Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми пращи СОто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо ми пращи СОто?

    Нищо му няма на шева с маслото.Преди време ползвах паста за диузата но видях един път един заварчик да потапя горелката в масло.Пробвах го и аз и ефекта е същият като със пастата.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #32
      От: Защо ми пращи СОто?

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Нищо му няма на шева с маслото.Преди време ползвах паста за диузата но видях един път един заварчик да потапя горелката в масло.Пробвах го и аз и ефекта е същият като със пастата.
      И аз го правя тоя номер,мирише малко екзотично и пуши.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Защо ми пращи СОто?

        Проблема според мене е в настройката на машината. И аз имам струна 250 трифазна. Не заварявам еднакви профили и не мога да си играя за настройване на режима. На последна степен пръска доста, но проблема с пръските идва според мене от факта че телта идва тънка. Обикновенно работя на 3 или 4 степен. Детайли дебели 1-2мм се заваряват много чисто, особенно когато се настрои машината.
        На работа имаме струна доминатор 200 трифазна. Е там степените са с потенционометър, но така и не мога да го настроя. Но в повечето случай се налага да се заваряват ръждиви детайли и проблемите от там идват. Преди да почна работа, колегите караха с 20л/мин газ. Сега съм я сложил на 10л/мин и като че ли има разлика.

        Коментар


        • #34
          От: Защо ми пращи СОто?

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Не му пречи,изпарява се от температурата.
          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Нищо му няма на шева с маслото.Преди време ползвах паста за диузата но видях един път един заварчик да потапя горелката в масло.Пробвах го и аз и ефекта е същият като със пастата.
          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          И аз го правя тоя номер,мирише малко екзотично и пуши.
          Стига сте писали глупости...

          Ако ставало с обикновено масло-никой нямаше да си прави труда да разработва специални спрейове или други средства за предпазване от пръски.
          мАжи с горЕло масло, и си ти пич...
          Да, в зоната на шева маслото изгаря, но изгаря след като вече се нагрее метала. Какво правим в първите няколко сантиметра? А и когато изгори маслото-остава нагар, който няма никаква работа в зоната на заваряване. В много от случаите не дава видим дефект, както и в много от случаите и да има невидим дефект не е особен проблем. Но в останалите случаи? Изпилете със шлайфа такъв шев и гледайте отдолу. Даже не се налага да се вглеждате по-сериозно.

          За предпазване на дюзите(контактна и газова) може и да върши някаква работа, но не е правилното решение.
          Да кажа, че и аз съм правил подобни глупости-от нямане на спрей против пръски съм пръскал с WD 40, и има ефект, но това е временно и талибанско решение.
          В случаите в които има възможност да се купи спрей(или паста, или каквото там друго), но се ползва "каквото има под ръка" става въпрос за мърлящина.
          То аз съм най-големия мърляч който познавам де, ама недейте да давате такива акъли в толкова четен форум.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Защо ми пращи СОто?

            Мазането с масло вкарва ВЪГЛЕВОДОРОДИ в шева.
            И "въгле-то" (въглерод) и водорода (той пък съвсем) са нежелани неща в шева.
            Защо зорлем да дърпаме рогатия за опашката....
            Пък и после при боядисване пак проблем....

            А от толкова много проблеми - извода е ясен! Спрей и паста - ама заводски, щото са изпитани и проверени. И не дават ядове.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #36
              От: Защо ми пращи СОто?

              Относно настройването на апарата:
              Първо си харесваш някакво напрежение. То зависи от дебелината на материала с който ще работиш.
              След това с потенциометъра на скоростта на телоподаване си настройваш скоростта на тела (тока).
              Трябва да получиш приятно равномерно припукващ звук при капково пренасяне.
              Ако неможе да разтопиш основния материал (шева става по-изпъкнал отколкото го искаш) то вдигаш напрежението степен нагоре и пак въртиш потенциометъра за тела. Ако пък пробиваш - степен надолу и пак с тела.

              Тези настройки са валидни, когато си сложил нова или пък е все още читава дюзата с която работиш.
              Газа трябва да бъде 6-16 литра в минута за машина до 250 А. Той зависи силно и от шланга с който работиш - предния отвор на дюзата.
              Ако тела не е добре калиброван (с елипсовини и/или по-дебели и по-тънки участъци) Също ще хабиш дюзи.
              Последно редактирано от aig; 21-07-14, 09:33.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #37
                От: Защо ми пращи СОто?

