Страница 10 от 12 ПървиПърви ... 6789101112 ПоследенПоследен
Резултати 181 до 200 от 228

Тема: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

Що бе какво им е на номерцата? Подмомагат да се мисли повече в краткото време. Отиваш на вратата, пробваш я и ако видиш, че не е превземаема, а оставяш и отиваш да се пробваш на следващата. Забелязахте ли, че вече почти няма джипове, които да седят по 10 мин на едно място. Последните състезания се бяха превърнали в носене на джипове през препятствия със скорост от 1 м в минута. Всякаква динамика беше изчезнала. Все пак това не шахмат и трябва да има постоянно движение.

Аз си мисля, че този подход беше успешен и спомогна състезанието да е интересно, не само за състезателите, а и за публиката.

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Даниела Борисова Преглед на публикациите
    Има желаещи Младежът разбира от съдийство, неговите приятели също, много повече от тези корумпирани съдии, които водите на всички състезания. Нито заплати ще трябва да давате, като на сега изпълняващите тази длъжност, пък и по-компетентни ще са. Освен това е супер състезател - на Лазарово е "убил" всички състезатели, ама нали съдиите корумпирани - пак не е оценен и пак са нагласени "ваши хора".
    Сори, обещах, че няма да се занимавам, ама що пък да не знаете кой е корифеят на траяла .... Съжалявам, ако е фен или приятел на някой от каращите екипажи, момчета - нищо лично, но толкова простотия в рамките на 5 минути не бях чувала, пък не е като да не съм слушала простотии.
    Така че, господа организатори - това е Вашият човек!
    Това са момчетата от Етрополе. Те си имат причина да се сърдят от Лазарово, от техническите изисквания за Стандартен. Надявам се постепено да видят, че нещата се случват добре, да си направят джипа за Модифициран и да дойдат пак да карат.

Място
    София, България
    Публикации
    3,331
    Точки (при гласуване)
    19

Този младеж е от Етрополе и не е "компетентна публика",а е "състезател"! На Лазарово се промъкна през прегледа в "Стандарт"(недоглеждане от наша страна) с цял преден мост на Витарата, но след оплакване на други участници му предложих или да си ходи вкъщи или да кара извън класирането(което беше грешка). Той се съгласи на второто, но двата дена постоянно претендираше, че е отстранен неправилно, а агитката с него притесняваше съдиите. Даже се заканваха, че ще направят грандиозен скандал на награждаването и ще го провалят! За тяхно щастие(здраве) не го направиха....
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

Публикации
    603
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на borko_ruse Преглед на публикациите
    Според мен времето за зоните на прототип беше малко, още повече че бяха седем екипажа и можеше да се отпусне повече време. Другото, което на мен не ми допадна е номерирането на вратите. Така се губи индивидуалния подход. В моята зона /2ра/ първия ден някои екипажи достигнаха само до 2ра врата. Ако не са номерирани всеки си прави стратегия кои врати да кара и ако му остане време кара по-трудните.
    Мое мнение- все пак съм бил и от двете страни .
    Според мен всичко зависи от това как е подредена зоната,колко е широка,самото препядствие на дадена врата,наклона и др.подробности на които ще трябва да се обръща повече внимание,тогава поредноста ще е добра заигравка,допълнително усложнение за всеки екипаж.Ще има индивидуалност в стратегията на всеки екипаж.Зоните в Зверино бяха малко тесни и по-кални,затова изглеждаше малко неправилно с номерацията и поредноста на вратите.Контролното време,тясно свързано с гореизброеното но е другият фактор,който те кара да се притесняваш когато караш в зоната и колкото е по-кратко толкова повече е притеснението и адреналина в състезателя,това е предпоставка за допускане на грешки,колкото и просто да изглежда преминаването на дадена врата.
    Мое мнение..!

Сега контролното време за преминаване на зона е 15мин. а когато стане 5мин. какво ще правим...

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на rock crawler Преглед на публикациите
    Според мен всичко зависи от това как е подредена зоната,колко е широка,самото препядствие на дадена врата,наклона и др.подробности на които ще трябва да се обръща повече внимание,тогава поредноста ще е добра заигравка,допълнително усложнение за всеки екипаж.Ще има индивидуалност в стратегията на всеки екипаж.Зоните в Зверино бяха малко тесни и по-кални,затова изглеждаше малко неправилно с номерацията и поредноста на вратите.Контролното време,тясно свързано с гореизброеното но е другият фактор,който те кара да се притесняваш когато караш в зоната и колкото е по-кратко толкова повече е притеснението и адреналина в състезателя,това е предпоставка за допускане на грешки,колкото и просто да изглежда преминаването на дадена врата.
    Мое мнение..!

