Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Априля Туарег 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Априля Туарег 125

    Здравейте колеги,от скоро имам една Априлия Туарег 125 ротакс 97год.,изпадна ми тънко,почти подарък и за това я купих дори без проба .Моторчето общо взето си работи добре,но не иска да се изфорсира повече от 7 хил.оборота на място и 6хил оборота. в движение.Като скорост това е около 70-80 км ,след това започва да забива предница.Тъй като съм стар моторджия ,само ,че с пистови машини веднага взех да го човъркам и да търся проблема.Резултатите за сега са нулеви,и реших да питам и вас за съвет къде да търся проблема.Смених бензиновото филтърче и маркучите,смених свеща с такава по каталог за модела,изпрах въздушният филтър,проверих бушоните,пробвах да махна атак клапата за да не е блокирала,почистих и прегледах карборатора,премерих с шублер височината на поплавака дали си отговаря 24мм.Пробвах да въртя реглажите за обороти на карборатора -въздух-бензин.И оправия няма,уж проста двутактова машинка ,ама направо ме изяде,не ще да се изфорсира и това си е .Направи ми впечатление,че когато спра бензина от кранчето по време на работа,точно преди да угасне без проблем се изфорсирва до 12 000 оборота.Но пусна ли бензина, пак почва да глъхне на 7000.Остана да сменя кабела и лулата ,което ще направя утре ,и вече се изчерпвам от към идеи какво може да е .Някой ако е имал подобен проблем с този модел ,нека сподели как го е решил.Или ми препоръчайте добър майстор на 2Т мотори в София.

  • #2
    От: Проблем с Априля Туарег 125

    Според мен са износени сегментите, затова не иска да се изфорсира.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Априля Туарег 125

      на същото мнение съм ^

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Априля Туарег 125

        За да работи на максимални обороти , сегменти много не му трябват , за първоначално палене си трябват. Според мен причината е в много гориво при отворен шибър , голям жигльор , износена игла , високо фиксирана игла , може да се проверят и клапите пред карбуратора.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Априля Туарег 125

          И след смяната на лула и кабел не се оправи,както и очаквах.Мисля ,че Веско е прав за многото гориво,и аз имах такива съмнения,но исках да го чуя от някой който се занимава с такава техника.Свеща всеки път я свалям мокра,точно и за това мислех че като пипна нивото на поплавъка ,нещата ще се оправят.Явно трябва хубаво да огледам иглата и да я регулирам,макар и да не знам точно как се прави ,знам ,че има зегерка ,която определя нивото на иглата.В каква позиция е с най малко гориво?На доло към върха на иглата или на горе към жилото с която е свързана ?Извинявам се колеги за тъпите въпроси ,ама от детските ми години не съм се занимавал с карборатори и 2Т двигатели.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Априля Туарег 125

            Колкото по-нагоре е зегерката , толко по-надолу е иглата , толко по-малко гориво. Висока зегерка=ниска игла=малко гориво. Ако не можеш да се справиш , бих могъл да го погледна.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Априля Туарег 125

              Не Веско,няма да се наложи ,справих се .Позиционирах я точно както си ми написал в най горната част на иглата,и определено мотора заработи по друг начин.Като свалих иглата зегерката беше в най долна позиция,и наистина е давил двигателя.Сега се форсира много по добре,и върви почти идеално,казвам почти защото ако подавам плавно газта ,на място и в движение,си влиза без проблем в максимални обороти,но като подам много рязко газта ,пак забива на 7000.Хубавото е,че сега ако давам плавно газта ,ще мога да си го карам нормално,но ми се иска да го до настроя хубаво.Има ли вариант от още някъде да намаля горивото още или да му пусна повече въздух за да обедня сместа ,явно още го дави леко като се подаде рязко газта.има ли вероятност главният жиглиор да е разпробиван от "майстор" ? и как да го позная че е пипан?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Априля Туарег 125

                По-добре може да стане като сложиш точния жигльор , след което може да се наложи да вдигнеш иглата с едно деление , при цвайката си трябва много игра докато се постигне точната горивна смес. Има значение и колко са износени бутало , цилиндър , сегменти , като са нови им трябва повече гориво , като са износени сместа идва богата. И един доста стар номер за жигльора: взимаш многожичен МЕДЕН кабел , една нишка я огъваш като скоба едната част да влезе в жигльора а другата отвън , така няма как да я глътне , но може да я фиксираш да не пада , така ще намалиш жигльора ако нямаш друг. Провери и всмукателните клапи. Трябва да знаеш , че между перфектно вървене и блокиране на двигателя има много тънка граница , затова пипай по малко , проба на загрял двигател , проверка на свещта.
                И още нещо относно забиването , на двутактов мотор се дава рязко газ като се ползва и съединителя.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Априля Туарег 125

                  Веско благодаря ти за съветите и тънкостите,това с жичката стана.Нагласих го да работи кат швейцарски часовник Много се кефя,утре ще излезна да го пакарам леко в планината да видя на какво е способен че до сега нямаше сила.Сега почна да се вдига на задна гума кат R1та ми хахахах поздрави и благодаря още един път

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Априля Туарег 125

                    Здравей колега можеш ли да ми оставиш един телефон че и аз имам същия проблем с такава Априлия да те питам нещо.Благодаря предварително

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X