Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

    Здравейте колеги, след няколко месеца мисля да сложа инжекцион на Гранд Чероки 5.2. От 4 години се кара с обикновена газ, работи добре на бензин и на газ. Та, въпроса ми е по-добре ли ще е да се сменят някой сензор, ламбда сонда или нещо такова предварително, за да се избегнат проблеми след слагането на инжекциона или... да се сложи и след това ако има някакви проблеми те ще се обадят ?
    Поздрави
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

  • #2
    От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

    По принцип е добре бензиновата уредба да е напълно изправна преди да се слага газова иначе дребните проблеми на бензин стават големи проблеми на газ.

    Аз коет осе сещам е че ламбда сондата със сигурност трябва да работи иначе няма как да се направи настройката на газовия инжекцион. С времето въпросната сонда и първо и изгаря подгряването и трябва да се чака да достигне работна температура за да започне да показва вярно, после става ленива, т.е. променя показанията по-бавно от необходимото и накрая чак спира да работи изобщо. Обикновено около 200000км са максимума койото изкарват тия неща. Та не е лошо да провериш твоята с един мултицет примерно какъв сигнал дава след запалванет она студена кола и на загряла в движение.

    Коментар


    • #3
      От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

      Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
      Здравейте колеги, след няколко месеца мисля да сложа инжекцион на Гранд Чероки 5.2. От 4 години се кара с обикновена газ, работи добре на...
      От любопитство: какъв разход прави на извънградско с обикновената ГУ и с какъв (ако е един де) изпарител си? От ГИ на тоя мотор вече имам някакви бегли (ама съвсем бегли) впечатления, интересно ми е как се е държал с обикновенагазова?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

        Ами 16-17 литра на 100 км. С един изпарител е . Така го купих, но вече му идва време за инжекцион.
        Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
        0886/872-646

        Коментар


        • #5
          От: Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

          Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
          Ами 16-17 литра на 100 км. С един изпарител е . Така го купих, но вече му идва време за инжекцион.
          Благодаря!
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

            Единствения проблем за който се сещам, е че когато работи на бензин малко се усеща миризмата на бензинът. Това ми се струва ще е от някое уплътнение или нещо такова. Като цяло всичко друго е без проблеми . В момента съм в Америка и направо мисля да купя ламбда сонда от тук. Някой дали е наясно дали са едни и същи ламбди сонди за всички грандове с този двигател или има повече видове ?
            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
            0886/872-646

            Коментар


            • #7
              От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

              Възможно е всичко. Защо не опиташ да намериш Electronic Parts Catalogue и от там номера на частта? Или купи ламбда сондата от официално представителство по номера на рамата.

              Иначе купуването от там е много добра идея, нещата са пъти по евтини.

              Коментар


              • #8
                От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                Ламбда сондата няма общо с настройката на ГИ.Газовия компютър копира поведението на бензиновия,и ако бензиновия не се държи добре заради сондата,то и ГИ ще е така.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                  Ламбдата определено има отношение към настройките на ГИ. Газовото ЕКУ има нарочен извод, който се връзва на сигналния проводник на ламбдата. Поне при ГИ от по-висок клас. При някои софтуери има настройки с "bad lambda", при които слага някакви базови стойности, а не ползва директно сигнала от сондата.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ламбдата определено има отношение към настройките на ГИ. Газовото ЕКУ има нарочен извод, който се връзва на сигналния проводник на ламбдата. Поне при ГИ от по-висок клас. ..........
                    Поне при 90% от ГИ газовото ЕКУ не ползва сигнала от ламбдата или поне не в работен режим. Да закачва се, но само за визуализация или в най-добрия случай за някаква първоначална настройка. През останалото време работи по бензиновото време плюс коефициент. Евентуално има и корекция по обороти спрямо МАП.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                      Поне при 90% от ГИ газовото ЕКУ не ползва сигнала от ламбдата или поне не в работен режим. Да закачва се, но само за визуализация или в най-добрия случай за някаква първоначална настройка. През останалото време работи по бензиновото време плюс коефициент. Евентуално има и корекция по обороти спрямо МАП.
                      Добре де, бензиновия комп нали ползува ламбдата? И като е наакана, започва да люска едни странни количества бензин - а след "превода" това се отразява и на ГИ. После се започва с коригирането на таблици и с мрънкането, че газта това, газта онова...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Добре де, бензиновия комп нали ползува ламбдата? И като е наакана, започва да люска едни странни количества бензин - а след "превода" това се отразява и на ГИ. После се започва с коригирането на таблици и с мрънкането, че газта това, газта онова...
                        Така де! Газовия чете бензиновото време и по него плюс коефициент образува газовото време. В същото време прави корекций на газовото време по МАП или делта P, обороти, , Налягане и температура на газта. Показанията на ламдата не служат за корекция на газовото ЕКУ. Само бензиновия прави корекция по нея. Тя като се скапе и бензиновия подава завишено бензиново време. Газовия му слага коефициент и всичко се омазва.
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                          Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                          Единствения проблем за който се сещам, е че когато работи на бензин малко се усеща миризмата на бензинът. Това ми се струва ще е от някое уплътнение или нещо такова. Като цяло всичко друго е без проблеми .
                          Имах подобни ядове когато си купих първия джип, майстора/собственик твърдеше, че всичко е наред и т.н. докато един ден не вдигнах капака и едва не напълних гащите, от рейката с дюзите цвърчеше бензин върху двигателя, как не сме се запалили и изгорели като факли божа работа.

                          Вината беше на едни О пръстенчета от гума, които бяха сдали багажа, не намерих оригинални достатъчно бързо и за това в близкия магазин купих най-близките до размера О пръстени за инжектори, после с финна шкуртка ги нагодих да паснат, и не съм чул повече да е имало ядове поради същите причини.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                            Ще кажа на баща ми да огледа за течове. Явно ламбда сонда ще се взема.. а нещо друго да пропоръчате да сменя? А те всъщност колко ламбди сонди са? Някаде май бях чел че са две. Извинявам се ако въпроса е малко тъп
                            Последно редактирано от Svetlozar Stankov; 23-07-14, 17:08.
                            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                            0886/872-646

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Преминаване от обикновена газова уредба на газов инжекцион.

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              От любопитство: какъв разход прави на извънградско с обикновената ГУ и с какъв (ако е един де) изпарител си? От ГИ на тоя мотор вече имам някакви бегли (ама съвсем бегли) впечатления, интересно ми е как се е държал с обикновенагазова?
                              5.9 100 +/- малко км/ч 14+

                              Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                              Така го купих, но вече му идва време за инжекцион.
                              Не го пипай
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X