Сега контролното време за преминаване на зона е 15мин. а когато стане 5мин. какво ще правим...
    Е чак 5 мни. за нас е прекалено - 15 за Прототип и 10 за останалите е много добър вариант.

Публикации
    603
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Стоян Францов Преглед на публикациите
    Е чак 5 мни. за нас е прекалено - 15 за Прототип и 10 за останалите е много добър вариант.
    Добре,да е 10 за всички....

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на rock crawler Преглед на публикациите
    Добре,да е 10 за всички....
    Имаш възможност да пробваш как ще е.

чаро 4х4 е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    с.Нова Черна
    Публикации
    2,017
    Точки (при гласуване)
    14

Мое мнение е ,че времето трябва да се остави /поне за прототип/ в рамките на 15-20мин.Пиша това и знам,че Стоян и Илиян ще "скочат",но ако зоните на Разград са със същата или подобна сложност като миналата година,то една лебедка или втора би изяла цялото време от 10мин.
    Освен това в този клас джиповете не са 20 или 30,че да се притесняват организаторите.Може би трябва да отпадне бонус за първи влязъл,а на негово място както при другите да се тегли жребий за задължително влязъл в определена зона.Така няма да се губи време и да се изчакваме кой ще влезе и ще "заглади "ръбовете,кой ще пробва по-гадна врата и т.н.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Аз съм споделил, че 15 мин според мен е оптимално за Прототип, 10 мин и на мен ми се вижда малко.

meha1971 е офлайн
    Мехмед Мехмедов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Кубрат
    Публикации
    1,751
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на чаро 4х4 Преглед на публикациите
    Мое мнение е ,че времето трябва да се остави /поне за прототип/ в рамките на 15-20мин.Пиша това и знам,че Стоян и Илиян ще "скочат",но ако зоните на Разград са със същата или подобна сложност като миналата година,то една лебедка или втора би изяла цялото време от 10мин.
    Освен това в този клас джиповете не са 20 или 30,че да се притесняват организаторите.Може би трябва да отпадне бонус за първи влязъл,а на негово място както при другите да се тегли жребий за задължително влязъл в определена зона.Така няма да се губи време и да се изчакваме кой ще влезе и ще "заглади "ръбовете,кой ще пробва по-гадна врата и т.н.
    Стига със тия лебетки и пътечки.Зоните трябва да са преодолими .Там е истината .Тагава няма да мислиш за лебетка и да овикваш навигатора си ами ще имаш възможноста до атакуваш по най-правелния за теб начин.Тогава сигорен съм че и пет минути ще са ти достатъчни.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

Място
    София
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Стоян Францов Преглед на публикациите
    Да задължително трябва да има клетка. Ето тук са изискванията за клас Модифициран:

http://4x4extreme.bg/%D1%82%D0%B5%D1...8%D1%86%D0%B8/

В Стандартен няма изискване за клетка. Ето това пък са изискванията за Стандартен:

http://4x4extreme.bg/%D1%82%D0%B5%D1...0%D1%80%D1%82/

Звънни ми, ако искаш да видим къде може да се впише В Модифициран вече си има сериозни обръщания и там без клетка вече не може.
    Здравейте,понеже не сме участвали на подобно състезание,но имам желание и машина която е за клас Стандартен,имам няколко въпроса,техническите характеристики и правилника от линка са официални и се прилагат на всички стартове или има различни за всяко състезание?И като сме новобранци как и кога може да се включим като покриваме всички изисквания по правилника и техническите изисквания.Ако прецените може и на лични.Благодаря
    Pajero 2 LHD/LWB,3.5 V6/1997/208hp/LPG
    VW Golf III Cabrio 1.9 TDI/1997/110hp
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на svjokera Преглед на публикациите
    Здравейте,понеже не сме участвали на подобно състезание,но имам желание и машина която е за клас Стандартен,имам няколко въпроса,техническите характеристики и правилника от линка са официални и се прилагат на всички стартове или има различни за всяко състезание?И като сме новобранци как и кога може да се включим като покриваме всички изисквания по правилника и техническите изисквания.Ако прецените може и на лични.Благодаря
    Правилниците и изискванията са официални и се прилагат на всички състезания. Актуална версия има на: http://4x4extreme.bg/competitions/rules/ и до края на сеозона (Разград) няма да търпи никаква промяна.

