Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Честито за този проект.
    По мненията по-назад - няма 3.91 предавателни числа за 7ма серия Ленд Крузър, колегата най-вероятно говори за 4Runner. Иначе от 80тка можеш да намериш 3.54 и 3.7* но само за предния мост...
    33/12.5/15 според мен няма да стоят добре с оригиналното окачване.
    140км/ч по gps с този автомобил (след промените) са реализируеми и с тойотовски мотор, проблемите при тази скорост далеч не са в мотора, но ти това го знаеш.

    Относно предавателните числа и оборотите. При моята 70тка, с 4.88 дифове, стандартна за 2LT ръчна скоростна кутия (предавателните й числа не ги знам наизуст), гуми 285/75/16 бях точно на около 3000 - 3200 оборота при скорост 130км/ч по гпс.
    Яро , значи с 4,11 трябва да е добре…
    Иначе знае ли някой на ТЛК 90 какви са предавателните числа? Знам, че задните мостове на мойта и на ТЛК 90 са еднакви.
    За кутията - последно ще се слага ръчна кутия. За сега съм намерил една скъпичка..Ако някой знае къде има да подскаже. Не епроблем и ако е с раздака.

    Днес мойте момчета я подхванаха.БМВ то също пристигна.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rusi5.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5600908

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140722_135451.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5600906

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rusi6.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5600909


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rusi7.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5600911

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rusi8.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5600912
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-07-14, 19:18. Причина: Ориентация на снимки
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #47
      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Руси, казвай какво става, пускай снимки, че в теб е надеждата да не умреме от скука.

      Коментар


      • #48
        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Хората ми са по почивки. Но преди да заминат, демонтираха двигателите и почти обърнаха волана. За да стъпи на колела ми трябва само един хебел от ляв волан.
        Пристигнаха и оригиналните пружини и амортисьори.
        Търся си и скоростна кутия, може и да е с раздатка.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #49
          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          А какви са съображенията да не се монтира със скоростите на БМВ?

          Коментар


          • #50
            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Няма как да се куплират с раздатката.Или трябва да остане само на задно…
            Имаше идеи да използваме кутия и раздатка от Ленд Роувър Р38 или L322, но диференциалите са отляво, а на Тойотата са отдясно. Иначе скоростните кутии пасват към двигателя. Другото мое желание да използване най-доброто- Суперселекта на Митсубиши за сега се обсъжда, но и там предния кардан е отляво.
            Може да се ползва трансмисия от Класик/Дискавъри I/Дефендър, но не виждам смисъл, освен, че ще e фултайм и ще мога да си променям предавателните числа на бързите както си искам.
            Идеята на Венци всичко да е Тойота без двигателя ми харесва като концепция и едвали ще "вкарам" трансмисия от трета марка автомобил.Бих се прежалил само ако стане трансмисията от Митсубишито, която е доказано безпроблемна и разполага с всички режими.

            Все пак е решено да се използва от БМВто двумасовият маховик и съединителя. Така ще се запази приятното усещане при шофиране характерно за БМВ.

            Така или иначе нямаме бърза работа, а занимавката и главоблъсканицата на мен ми доставя удоволствие…
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #51
              От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Няма как да се куплират с раздатката.Или трябва да остане само на задно...
              Нямам в предвид да се куплира с раздатка отТойота. Има раздатка от друг джип, която е самостоятелен агрегат и ти го знаеш това. Обсъждан ли е този вариант?

              Коментар


              • #52
                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Колега имам заден мост от 4рънър с предавателно число 41:10=4.100 , и търся 4.88 .пиши ако имаш интерес.запознатите да кажат може ли да стане размяната само на диференциалите или трябва да се сменят заедно със мостовете.
                Моста е от тази тойота.

                http://www.toyodiy.com/parts/p_E_198...MSEW_4101.html

                П.П Да не отварям нова тема , може ли да заменя моя 4.88 с заден 4.10 , а предния да си остане 4.88

                Коментар


                • #53
                  От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Електрическите хъбове с годините спират да работя, износват се четките на ел. моторите. Споменавам това защото няма ремонт или ръчни хъбове които да монтираш. При нас "побългаряваме" вече трета такава Йота, нямам спомен от какво паснаха хъбове, но се ползват и части от стария електрически хъб. Та, ако имаш ядове с тях обади се ще ги преборим.

                  Това е една от колите които още съжалявам че продадох ниска цена на придобиване, четири врати, вози страхотно, огромно купе ......... абе кеф за без пари.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Подновявам работата!
                    Днес от Казанлък (Доката) пристигат липсващите части- скоростна кутия, хебел, разни планки и други дреболии.
                    Трябва ми ВИН номер на Тойота 7 серия с ляв волан и климатик, за да мога да си поръчам оригинални части за климатика от лява дирекция. Ако можете помагайте!
                    Скоро ще докладвам със снимки.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Получих на лични от колега един ВИН номер на ТЛК78 2001г.
                      Проверих часта която ми трябва-кутията за климатика. Продава се комплект с радиатора и разните му датчици за солидната сума от 1500лв.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:COLINGBOX.gif
Прегледи:1
Размер:53.3 КБ
ID:5620270

                      Сега си мисля, може ли японците да имат на 7 серия различни блокове на климатика? Все пак моята кола е 1994г.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Сега си мисля, може ли японците да имат на 7 серия различни блокове на климатика? Все пак моята кола е 1994г.
                        Не само, че е възможно, ами е почти сигурно. Виж тука http://toyotamarket.ru/eu/781530/022/4/8714/1/... ма като поразгледах, картинката е същата като твоята.
                        Последно редактирано от stargazer; 30-10-14, 09:09.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Най-вероятно може да имат, Руси. Тази тлк78, 2001г. е от новите тежки серии, нали? (те са в ценовата група на 100цата, затова... )
                          За 80тка изпарителя нов беше 300 и нещо лв., за старите 70тки цената беше някаква подобна.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Работя си по купето. Искам да стане луксозно.
                            Първо смених задните врати. Моите бяха в много лошо състояние и не си струваше да се занимавам с тях. От къде намерих врати? И аз се чудя.
                            После почистих старо фолио с което беше затъмнена колата. Два дена отлепвах и търках. Следва затъмняване, но професионално.


                            Владо работи още по обръщането на волана за да мога аз да си правя арматурното табло.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141030_174505.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5624059
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141030_174512.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5624060

                            През почивките започнах шумоизолацията на купето отвътре.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141104_172552.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5624061
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141104_172559.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5624062

                            Иначе всичко за пригаждането и монтажа на двигателя е готово. Кутията е излъскана и чака. Но това ще започне по-късно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141030_174807.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5624063

                            С климатика съм до никъде. Реших да изчакам докато ми заварят всички планки, да монтирам парното и вентилатора и тогава да мисля някаква "дипломна работа". Ако не стане ще се купува тялото на климатика.

                            Отделям време и на новата стара придобивка която ще претърпи "пълна промяна" и ще се опита да замести старата ми дакарска бензинова любов.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141118_182930_°„?•?†‡§ %U201E?†‡®?†%U201C.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5624064
                            Последно редактирано от rusev; 19-11-14, 20:46.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Ама ти освен Кака,си взе и Балдъзата и Шурнейката.Честито! И успех с Дамите.
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Имаш ли Тойоти трябва да си готов да ремонтираш!
                                Ще се наложи някога да ме погребват прав.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X