Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

    Здравейте,
    Ако някой може да даде съвет относно поддръжката на една турбина. Ясно е ,че все някога ще се счупи непоправимо Но дайте съвети какво е необходимо да се прави периодично за да бъде този момент максимално удължен. Не разбирам много , много от поддръжка на автомобили
    До колкото разбрах е хубаво на определен пробег от около 60-100.000км да се почиства и да и се сменят гарнитурата .. но толкоз.
    Благодаря предварително

  • #2
    От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

    Единственото, което правя е когато колата съм я карал продължително време и то с по-висока скорост или турбината е надувала почти постоянно над определени барове ( следя го на буустметъра ) я оставям да поработи няколко минути на място преди да я загася.
    Е,разбира се и правилното масло за турбината - не от супермаркета най-евтиното 4 литрово...
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

      Да, след малко по-активно шофиране, което може да нагорещи турбината е добре да се остави да поработи на празен ход, за да се охлади и за да и спаднат оборотите до минимум...
      В книжката на джипа дори са изгенерирали една таблица:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stopping engine.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5601253
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

        Питам понеже преди време смнях няква скоба беше ми се повредила колата и то на път за морето (в първия сервиз срещнат ми казаха турбина цена 600-1200лв рециклиране - глупости, и от там директно във VW сервиза ми оправиха нещата за по малко от 40лв.) та от сервизи ми казват ,че турбнината надувала много барове налягане 2-2.3 и щяла да замине - да съм я почистил и да смня някаква гарнитура. карах я на VW сервиз от там ми казаха всичко ти е наред карай си спокойно.
        И сега нз на кого да вярвам. Но все си мисля,че щом не създава проблеми да не се пипа нищо е най-добре

        Коментар


        • #5
          От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

          Каква е колата,че боба по обед свършва?

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

            Две неща:Никога не форсирайте на място преди да изключите двигателя.Като спре мотора спира маслото,а турбината продължава по инерция и по правило без мазане.Сменяйте масло и филтри веднъж годишно дори и да не е достигнат пробега.Маслото се окислява и губи свойства,процесът е необратим.Не съм виждал лек мотор с филтър на картерните газове,но ако има се сменя на две смени на маслото.На камиона издържа 450 000 км.Новата е същата като оригинала и 200 000 км няма проблем.Охлаждането на празен ход няма да я направи нова,но и няма да навреди.По принцип пипането в нея води до главоболия съизмерими с неоторизирана намеса в ГНП. В леките автомобили турбината се управлява с вакуум.По-често клапанът/те,дава фира.При мен я управлява въздух,който я държи в определени граници, иначе компютърът я изключва за да запази мотора.
            Последно редактирано от vesvas5; 31-07-14, 12:50. Причина: дописване

            Коментар


            • #7
              От: RQ://Подръжка на Турбина. Периодична смяна филтри и почистване.

              Освен това ,което са написали колегите никога не слагай добавки в маслото !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X