За тази година остава още едно състезание, това в Разград. На него може да се включите.
    Последно редактиран от Стоян Францов ; 25-09-14 в 10:39

Място
    София
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    9

Експресен отговор.Благодаря
    Pajero 2 LHD/LWB,3.5 V6/1997/208hp/LPG
    VW Golf III Cabrio 1.9 TDI/1997/110hp
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp

antiroad е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    Сливен
    Публикации
    2,661
    Точки (при гласуване)
    12

Според мен трябва да се направи добър баланс между времето за преминаване и трудността на зоните.
    Ако зоната е прекалено трудна /има непреодолими врати/ ,някои предпочитат да събарят колчета и да вземат по половин врата/някои екипажи на 100%/,което едва ли е толкова атрактивно .
    Аз също гледам нещата от двете страни на барикадата и бих желал да се получи разумният компромис.
    При мен на зоната на камъните 10-те минути определено бяха малко за модифициран.
    0887/400121 Антон Донев

Място
    София
    Публикации
    3,030
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на antiroad Преглед на публикациите
    Според мен трябва да се направи добър баланс между времето за преминаване и трудността на зоните.
    Ако зоната е прекалено трудна /има непреодолими врати/ ,някои предпочитат да събарят колчета и да вземат по половин врата/някои екипажи на 100%/,което едва ли е толкова атрактивно .
    Аз също гледам нещата от двете страни на барикадата и бих желал да се получи разумният компромис.
    При мен на зоната на камъните 10-те минути определено бяха малко за модифициран.
    http://4x4extreme.bg/service/ranking/viewzone/11/5/1/11 - разгледай класирането само за тази зона. Времето не е било малко. Само на 4-ма не им е стигнало.

Публикации
    1,243
    Точки (при гласуване)
    10

Ако има машини що годе с еднакви възможности времената са без значение.Но при сегашната ситуация трябва и малките да имат възможността за преминаване.

antiroad е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    Сливен
    Публикации
    2,661
    Точки (при гласуване)
    12

Да ,на повечето е стигнало ,защото са минали направо през колчетата за половин врата...
    Няма да се разправяме сега пред хората,ще се видим или чуем да ги обсъдим по-обстойно .
    0887/400121 Антон Донев

Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    390
    Точки (при гласуване)
    7

Някой може ли да сподели снимки и впечатление за прасето, което печено прасе предостави безвъзмездно за състезанието?
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    2,187
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на ikristiqn Преглед на публикациите
    Някой може ли да сподели снимки и впечатление за прасето, което печено прасе предостави безвъзмездно за състезанието?
    Боб ядохме,но прасенце не сме разбрали,че има.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    12,923
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на Пламен Исаев Преглед на публикациите
    Боб ядохме,но прасенце не сме разбрали,че има.
    „Но бръкнеш ли в меда, добре помни – наивно пръстите си не облизвай, а делвата изцяло задигни!"
    "Тиква тиквата изтиква и пак тиква там пониква"

Страница 10 от 12 ПървиПърви ... 6789101112 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. РУСЕ 4Х4 ЕКСТРИЙМ 2014 /26- 27 юли/
    От atanas_93 във форум Траялен шампионат 4x4 Екстрийм
    Отговори: 483
    Последно мнение: 19-08-14, 11:53
  2. Лазарово 4Х4 Екстрийм 2014, 10-11 май
    От Георги Василев във форум Траялен шампионат 4x4 Екстрийм
    Отговори: 329
    Последно мнение: 26-06-14, 19:26
  3. Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/
    От Стоян Францов във форум Траялен шампионат 4x4 Екстрийм
    Отговори: 384
    Последно мнение: 20-10-13, 21:32
  4. Зверино 4х4 Екстрийм 2013 /5-6 октомври/ - Информация, уачастници и класиране
    От Стоян Францов във форум Траялен шампионат 4x4 Екстрийм
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-10-13, 08:52
  5. Зверино 4х4 Екстрийм-2012
    От Георги Василев във форум Самостоятелни (традиционни) състезания 4х4
    Отговори: 111
    Последно мнение: 26-10-12, 18:39

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации