Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano?

    Избора се свежда до тези три автомобила,бюджета е около 15 000лв само за покупката.Toyota ще е с 2.2 Д4Д-143 к.с без DPF,Hyundai 2.5 CRDI и Mураното с бензинов двигател.Ще се кара от мъж на 55 години,без никакво излизане извън пътя.Търси се на първо място-надеждност,разход,последващи разходи за подръжка.Нисана евентуално ще бъде с ГИ.Колите ще са втора употреба.
    Искам да ви чуя и вас.

    Благодаря.


    поздрави

  • #2
    От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

    Качва се и кара .. и каквото му легне на сърце. Аз бих избрал най-запазената от изброените, като последна на книга бих поставил Мураното в класацията, освен ако другите не му теснеят. Аз залагам че ще си избере Хюндая
    Последно редактирано от Slick; 24-07-14, 18:11.

    Коментар


    • #3
      От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

      Този момент с качванто и карането ще го пропуснем,защото ако го слушам него се беше огледал в Мерцедес МЛ и Таурег.Не са ни по джоба.То не е само да го купиш.Търсим практичност,и да не оставяме по 2000 лв всяка година за дреболии по сервизите.

      поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

        Ако е нов внос ще ги оставите още в началото за добър ден тия 2000лв

        Коментар


        • #5
          От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

          Az давам глас за корееца.

          Коментар


          • #6
            От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Този момент с качванто и карането ще го пропуснем,защото ако го слушам него се беше огледал в Мерцедес МЛ и Таурег.Не са ни по джоба.То не е само да го купиш.Търсим практичност,и да не оставяме по 2000 лв всяка година за дреболии по сервизите.

            поздрави
            Еййй .. не така бре Живко, не мой с рого (както викат на село)!
            Това е кат да си земеш булка само по разкази на ... "очевидци"!!
            Ако те си и врътнал поне едно кръгче .. как ще разбереш има ли "химия" в таз връзка. Аз такова вземам само ако ми е подарък .. ама де късмет.

            Пенчо мъ Й преварил - за мен също комбинацията от качества на корееца са за предпочитане.

            Коментар


            • #7
              От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

              Само едно уточнение - на Санта Фе дизелът е 2.2.

              Коментар


              • #8
                От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                Slick,не ме разбирай погрешно.Най съм си патил от импулсивни решения.Затова сега ще се обмислят вариантите.На корееца двигателя с верига ли е?Как могат да се видят реалните км на Хюндая?Има ли DPF филър?За Тойотата разбрах че се записват само на таблото,и там варианат е само по външни белези и износване на детайлите,да се прецени горе-долу.

                поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Slick,не ме разбирай погрешно.Най съм си патил от импулсивни решения.Затова сега ще се обмислят вариантите.На корееца двигателя с верига ли е?Как могат да се видят реалните км на Хюндая?Има ли DPF филър?За Тойотата разбрах че се записват само на таблото,и там варианат е само по външни белези и износване на детайлите,да се прецени горе-долу.

                  поздрави
                  DPF филтър няма, двигателя е с ремък! Реалните километри не знам дали могат по някакъв начин да ги прочетат в официалния сервиз. И двигателя е 2.2, а не 2.5. 155 к.с.!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                    RAV 4 - държи първите места по надеждност, безпроблемност и ниски експлотационни разходи повече от 10 години в Германия...
                    Лично се убеждавам всеки ден. Гори 7л на 100...
                    2007-08 са около 10 бона в Евро в Германия. Има читави на малко км.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                      Как стоят нещата с системите за 4х4?Вискомуфа с разпределение 50-50 или...?

                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                        Като едър човек, държащ на екстрите и возията принципно съм за Мураното, но с едно голямо "НО". Същото е вариаторен автомат, който за съжаление издържа някъде до към 200 хил.км. След това до колкото знам няма в БГ надежден сервиз, който да обслужи кутията, а дори и да има, едва ли ще е евтино, така че по-добре го извадете от класацията за автомобил втора употреба.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                          Хмм,интересно е това за Муаното,не го знаех.Оставам на варианта японец или кореец.

                          поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                            Предвид бюджета, мисля че ще е по-лесно да се намери запазено Санта Фе... Мурано дизел има ли за 15 бона?
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор между Toyota Rav4 3 генерация,Hyundai Santa Fe 2 генерация или Nisan Murano

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Мурано дизел има ли за 15 бона?
                              ама за какво му е на някой такава "екзотика"? с прекалено много пласмаса и никакво усещане за лукс...
                              надеждно-проверено-еталон за стандарт в SUV сегмента - Toyota RAV 4
                              толкова за да не се повтарям...
                              3-та генерация е с повече пространство за шофьора например от 4-та - пробвах новия, и като седнах ми беше тясно,
                              eдна от причините от новите да предпочета Мазда CX 5... но това са до 3 годишните, над 5 г. RAV 4 няма конкуренция за мен.
                              Последно редактирано от ivied; 25-07-14, 13:20.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X