Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това харчи ток като малка алуминиева фабрика и е по всякакви сметки (и на практика) по-ниско надеждно от двойка нови дискове. Ако не вярваш - формулите ги има из интернета, при това само ако смяташ надеждността на дисковете. А на тия кретении им горят бекплейните и дистрибуторите на захранването (които не са резервирани и не са сменяеми в движение, ами се чакат с поръчка от майната си, еле па на втората употреба). Освен това са бавни като здравна реформа заради тъпия Райд5 (т.н. Райд за бедни и наивни). А за да го ползваш трябва да изкараш ПУЦ при производителя.

    Като се строши, много ти здраве в опитите да смъкнеш данните по друг начин, на друго устройство или чрез свързване с компютър от напълно живи дискове. Какво ли приказвам, шансът да си смъкнеш данните като сложиш дисковете на досущ еднакво, изправно устройство е под 30% за неподготвен човек.

    Банките си имат свои причини да си късат нервите с тях, нормалните хора - не.


    п.п.
    Присъединявам се към колегите, призоваващи към уволняване на въпросния Ай-Ти, съчетано с телесни наказания.

    п.п.2
    дисковете от има-няма 1995-97 година БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ се паркират автоматично при отпадане на захранването. Повечето марки и модели - и от по-рано. За сметка на това дискове са се повреждали, повреждат се и ще се повреждат и в бъдеще.

    п.п.3
    RAID и бекъп са различни средства за постигане на различни цели.
    От тоя пост само заблуждаваш хората, явно не си имал вземане даване с такива машини за да пишеш подобни глупости.
    Всичките тия облаци дето ги изоворихте се държат на същите машини който съм описал по горе, РАИД системите са евтини решения за големи масиви данни, еле пък РАЙД 5 масивите са едни от най добрите и стабилни решения, но само в скъпите машини те са реализирани професионално.

    Такива машини имат контролер който сам по себе си е допълнителен компютър смятащ трафика между твърдите дискове.
    Има много да се пише по въпроса, по голяма част от нещата за да се опишат ще трябва да се задълбочаваме в терминология и описания непонятни за голямата маса хора.

    Ако Облачните услуги бяха толкова непробиваеми банковите системи щяха да ги ползват, също така и правителството

    Та по темата, колегата да вземе повредения диск, да пусне една снимка какъв модел.
    Ако имам в гробницата за умрели дискове подобен ще му я изпратя електрониката.

    Коментар


    • #47
      От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...Пари давам да видя възстановяването на такъв бакъп.
      Аз пък ВЗЕМАМ пари за подобни работи. Скъпо.

      Коментар


      • #48
        От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

        Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
        ...явно не си имал вземане даване с такива машини
        Като настъпиш мотиката, знаеш къде да ме намериш.

        Коментар


        • #49
          От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Дано на тия от здравеопазването инфото им не е било там. http://www.businessinsider.com/amazon-lost-data-2011-4

          Технологията седяща зад думата "облак" всъщност съществува от доста години и е прекрасно реализирана или реализируема в локални и не чак толкова локални мрежи. Просто бай бизнесмен му трябваше нова дума за да си продава "новата" услуга която стана възможна и за крайни потребители след като скоростта на интернет свързаност нарастна значително. И измисли думата "облак" която по себе си не значи нищо. Да живее маркетинга.
          Тамън се бях нервирал от тия облаци и бях събрал сили да ги оплювам и дойде твойто мнение та ми размина малко
          Облаците нито са нещо сигурно, нито нещо защитено. Поредния проект за лесен достъп до лична и служебна информация, подобен на разни фейсбуци и какво ли не. Няма да казвам кого обслужва, че има пристрастни
          А на някой да му се е случвало да качи архивче от 2-3гб, след което да го свали и да види, че някое битче не е баш същото?

          Коментар


          • #50
            От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
            ...някое битче не е баш същото?
            А де?

            Прочее, то това се случва с каквито и да било технологии за съхранение на данни, ама с някои - повече. Особено пък тия дето поради начина си на работа ти претакат данните между различни медии и устройства неограничен брой пъти. Да не почвам пак за хардуерните RAID5 решения, че тази черешка на сладоледа горе я изтъвах. Термодинамика, какво да правиш.

