Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми пращи СОто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо ми пращи СОто?

    Почисти бронята с въздух. Виж дали нямаш стружки от медното покритие. Такъв проблем се получава когато помедняването не е равномерно. Добре е да се продухва шланга след всяка ролка.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Защо ми пращи СОто?

      Днес продухах бронята с въздух. Останах изненадан от излезлия прах. Всичко се оправи. Бронята ми е на около две ролки тел.

      Коментар


      • От: Защо ми пращи СОто?

        От пренатягане също се отделя доволно количество прах.Башка си е качеството на телта.

        Коментар


        • От: Защо ми пращи СОто?

          Ми купувайте си тел без мед. Вярно, цената накиселява, ама от последното чистене шланага ми е на 50-ина кила тел и не е чистен хич, никак и въобще изобщо. А и тогва го чистих профилактично, не защото е давал проблеми.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Защо ми пращи СОто?

            Като за аматьори в тематиката - какво ще рече тел без мед? Какво го защитава от корозия?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Защо ми пращи СОто?

              Ще рече че няма медно покритие. Какво я пази не знам. Висшите сили вероятно. Изначално не съм сигурен че медното покритие е за пазене от корозия. По-скоро е за по-добър контакт с дюзата, евентуално.

              Понеже напоследък не работя много, последната 15 килограмова ролка е на над година и 2 зими. Ръжда няма. При същите условия ролка с медно покритие да е ръждясала отдавна. Универсала на струга, дето е на метър от ролката, ако не го намажа зимата става на лисица, телта - не. На ESAB е конкретната, 1мм. Имам чувството че и по-малко шлака прави. Иначе си е стандартна тел, като съдържание. Просто е без покритие, или поне не е медно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Защо ми пращи СОто?

                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                От пренатягане също се отделя доволно количество прах.Башка си е качеството на телта.
                За точното натягане на притискащата ролка си има процедура:

                0. изважда се кабела-маса от байонета на машината, или се вземат мерки масата да не допира до оператора на машината (това е за безопасност)
                1. скоростта на телоподаване се поставя на средата
                2. пуска се малко тел да излезне на около 5см от дюзата
                3. хваща се тела здраво с два пръста на около 2см от дюзата и се натиска бутона за старт. Трябва да може да се удържи излизането на тел от дюзата, като при това положение ролката ПРИПЛЪЗВА. Разстоянието между ръката и дюзата се стремим да не се променя.
                4. сега тела се хваща на около 10-12 сантиметра от дюзата и се натиска бутона за старт. При това положение трябва сцеплението на ролката да успее да преодолее съпротивлението на тела, да успее да го ИЗБУТА, правейки "ухо", "коремче", "провисване", и т.н. Разстоянието между ръката и дюзата се стремим да не се променя.

                С други думи, с двете упражнения се установяват горната и долната граница на натягането на ролката. При пренатягане разбрахме какво става, при недостатъчно натягане ролката приплъзва и машината работи неравномерно.

                Тази процедура важи само за плътен стоманен тел, т.е. за "черно".
                За алуминий настойката е на максимално хлабаво и профила на канала на водещата ролка е друг (т.нар. "U"-канал, за черно е "V"-канал.)
                За тръбнофлюсов тел натягането е нещо средно между алуминия и черното.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • От: Защо ми пращи СОто?

                  Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                  За точното натягане на притискащата ролка си има процедура:...
                  Я тва го знам.Имам два апарата от вас.Даже и ролки за халамин имам.И дюзи даже.И съм инстуктиран поне два пъти.
                  Хубаво е че го пишеш и в темата.Така ще го прочетат и хора,които не са ваши клиенти.Знам че е трудно да се обособи образователна тема за ентусиасти с телоподаващо от "кроки" с награда,но все пак...принципа е един и същ.Убаво е да се знае,че става въпрос за 3 метров шланг,и то не в змиевидно състояние,което е изключително важно за халуминия.

                  Коментар


                  • От: Защо ми пращи СОто?

                    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                    .... Хубаво е че го пишеш и в темата. ....
                    А още по-хубаво е, че след около 10-ина дни на изложението МашТех и ИноТех ще има на разположение на едно място всички наши машини за тестове и проби с всички метали, газове електроди и прочие. Добра възможност е за колегите от София и околностите освен да пробват машините също и да коментират въпросите, които ги интересуват с екипа на АИГ-Заваряване.

                    За Стара Загора е БАТА Агро, тази година ще бъде през май месец. За Пловдив - панаира в края на септември.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X