Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IGO настройки за навигиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IGO настройки за навигиране

    Искам да попитам за настройките за навигиране на igo.
    Тези дни трябваше да ме закара до морето, избрях най-къс път и ме набута на такива места дето, никои не е минавал 10 години. Набута ми и в път дето го нямаше. Избрал съм навигация "по пътя" изключил съм черни пътища а то ме води точно по такива. Картата ми е q4 2013 на NQ.
    Чудя се дали има някаква по специфична настройка която съм изпуснал, или просто системата и картата са кофти.
    Споделете яашите настроики...

  • #2
    От: IGO настрохки за навигиране

    АйГоу не може да няма най-бързо. Всеки уред настроен на най-къс маршрут ще те вкара в преключение.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: IGO настрохки за навигиране

      В "Настройки на маршрут" си маркирай "Автомобил - Кола; Режим на навигация - По пътя; Метод за планиране на маршрут - Бърз, а останалите настройки - по ваш избор. А картите от 2013 са стари.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: IGO настрохки за навигиране

        В 90% от случаите използвам опцията "Еко". В "Бърз" ме праща все през центрове на градове (примерно Варна) което в никакъв случай не е по-бързо. В "Къс" забутва през забравени от господа места. Има опция "Алтернативни маршрути" преглеждам винаги какво предлага там и си избирам най-подходящия, почти винаги е някой с определение "Еко".
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: IGO настрохки за навигиране

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Искам да попитам за настройките за навигиране на igo.
          Тези дни трябваше да ме закара до морето, избрях най-къс път и ме набута на такива места дето, никои не е минавал 10 години. Набута ми и в път дето го нямаше. Избрал съм навигация "по пътя" изключил съм черни пътища а то ме води точно по такива. Картата ми е q4 2013 на NQ.
          Чудя се дали има някаква по специфична настройка която съм изпуснал, или просто системата и картата са кофти.
          Споделете яашите настроики...
          Направил е, каквото си му казал! Прекарал те е по най-късия път, който е сметнал по наличната карта. Картата на IGO за България не е от най-подробните. Най-вероятно някои от пътищата са заложени въз основа на стари наши карти. Резултатът е, че те набутва по пътища, които през, примерно, 1980 може и да са били асфалтирани, но сега са като танков полигон. За мен класика в жанра е маршрутът, който преди няколко години IGO ми сметна от София до Якоруда, като искаше да ме прекара през Бели Искър и хижа "Грънчар" ... Поне до миналата година онлайн картата на Мишелин правеше същото.

          Слагай си настройките на "Най-бърз", набий си някоя и друга междинна точка, за да си сигурен, че ще минеш оттам, откъдето ти искаш, а не откъдето програмата реши, и не се доверявай сляпо на машинката!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: IGO настрохки за навигиране

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            В "Настройки на маршрут" си маркирай "Автомобил - Кола; Режим на навигация - По пътя; Метод за планиране на маршрут - Бърз, а останалите настройки - по ваш избор. А картите от 2013 са стари.
            Q4 2013 е последното тримесечие на 2013. Не знам да има по нова карта от нея... Пък и не вярвам за последните 6 месеца пътищата да са се променили особенно [emoji2]

            Коментар


            • #7
              От: IGO настройки за навигиране

              Igo 8 или Primo ти е? Картите са последните, в настройките трябва да маркираш и да те кара по платени пътища, а маршрута за България се настройва на ЛЕСЕН, за Европа маже и на къс. Коментирани са тези неща в друг форум и това е варианта. Но всеки си има мнение.

              Коментар


              • #8
                От: IGO настройки за навигиране

                Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                за Европа маже и на къс..
                Абе може, може колко да може. В Италия на "къс" ме набута в такива села, не е истина. Навсякъде карам на "лесен" или "бърз"!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: IGO настройки за навигиране

                  Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                  Igo 8 или Primo ти е? Картите са последните, в настройките трябва да маркираш и да те кара по платени пътища, а маршрута за България се настройва на ЛЕСЕН, за Европа маже и на къс. Коментирани са тези неща в друг форум и това е варианта. Но всеки си има мнение.
                  Primo e 9 ka. На другия телефон съм с 2.4, но нещо не ме кефи, доста от нещата на по старата версия не ги виждам. Примерно оставащи километри, и скорост в реално време.
                  Ще пробвам с други настрпйки да видим какво ще стане

                  Коментар


                  • #10
                    От: IGO настройки за навигиране

                    Винаги избираш "метод за избиране на маршрут" "Лесен"/"Лесно" .

