Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

    Здравейте Колеги.
    Попаднах в един магазин,за стоки 2ра употреба от Англия, на компресора от заглавието:
    Clarke air Monca Oilless 1,5 hp.След справка в нета,попаднах на инструкции за експлоатация и обяви за продажба в ебеи.ко;
    Тука снимки на външен вид:
    http://www.ebay.co.uk/itm/like/25159...ectorid=229508

    А тука по долу в мануала дават и съставните части :
    http://www.clarkeservice.co.uk/manua...sors/monza.pdf

    Привлече ме с компактността си,и най вече,че на мене ми трябва за почистване на разни електронни техники.Цената ,ако има значение 79лв..Не е окомплектован с маркуч,и малко поочукани пластмаси,като за 2ра употреба.
    Това което ме спира да го купя,е че е много шумен.Като приложа усилие да запуша изходящия въздух шума намаля драстично.Ще намеря маркуч и накрайник,който да монтирам на изходящата тръба,за да видя как ще е.Имал съм от ония малките компресори за помпене на гуми,които не издържат много на работа и знам че са доста шумни.
    Гледам че го дават,като част от кит за боядисване.
    Моля, за съвет разбиращите от механика на компресори,или ползвали такъв модел,да ми кажат дали ще ми върши работа,като си мисля че няма да го ползвам на ден за повече от 10мин,или на седмица да му се събере 20/30мин.


    Поздрави!
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    От: Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

    И аз търся компресор за почистване на техника. Ако някой има опит нека сподели. Ще се ползва рядко така че цената е определяща.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

      Тези компресорчета принципно са компромис от всякъде . Ако ще взимате от този клас по добре ново защото на повечето няма бутало а един тефлонов пръстен между две шайби . Струват обикновено под 200 лева а на промоции съм виждал и по 150 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
        И аз търся компресор за почистване на техника. Ако някой има опит нека сподели. Ще се ползва рядко така че цената е определяща.
        Ползваме зъболекарски и сме доволни. Взехме го бракуван от някаква болница много евтино.
        За рядко ползване провери колко струва бутилка с азот - от тези големите. Мисля, че се дават под наем и замяната пълно-празно май не е скъпо.
        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
        Бахти, как се изказах...

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Компресор Clarke air Monca Oilless 1,5hp

          Аз винаги съм бягал далеч от "безмаслени" компресори, още повече втора ръка. От упътванията, които съм чел, съм останал със спомен, че тези компресори имат и нещо като ПВ-то при заваръчните апарати. Едни могат да работят по-дълго време без почивка, а другите са наистина за по 10-тина минути на включване. Та и аз споделям мнението на sek.1, че новото е по-добре, а ако е маслено е още по-добре.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X