крокодили или направо да забия една запалка и да меря ама какво точно, кога, как?

    2. Има ли някакви защити които да се сложат, нещо за пренапрежение, пикове и т.н. алтернативата на скъпите компютърни разклонители но нещо на 12 волта?

    3. А има ли направо някакви трансформатори/адаптери за 12 волта които да коригират напрежението и да пазят примерно ЮСБ устройства от пикове и разни нередности?

    4. Има ли логика, да си сложа инвертор някакъв хубав и да си подкарвам всички ценни техники през него, той поне има повече защити ?

    5. Дайде акъл, как да си оправя нещата, защото не ми се купуват видеорегистратори толкова често колкото ходя да зареждам гориво

    Няма да се разсърдя ако някой сподели конкретни по темата съвети и впечатления с тия машинки за да извечат и други хора полза от дискусията.

    Предварително благодаря,
    Жоро
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

    Каква им е консумацията на тия видео регистратори ?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

      Кажи и на колко волта работят въпросните гадини.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

        По горе пише пет волта.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

          Изводът е да се купуват свестни устройства.

          Иначе вероятно първият виновник е батерийката. Тя не устисква на условията в автомобила, главно температурата в някои периоди.

          Коментар


          • #6
            От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

            отвори "захранването" и го снимай... почти съм сигурен, че не е платка DC-DC convertor, а само няколко елемента запоени един да друг... По тая система са и зарядните за ЖСМ за кола, които обикновено се скапват до месец...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

              Ами ще видя, освен като се върна у дома да разглобя и двете неща и да видя и да снимам за какво иде реч.

              Видеорегистратор супер марков и надежден НЯМА, всички са евтини китайци, има и по-скъпи, ама са пак китайци от същата класа, аз не знам за регистратор марка самсунг или панасоник, сите са фирма мирма маде ин КДР.

              Мислех си ако параметрите са близки да ползвам зарядно от гармин или нещо по-сериозно като марка, на битаците ги има за стотинки.

              При все това, няма ли някакво сериозно устройство което да закача директно към акумулатора и да ми е мир главата когато ми трябват 12 или 5 волта за ЮСБ та, все още не съм си взел и инвертор, та ако има нещо читаво и комбинирано дайте акъл?
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                Трябва ти някакъв стабилизатор за напрежението с груби "аналогови" елементи. Едно време имах подобно устройство, което ми даваше 6V от 12В акумулатор, за да захранвам домашен касетофон, качен в автомобил. Работеше абсолютно безпроблемно.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                  Да речем нещо такова :

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:St115_27SN1.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5601639
                  Това е само за онагледяване на горния пост, но схемата си е действаща и може да изтрае ток около 3 ампера. Ето и линк към статията:
                  http://www.elektronr.hit.bg/statia115_27_spisak.htm .
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    Не ти трябва 'хубав' видеорегистратор, трябва ти хубаво захранване. Няма как големите производители на такава техника, (захранвания) да не правят версия и на зарядно от запалка. Примерно /Fortron, termaltake...
                    Аз си купих едно евтино зарядно от едно левче и се оказа, че въобще не работи...

                    П.С.
                    Сега погледнах какво имаме при нас и се оказа, че точно Fortron правят версии на зарядни за лаптопи, които работят на 19v, а нямат такива за малки консуматори за 5v. Все пак и за 5v се намират не лоши марки, като цените варират 12 - 30 лв и зависят от марката и ампеража стигащ до 3100ma.
                    Важно е да гледате като си избирате зарядно, милиамперите на лоито работи. Трябва да са близки до тези на оригиналното зарядно. По маллотп ампери ще идължат времето на зареждане, което принципно, не е пробле, но зареждането на малка батерия с много ампери ще я скапа по-бързо...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                      Има си и маркови 'китайци' DVR - например ГАРМИН, ама са си цифра
                      Ако е 5V, не виждам причина да не може да се промени захранването и да се сложи някое например някоя по-свястна/мощна USB зареждачка...
                      Не виждам никакъв проблем с мощността - все пак входа/захранването сигурно е стабилизирани 5V, а тока е според моментните нужди на техниката..
                      Имали сме проблем с една камера за задно виждане - оказа се, че компютъра на колата пуска импулси явно за да провери дали не е изгоряла лампата, за която бе вързана камерата...
                      Как ти е акумулатора и масите?
                      При лош акумулатор или лоши връзки към него може да имаш прекомерни пикове на напрежението на алтернатора.
                      Навярно би ги хванал на осцилоскоп...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                        Има хубави видеорегистратори - blackvue. Произведени са в южна корея и са скъпи.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                          DOD са висок среден клас да кажем. Тайвански и не толкова скъпи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            DOD са висок среден клас да кажем. Тайвански и не толкова скъпи.
                            DOD са същия или много подобен китайски продукт, струващ двойно на простите китайци, не мога да се съглася с теб, обърни внимание на последната снимка най-долу http://www.ebay.co.uk/itm/DOD-LS460W...-/301240574325
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

                              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                              Има хубави видеорегистратори - blackvue. Произведени са в южна корея и са скъпи.
                              Така е по-скъпи са, но аз не взех такъв защото четох много ревюта на притежатели и между 15-20% от хората ги ругаят и съжаляват за покупката, което на мен ми говори за голям риск неоправдан за тази цена.

                              Истината е, че аз съм си щастлив с китайските стоки, докато нещо не тръгне на криво, когато се случи, търся начини, за корекция, вариант ми е да си купя още 1 регистратор и да му измисля читаво зарядно, щото иначе случката ще се повтори.

                              Масово хората говорят за непостоянно напрежение в автомобила, за пикове и резки спадове и т.н. намерих интелигентно АТХ захранване за компютър работещо от 6 до 36 волта ДЦ, само не намерих как да извадя от там 5 волта...

                              В компютрите, 5те волта на ЮСБ портовете от къде идват точно, от дънната платка ли се произвеждат или идват директно от захранването?
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X