Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Така е по-скъпи са, но аз не взех такъв защото четох много ревюта на притежатели и между 15-20% от хората ги ругаят и съжаляват за покупката, което на мен ми говори за голям риск неоправдан за тази цена.

    Истината е, че аз съм си щастлив с китайските стоки, докато нещо не тръгне на криво, когато се случи, търся начини, за корекция, вариант ми е да си купя още 1 регистратор и да му измисля читаво зарядно, щото иначе случката ще се повтори.

    Масово хората говорят за непостоянно напрежение в автомобила, за пикове и резки спадове и т.н. намерих интелигентно АТХ захранване за компютър работещо от 6 до 36 волта ДЦ, само не намерих как да извадя от там 5 волта...

    В компютрите, 5те волта на ЮСБ портовете от къде идват точно, от дънната платка ли се произвеждат или идват директно от захранването?
    Usb по принцип се захранва от дъното. Отделно захранванията имат изводи, по които вървят 12v, 5v, а от определени места можеш да вземеш и 3v.

    Коментар


    • #17
      От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Та

      Масово хората говорят за непостоянно напрежение в автомобила, за пикове и резки спадове и т.н.
      Това си е точно така -проблема е че една камара захранвания са просто сковани набързо и никои и никога не ги е тествал и така нататъка.
      Не се престарави с некакви незнаини устроиства. - потърси захранване -12 към 5В но не вот масовките а да речем по електроните магазини ,трябва да му се вижда платката и по чипа и по това как е направено ще ти кажа горе долу що за стока е.
      Търси нещо оот сорта 12 -до 24 В вход 5В изход и поне 1А или 1,5 А .

      Нещо такова-това е след 30 сек търсене и е груб пример - няма нужда да гледш в ибея- с гаранция в БГ има такова за 5 лева ,а това че не се пъха в заплнката дано да не ти е проблем- вс еще му се намери място .
      http://www.ebay.com/itm/Power-Supply...item3f273e6cf9
      Последно редактирано от brpi; 29-07-14, 23:38.

      Коментар


      • #18
        От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Да речем нещо такова :

        [ATTACH=CONFIG]728890[/ATTACH]
        Това е само за онагледяване на горния пост, но схемата си е действаща и може да изтрае ток около 3 ампера. Ето и линк към статията:
        http://www.elektronr.hit.bg/statia115_27_spisak.htm .
        Туй странно нящо няма защита от претоварване по ток. Ако се получи такова, нящото ще се пресели във вечните силиконови полета, вероятно с устройството което захранва.

        Преди време ми попадна адаптер за захранване на навигация Престиджо. Китайците бяха надминали себе си, в добрият смисъл. Освен че беше много грамотно направено, въпросното захранване имаше и защита от повишаване на изходното напрежение над номиналното, както и компенсация на пада на напрежение в кабела към устройството. Уви, не помня модела на навигацията или захранването.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

          Здравейте, не искам да пускам нова тема, надявам се някой да обърне внимание и на тази.
          Направих супер голяма грешка.. подадох 12в в усбто на регистратора и изгоря Отворих го, на пръв поглед има изгорели 2 смд-та. Маркирани са като А15W. Имам си станция за запояване, викам е ся ще ги сменя... само че голям проблем. Никъде не мога да намеря смд с такъв КОД. Намирам тук http://chip.tomsk.ru/chip/chipdoc.ns...=501&count=500 но пак е близко А15х... което МОЖЕ би е този регулатор на 3.6V понеже е sot25 корпуса на смдто. Надявам се някой малко по-запознат от мен да успее да разпознае какъв е елемента и от къде мога да го поръчам. Ще съм ви много благодарен.
          П.П. Камерата е Rollei cardvr-71.
          Благодаря ви. Прикачвам и снимка.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170114_140948 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:208.2 КБ
ID:5740166

          Коментар


          • #20
            От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

            Това предполагаемо са 5 към 3.3V регулатори и вероятно в някакъв измислен китайски вариант. Вроятно М3406, ама не се знае в кой вариант - има ги фиксирани, има ги настройваеми. Да ги намериш е малко вероятно, да намериш заместител, дето да тръгне почти без изменение по-става, монеже точно в тоя корпус сигурно 90% са със свместими крака и близки параметри, обаче вероятността нещото да тръгне след това така или иначе клони към нула.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

              Може първо да се пуснат 3.3 волта от външен източник за да се разбере дали е само това.