                    Нито "къс", нито "бърз". В 90%-95% "бърз" и "лесен" като маршрути съвпадат, НО има едно 5%-10% които не съвпадат и "БЪРЗ" може да те прекара през места за които не си и сънувал.Лесен според мен планира маршрута основно по магистрали и главни пътища и на -практика това е най-бързият.

                    Като най "БЪРЗ" отчита времето за пристигане колко е, като най-къс разстоянието, но нито един от двата не е най-добрият за шофиране.

                    Най-добре е "ЛЕСЕН", тъй като избира основно главни широки улици по които движението е сравнително бързо.Виждате маршрута и ако искате да заобиколите някоя точка/улица просто слагате "междинна точка" през която да мине маршрута.
                    Последно редактирано от Justif; 23-07-14, 13:34.

                    Коментар


                    • #11
                      От: IGO настройки за навигиране

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Q4 2013 е последното тримесечие на 2013. Не знам да има по нова карта от нея...[emoji2]
                      Да, днес проверих - няма по-нови карти.

                      Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                      Винаги избираш "метод за избиране на маршрут" "Лесен"/"Лесно" ...
                      Промених настройката на единия ми навигатор за маршрут на "лесен". Другият остава на "бърз". Ще пробвам каква е разликата.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: IGO настройки за навигиране

                        Аз миналата година лятото го ядох с маршрут Враждебна-манастир Седемте Престола.Ей тая гад ме прекара през планината бе.Гледам 30 километра и време 3часа и 10 минути.Викам това полудя нещо.Обаче реши,че минаваме през Батулия,Буковец и от там към Осеновлаг.
                        Аз,жената,детето,сестра ми и зета във забележете фиат пунто 1.1.
                        Та като свърши пътя и тръгнахме по черното добре.Като подминахме тия дето къмпингуваха на Батулия до реката добре.
                        Като минахме покрай мястото дето паркират "дървените" виетнамки добре.
                        Продължихме до Буковец почти мисля,ако не се лъжа за името.Като попътно се "разминахме" само с един чичка гледащ ни умно от една лада.
                        Викам си Лада може аз що да не мога.
                        И така доста време се борихме докато не стигнахме до момент в който коловозите бяха непосилни за скакалеца,а и почти стигнахме някакъв връх преминавай през махали разни.
                        А и пътниците нещо не бяха много щастливи от случващото се та накрая се върнахме без произшествие.
                        Е коригирах и аз навито после и се оправи,но вече си имам обица да не се доверявам на сляпо на машината.
                        Но пък иначе кога ще мина с толкова народ и дете на година и половина по тоя маршрут с пунто.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: IGO настройки за навигиране

                          Да вдигна темата и пак да попитам. Коя според вас е най-добрата карта за навигация в БГ към момента. Забелязах нещо странно. Имам 2 GPS-a единия е с последните here карти, другия с последните tomtom.
                          Като искам да стигна до определено място с here на лесен, бърз, еко ми дава само заобиколния път, които с 20км по дълъг. Само на къс, минава там от където искам(отчасти . С tomtom на бърз ми дава да мина по пътя които искам на бърз, в общи линии доколкото виждам се препокрива с къс на here. Като пусна googlemaps пак ми дава като вариант пътя по които искам да мина, но с някои малки отклонения, но като гледам в стриитвю, всъщност ми дава "царския път", докато другите дори на бърз ми вкарват в някакви 3-то класни еднолентови пътища...
                          Да уточня, че става въпрос за iGO и посочените карти са за него...

                          Всъщност Sygic и route 66 ми дават точно този път които и here(къс) и tomtom(бърз)

                          Коментар


                          • #14
                            От: IGO настройки за навигиране

                            Лесен, после алтернативните пак лесни и си избираш. Бърз и еко почти сигурно ще съвпадне с някой от лесните. Това за БГ.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: IGO настройки за навигиране

                              Аз съм с Here 2014 Q1.Несъм търсил по-нови,защото до сега не съм имал проблем с навигирането.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X