Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Марто къде видя да твърдя че някой се радва на случилото се ?!? Как може нормален човек да се радва на случилото се ?!?

    Участниците тук са ясно и единодушно обединени около идеята че случилото се е свинщина която не е трябвало да се случи !

    Има известно - меко казано - разделение по мненията кой е извършителя. Има и известно разминаване в мненията дали случилото се е резултат от грешка или резултат от преднамерено варварско действие.

    Аз единствено споделих каква би била реакцията ми ако се окажа прав, както и каква би била ако не се окажа прав. Слагам го черно на бяло и заставам зад думите си.

    Сто процента ли си сигурен че лъсне ли виновника, ще го псуват всички писали в темата ?

    Допускаш ли вариант при недвусмислено доказване вината на една от страните (независимо коя) - в темата да настане тишина муха да пръдне - стъкла да дрънчат, някои хора да замълчат като пукали по темата някой и друг месец, в жадно очакване на някоя изкупляваща конспиративна теория, която да комбинират после с израз на висша обида когато някой по-нататък им напомни за случилото се, в стил колко е дребнаво да се напомнят такива неща ? Щото тоя филм съм го гледал - затова питам.
    Приятелю, ще ми се да вярвам! Иначе или ти, или близнаците ще трябва да ми търсите квартира...

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Сещате ли се новината на DBRS за видео с ужким заснята от сателит ракета? Онова:



      Се оказало МЕНТЕ от видеосимулатор Flaming Cliffs 2

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Приятелю, ще ми се да вярвам! Иначе или ти, или близнаците ще трябва да ми търсите квартира...
        Абе и да не се наложи - пак заповядай Един скъп човек ни гостува от известно време - ловец е, ей това момче от Ню Йорк до Питсбърг (600км) поне 80 сърни засече край магистралата ("Ето я сърничката !!! Ето я !!!"), а аз само километрични камъни и зарзават виждам После ме помоли да отидем в спортен магазин да си оплакне очите - петнайсет метра стена с пушки, петнайсет метра стена с патлаци (щат Пенсилвания, айляк), патроните - на лавиците вътре в магазина, между термосите и карабинерите. Ако ви събера двамата...
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Сещате ли се новината на DBRS за видео с ужким заснята от сателит ракета? Онова:



          Се оказало МЕНТЕ от видеосимулатор Flaming Cliffs 2
          Цъ! Това видео не беше пуснато от него, а от друг. Той добави коментар към него. А вариантът, който беше пуснат тук, беше руски и се предполагаше да изобразява пуск на Бук от украинците ...

          И руснаци, и украинци използват едно и също менте за да подкрепят своите тези!
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-14, 19:51.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
            Имам едни подозрения, че ракетата работи различно според това дали догонва или пресреща целта.
            Ето един чисто технически въпрос за който ми е много интересно да прочета ТТД на видовете спрягани боеприпаси, преди някой фоб, фил или фен, да ме убеждава в какво и да е.

            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              В качеството ти на човека отговорен за 33% от общия брой публикации в украинската тема преди да бъде заключена - мисля че си много, ама МНОГО прав Много ясно се забелязват, особено когато станат патологично ревниви към раздел
              Тридесет и три процента, ама какви? Крясъци и викове "разпнете го"?

              И да те помоля, без тънки заплахи, ами ако нещо не ти уйдисвам и си търсиш повод да ми "отрежеш правата", прави каквото прецениш, директно и по мъжки. Както се казва - аз пред себе си съм чист, и достатъчно хора тук са прочели писаното от мен по темите и са преценили дали нещата са така както обикновено се стремиш да изкараш относно неудобните за теб. Останалият словесен буламач, надробен от теб, не желая и не смятам да коментирам.

              Относно цитираната от мен статия с предполагаемото изказване на предполагаем, примерно генерал, която постнах по-горе и която толкова те подразни, и която уж е в голямо противоречие с това, което някой те е убеждавал относно ракетните лупинги - това бе просто представяне на възможна гледна точка и нищо повече. И понеже е видно, че много си се засегнал от изложената там гледна точка, макар и никак да не обръщаш внимание на информации, които не са официални и не са огласени от официални лица, и ако смяташ че някоя от версиите за възможностите на разглежданите ракети е не вярна(умишлено не казвам неточна и/или непълна), решението е просто - докажи го.


              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Да отгатна ли, ако аз се окажа прав, каква ще бъде реакцията поне част от тук участващите ако се окаже че са сгрешили ?
              Това ли ти е основната цел? Който както иска така да реагира, и да и аз бих реагирал осъдително, това си е най-нормална човешка реакция срещу доказаният умисъл на причинителят на такава човешка трагедия.
              Последно редактирано от Самодържец; 31-07-14, 19:56.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Де го удряш - де се пука. За логорея преглеждал ли си се скоро ?
                Ти ли точно ще говориш за крясъци и викове ?!?

                Нищо тънко няма в намеците ми. Не са и намеци. Съвсем право ти го казвам в очите - в оная тема се беше разпльокал като медуза. Всяко трето беше твое. Много усилено ползваш обобщения като "ние" и "ти", и като цяло - опитваш се да прилагаш едни стандартни трикове - не знам дали умишлено или подсъзнателно - с които сме (ние, модераторите) се научили да се справяме преди въобще да се появиш тук.