              Впрочем, някой знае ли по каква неведома причина има три отделни регулатора?

              Коментар


              • #22
                От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Така е по-скъпи са, но аз не взех такъв защото четох много ревюта на притежатели и между 15-20% от хората ги ругаят и съжаляват за покупката, което на мен ми говори за голям риск неоправдан за тази цена.

                Истината е, че аз съм си щастлив с китайските стоки, докато нещо не тръгне на криво, когато се случи, търся начини, за корекция, вариант ми е да си купя още 1 регистратор и да му измисля читаво зарядно, щото иначе случката ще се повтори.

                Масово хората говорят за непостоянно напрежение в автомобила, за пикове и резки спадове и т.н. намерих интелигентно АТХ захранване за компютър работещо от 6 до 36 волта ДЦ, само не намерих как да извадя от там 5 волта...

                В компютрите, 5те волта на ЮСБ портовете от къде идват точно, от дънната платка ли се произвеждат или идват директно от захранването?
                Мога ли да попитам каква е общата цена на двата регистратора които изгоряха при теб?
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #23
                  От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

                  Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                  Мога ли да попитам каква е общата цена на двата регистратора които изгоряха при теб?
                  За можене - можеш, ама ще трябва да изчакаш докато си изяде БАНицата, освен ако не е перманентна.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Може първо да се пуснат 3.3 волта от външен източник за да се разбере дали е само това.

                    Впрочем, някой знае ли по каква неведома причина има три отделни регулатора?
                    Освен 3,3V има регулатор и на 1.8 ,а може и на 1.3.Чиповете са еднакви ,само резисторите покрай тях са подбрани за съответното напрежение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Може първо да се пуснат 3.3 волта от външен източник за да се разбере дали е само това.

                      Впрочем, някой знае ли по каква неведома причина има три отделни регулатора?
                      Освен 3,3V има регулатор и на 1.8 ,а може и на 1.3.Чиповете са еднакви ,само резисторите покрай тях са подбрани за съответното напрежение.

                      Чиповете от показаната платка много приличат на товаhttp://www.sunnyqi.com/upLoad/produc...306/SY8008.pdf

                      Коментар


                      • #26
                        От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                        Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                        Освен 3,3V има регулатор и на 1.8 ,а може и на 1.3.Чиповете са еднакви ,само резисторите покрай тях са подбрани за съответното напрежение.
                        Може. Сега се сетих че съм виждал жълтурите просто да копи-пействат цяла област от платката от референтния дизайн на някой чип. Съответно ако на платката има три чипа, има и три захванвания - всичките по 3.3 например.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранван

                          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                          Мога ли да попитам каква е общата цена на двата регистратора които изгоряха при теб?
                          Не знам точно, това са масовите китайци продавани и тук, мисля около 100-200 лева единия.

                          Проблема се реши като взех най-скъпия(600-700лв) БлaкВю, който май пак е китаец или тайванец но е на светлинни години като качество от масовите китайци.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                            Идеята за нещо предназначено да работи в автомобил, но да не може директно да бъде захранено с 12V е доволно кретенска...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Идеята за нещо предназначено да работи в автомобил, но да не може директно да бъде захранено с 12V е доволно кретенска...
                              Какво значи "директно" ? Устройството си има вход за захранване, там очаква ток от автомобилната инсталация.

                              Вътрешно, че ползва 5, 3.3, 2.7, 1.8 или някакво друго напрежение, повече или по-малко си е негова работа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Втори пореден видеорегистратор ми гори за няколко месеца, проблемно захранване ..

                                Болшинството, поне от тия, които аз съм виждал или гледал из интернет, имат някаква форма на USB вход, където искат 5V напрежение. Същото важи и за болшинството външни автомобилни GPS-и например. В общия случай си идват с преходник запалка - USB. Моя регистратор също.

                                Та, Ицо, ако някъде си виждал регистратор или външен (не за DIN шина) GPS, дето да не е така, ще се радвам да погледна. От дфруга страна в наше време наличието на поне 2 USB изхода из возилото си е необходимост, така или иначе. Аз съм разхвърлял преходника за регистратора и в даден момент ще го вържа скрито някъде. В момента регистратора ми е включен към преходник в запалката - не ме кефи, ама и нямам време да се разправям, та си стои така.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X