                Кога дюзата е изхабена и трябва да се сетим да я заменим с нова?
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • #38
                  От: Защо ми пращи СОто?

                  Когато почне за запира телта,демек движи се неравномерно ,ту по барзо ту по бавно.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #39
                    От: Защо ми пращи СОто?

                    При мен, обикновено, когато се поизноси, започва да лепи тела наравно с челото на дюзата. Като не успееш да го отлепиш отвиваш дюзата, пускаш малко тел, режеш и изхвърляш заедно с нея. После нахлузваш новата, стягаш и продължаваш .
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Защо ми пращи СОто?

                      Aig го е обяснил грамотно и добре.
                      При всяка смяна на степен (волтаж) си иска и настройка и на телта (тока). Аз ползвам паста против пръски в кутия около 20 лв. струваше - разликата е голяма след като почнах да я ползвам, през определено време потапям горещата дюза в пастата и като приключвам работа също докато е още гореща. От тогва не съм чистил дюзата от топчета и други мизерии.
                      Също като борба срещу пръски има добри отзиви за смяна на газа от Цо с смес от Цо и Аргон или така наречения Каргон. С масло може да се маже само извън геометрията на заваръчния шев в никакъв случай по траекторията му.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Защо ми пращи СОто?

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        Относно настройването на апарата:
                        Първо си харесваш някакво напрежение. То зависи от дебелината на материала с който ще работиш.
                        След това с потенциометъра на скоростта на телоподаване си настройваш скоростта на тела (тока).
                        Трябва да получиш приятно равномерно припукващ звук при капково пренасяне.
                        Ако неможе да разтопиш основния материал (шева става по-изпъкнал отколкото го искаш) то вдигаш напрежението степен нагоре и пак въртиш потенциометъра за тела. Ако пък пробиваш - степен надолу и пак с тела.

                        Тези настройки са валидни, когато си сложил нова или пък е все още читава дюзата с която работиш.
                        Газа трябва да бъде 6-16 литра в минута за машина до 250 А. Той зависи силно и от шланга с който работиш - предния отвор на дюзата.
                        Ако тела не е добре калиброван (с елипсовини и/или по-дебели и по-тънки участъци) Също ще хабиш дюзи.
                        Днеска май го наместих. Поне на звук и шев го докарва. Оказа се, понеже общо взето карам на по силен ток за да има хубав провар, че ми е малко телта. Ама нали до преди сакатлъка все бачках сам и както и да е. Днеска капнах 2 планки 5мм и почнах шева, а Коссьо почна да увеличава телта. На 5та степен при тел 5,5 горе долу дойде. Намалих и газта едвам да се усеща и заспа. Благодаря на отзовалите се.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защо ми пращи СОто?

                          Ми ето ,можело значи!Е сега по не ще си спокоен че не е от слабото напрежението в гаража!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защо ми пращи СОто?

                            Имай в предвид че тел 0.8 се държи добре някъде до към 140 - 150 ампера . Това е и тавана на малките ръкохватки от там нататък почват да греят и да скапват бързо дюзите . За кратко не е проблем но иначе ръкохватката прегрява много бързо . Аз за това като се наложи да работя на по високи ампери слагам тел 1 - 1.2 и 250 амперов шланг .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защо ми пращи СОто?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Имай в предвид че тел 0.8 се държи добре някъде до към 140 - 150 ампера . Това е и тавана на малките ръкохватки от там нататък почват да греят и да скапват бързо дюзите . За кратко не е проблем но иначе ръкохватката прегрява много бързо . Аз за това като се наложи да работя на по високи ампери слагам тел 1 - 1.2 и 250 амперов шланг .
                              Аз те разбрах макар и с мъка какво искаш да кажеш , понеже съм в час . И въпреки че 50% от нещата , които си казал са неверни.
                              Така както си го обяснил обаче , вкарваш в заблуда колегите от тип "Домашен майстор" , плюс талибаните дето топят човката на шланга в машинно масло , за да избягват пръски.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защо ми пращи СОто?

                                Един въпрос към знаещите: колко реално трябва да е тока за да се заваря с тел 0.8? Гледам, че на самото ЦО пише едни 120А, но изобщо не го вярвам. Трафчето е смешно и по никой начин не е в състояние да изкара повече от 40А, дори и захранването да е перфектно.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X