Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Трябват ли хъбове на офроуд машина?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Трябват ли хъбове на офроуд машина?
      А диференциали трябват ли, или да ги заварим?

      Щом японците са ги сложили ми се струва тъпо да се махат. А и точно за тези хъбове имат само китайски механичен заместител, който е много популярен в Русия в приморския край(само доставката е 500лв).

      За да се сложат предложените от Яро Aisin трябва да се сменят главините(от морга 300-500лв само главините а хъбове втора употреба поне 300лв и яко разглобяване на вече ревизирания мост).

      Преди да купя тези хъбове съм си направил сметката. За сведение -всичко струва 950лв с ДДС. За някой е много скъпо, за други евтино. На мен ми се вижда нормално.

      Сега имам проблем със сервото. Ново струва около 600лв.

      Какво да правя?
      - да търся по моргите?
      - да го премахна(добра идея от Търтея)?
      - да сложа от УАЗ?

      Казвайте?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Коментара ми беше към това:

        Тежките 70тки африканско изпълнение са с капачки и до ден днешен?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Коментара ми беше към това:

          Тежките 70тки африканско изпълнение са с капачки и до ден днешен?
          Факт. Точно на такава кола преди време сложих специално усилени и изработени за мен от AVM ръчни хъбове. Пълен боклук.

          А на същите коли но за Австралия слагат Aisin . Може би защото Австралия е доста по-цивилизована и като инфраструктура и най-вече от към население спрямо Африка.
          Последно редактирано от rusev; 08-12-17, 12:59.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Тъй тъй. На нито една от моите тойоти не е имало хъбове. Близкия изток. Което го няма не се разваля.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Аз просто споделих, че Aisin-ския ръчен хъб при Тойота е изключително сполучливо изделие, за разлика от Патролския и AVM-ите. Общото между трите е само в името. Но и аз не бих сменил автоматичния в случая (ако е изправен) с ръчен. А иначе защо heavy duty 7* и 80 (парт тайм) излизат с капачки в Африка и близкия Изток - по-просто, по-дълговечно. Също като защо слагат перка на радиатора на климатика щатно само на Арабки и за Австралия или защо 4.5 бензина е с чугунена глава пак само за арабския свят или за Австралия и то не винаги. И т.н. и т.н.

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Аз просто споделих, че Aisin-ския ръчен хъб при Тойота е изключително сполучливо изделие, за разлика от Патролския и AVM-ите. Общото между трите е само в името. Но и аз не бих сменил автоматичния в случая (ако е изправен) с ръчен. А иначе защо heavy duty 7* и 80 (парт тайм) излизат с капачки в Африка и близкия Изток - по-просто, по-дълговечно. Също като защо слагат перка на радиатора на климатика щатно само на Арабки и за Австралия или защо 4.5 бензина е с чугунена глава пак само за арабския свят или за Австралия и то не винаги. И т.н. и т.н.
                Моята 77-ца е с капачки ,но няма вентилатор за климатика .
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Моята 77-ца е с капачки ,но няма вентилатор за климатика .
                  Не е задължителна комбинация от изброените, а и за вентилатор на климатика и чугунената глава визирах основно 80 серия. Макар 1fz-fe да се слага и на 7*.

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Тарга прочети и ако още ти се занимава ще ти ги изпратя....
                    Пращай ги.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Както се казва, събрах се с лоши другари , което доведе до изкривяване на задната броня. Нещастието ме сполетя когато се опитах да изкача стръмнина несъвместима с геометрията на колата...
                      Това наложи да разглобя бронята за изправяне и рециклиране.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0447.jpg
Прегледи:1
Размер:545.6 КБ
ID:5781602

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0470.jpg
Прегледи:1
Размер:991.5 КБ
ID:5781603

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0471.jpg
Прегледи:1
Размер:853.0 КБ
ID:5781604

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0475.jpg
Прегледи:1
Размер:591.9 КБ
ID:5781605

                      Ще монтирам и пренахнатия преди теглич с надеждата да пази бронята за в бъдеще.

                      Трябва да се знае, че моята Тойота-БМВ е една от много малкото в Европа с оригинална задна броня!
                      Скоро ще ви покажа готовата броня.

                      Следва пълна ревизия на спирачките - ремонт на скобите с нови бутала и уплътнения. За това по-късно..
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Руси, и моята е с оригинална броня, само малкото стъкло на задната ми врата е менте

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Пламене стъклото ти го пазя от години! Свалиш ли бронята не я изхвърляй!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Най-после приключих с ремонта на спирачките, който отлагах от дълго време!
                            Демонтиране, песъкоструене, поцинковане, прахово боядисване, нови буталца, уплътнения, маншони, направляваши, накладки, дискове. Същата процедура и с ръчната спирачка.Бахти и зора!
                            Мисля, че стана добре:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 22.jpg
Прегледи:1
Размер:433.8 КБ
ID:5783759

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 23.jpg
Прегледи:1
Размер:509.5 КБ
ID:5783760

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 33.jpg
Прегледи:1
Размер:755.5 КБ
ID:5783762

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3 34.jpg
Прегледи:1
Размер:681.0 КБ
ID:5783761

                            Остава да си довърша бронята и теглича...
                            Прикачени файлове
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Яко.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Манияко ,
                                На последната снимка , са песъкоструените автомати ?
                                А болтчетата, скобичките и ..... са нови ли?
                                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X