            Също и изтичането на данни оттук и оттам.

            И не че няма средства против тези проблеми, просто не работят следварително, а и са досадни. За да ги ползва някой, трябва да се съмнява основателно, а той ако се съмнява истински ще си намери по-надеждно решение.

            Коментар


            • #51
              От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
              ...А на някой да му се е случвало да качи архивче от 2-3гб, след което да го свали и да види, че някое битче не е баш същото?
              До сега (жив и здрав - скоро ще станат 20 години в бизнеса) никога не ми се е случвало архив да не ми сработи по тази причина. Ползвал съм най-различни решения за архивиране и до сега винаги са сработвали.

              Коментар


              • #52
                От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                До сега (жив и здрав - скоро ще станат 20 години в бизнеса) никога не ми се е случвало архив да не ми сработи по тази причина. Ползвал съм най-различни решения за архивиране и до сега винаги са сработвали.
                Късметлия.
                Аз, понеже относително често ми се налага да се боря с архиви които НЯКОЙ е правил по избрана от него технология, имам по-други впечатления.

                Коментар


                • #53
                  От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                  Най-вероятно това е разликата... Имам привилегията да си ги правя сам

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                    За по горе говорещите за така наречените "банкови сървъри". Като изгори хард диск процедурата е ясна - вадиш тоя дет свети червено слагаш новия почва да свети зелено и готово. Дет се вика всеки индиец (индианец) може да го стори. Обаче ... сблъсквали ли сте се с изгорял хардуерен раид контролер примерно на HP. Филма е жесток. Дисковете са си здрави но информяция ЙОК.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                      Дисковете са си здрави но информяция ЙОК.
                      И аз точно същото разправям. И не е веднъж и дваж. И дискове има в бакалията зад ъгъла, а RAID контролер или бекплейн - с поръчка след 30 дни... И не е даденост че като смениш контролера дисковете ще се групират в RAID масиви самички.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        За по горе говорещите за така наречените "банкови сървъри". Като изгори хард диск процедурата е ясна - вадиш тоя дет свети червено слагаш новия почва да свети зелено и готово. Дет се вика всеки индиец (индианец) може да го стори. Обаче ... сблъсквали ли сте се с изгорял хардуерен раид контролер примерно на HP. Филма е жесток. Дисковете са си здрави но информяция ЙОК.
                        Да, и аз бях там и видях.

                        И сме се сблъсквали с няколко арея с по 1 прецакан хард диск, и на теория уж вадиш стария слагаш новия, всичко се оправя след часове, ама нъц, не става, следва доун тайм, и хайде ребилдване наново, и тогава какво излиза, уж сктп арей, уж са два отделни сториджа за редъндънси и накрая пак закона на Мърфи проработи и клиента 2 дни оф лайн....

                        С облаците нещата са малко по-различни, надежността е доста по-голяма спрямо инвестицията.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                          Ми затва по банките не ползваме раид контролери. Имаме допълнително дизастъри и т.н. Даун не повече от няколко минути.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            За по горе говорещите за така наречените "банкови сървъри". Като изгори хард диск процедурата е ясна - вадиш тоя дет свети червено слагаш новия почва да свети зелено и готово. Дет се вика всеки индиец (индианец) може да го стори. Обаче ... сблъсквали ли сте се с изгорял хардуерен раид контролер примерно на HP. Филма е жесток. Дисковете са си здрави но информяция ЙОК.
                            Веселбата е пълна. Ако стария е бил със много стар фърмуер, а новият, въпреки еднаквото желязо е с много по-нов, цирка става неконтролируем. Ако производителят е извадил желязото от съпорт може да се гръмнеш. И да, пак HP. Виж изгорял dell нито съм виждал, нито съм чувал.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              изгорял dell нито съм виждал, нито съм чувал.
                              Малко dell-ове си виждал значи. И да, картинката е същата която си описал с HP.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Търся спешно техник за възстановяване на хард диск.

                                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                                ... сблъсквали ли сте се с изгорял хардуерен раид контролер примерно на HP. Филма е жесток. Дисковете са си здрави но информяция ЙОК.
                                Моля другарко ! Аз !! Аз !!!

                                Дори сега мога да се смея на случката. Тогава не се смях хич.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X