                Не крия че в повечето случаи си ми симпатичен, но в поведението ти започва да прозира прекалено силно изживяване на всяка тема в която пишеш като личен блог, и прилежащата към подобна нагласа чиста проба ревност (или наречи го чувство на майка закрилница ) когато някой друг се обади напреки.

                Елементарен пример са примитивните подсечки към лудото куче например, който може да е култов чешит отвсякъде, но със сигурност си е извоювал правото да участва в подобни теми без ти да му излизаш с "кой си ти" и "защо да ти вярвам".

                Показателни са също реакциите ти и тълкуването на съвсем добронамерени, или в най-лошия случай - неутрални коментари.

                Мислиш че 33% участие в политическа, нетехническа тема (говоря за оная другата) от хиляди мнения е нормално ?!? Помисли пак . Дори чисто статистически няма как да е нормално.

                Та вземи се погледни малко преди да ми слагаш думи в устата, щото на заден на огледала трудно се кара, особено когато не слизаш от волана. С най-добри чувства.
                Последно редактирано от Goblin; 31-07-14, 20:40.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                  Ето един чисто технически въпрос за който ми е много интересно да прочета ТТД на видовете спрягани боеприпаси, преди някой фоб, фил или фен, да ме убеждава в какво и да е.

                  Алгоритъми на работа на ЗРК е държавна и строго пазена тайна, така че не се и надявай.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ....
                    Не зная, за мен звучи пресилено. Особено, когато си направя елементарно сравнение и тези неща са очевидни. Много пъти съм казвал, че просто има разлика в начина на поднасяне, но от това не се променя смисъла. Както и да е.
                    Относно това, че - о, Боже - съм си позволил да попитам "защо да ти вярвам?", ами защо да не попитам, нормално е да искам да зная от каква позиция ми поднася подобна информация човека. Попитал съм директно и по мъжки, и толкова. Нито съм искал да обиждам или засягам някого, нито е нормално на подобен въпрос някой да се обижда или засяга. Още повече, когато има претенциите мнението му да е меродавно, да тежи и да желае да налага възгледите си. Не желая да звучи реваншистки, но когато споменах в една тема, за Германия, за мой познат, близък или без значение какъв (да, човека е руснак, надявам се от това никой да не повърне...), един колега си позволи в специфични форма и стил да го характеризира и да дава оценки за менталното му и интелектуално състояние, което е поне неприятно, но реакция на това от твоя страна не последва.Ениуей.Тези неща пък съвсем нямат връзка с тук разглеждания инцидент и поставям точка.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      За теб не знам, аз съм работил с руснаци и спомена е един от най-положителните професионални и човешки спомени в живота ми. Тъй че за повръщане - хайде кротни коня.

                      За конкретната тема - друг израз на специфичната форма и стил за менталното състояние на приятеля ти щеше да е че темата ти (въз основа на споделеното от приятеля ти) е просто смешно несериозна, защото придава на нормални дипломатически процеси с които всяка голяма и силна държава трябва да се сблъсква и с които трябва да борави ежедневно, оттенъци на приказка от хиляда и една нощ.

                      Но тогава пък щеше ти да се обидиш Но наистина не е по темата.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Алгоритъми на работа на ЗРК е държавна и строго пазена тайна, така че не се и надявай.
                        Честен отговор и напълно съгласен. Поради което се въздържам от твърдения...но имам предположения, от мойта стара служба.

                        Мобилните зенитни комплекси към сухопътни войски са създадени и организирани за охрана, не за нападение и унищожение. !!! с прости думи целите за унищожение се пресрещат или странично проследяват. Никога не сме тренирали, разсъждавали по отдалечаващи се цели.

                        ПП Има разлика във вида, задачите и ТТД на зенитните комплекси. ( то и Москвича е товарна кола, ама с Камаза не може да се сбърка)
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          ... дипломатически процеси ... приказка от хиляда и една нощ.
                          Мани другото, замисли се внимателно над ей тази връзка.

                          ... и се замисли коя съвременна институция води началото си от харема на владетелите от приказките (пък и от историята)

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... и се замисли коя съвременна институция води началото си от харема на владетелите от приказките (пък и от историята)
                            Парламентът??

                            http://www.bbc.com/news/world-europe-28581722


                            ...Fighting between government and rebel forces had prevented them getting there for nearly a week...
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                              Честен отговор и напълно съгласен. Поради което се въздържам от твърдения...но имам предположения, от мойта стара служба.

                              Мобилните зенитни комплекси към сухопътни войски са създадени и организирани за охрана, не за нападение и унищожение. !!! с прости думи целите за унищожение се пресрещат или странично проследяват. Никога не сме тренирали, разсъждавали по отдалечаващи се цели.

                              ПП Има разлика във вида, задачите и ТТД на зенитните комплекси. ( то и Москвича е товарна кола, ама с Камаза не може да се сбърка)
                              Тук има материал за размисъл и се връзва с френската картинка.

                              А и да отговоря на един колега по-горе - ами има много снимки от района, но никой не се е похвалил с парче зенитна ракета.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение

                                А и да отговоря на един колега по-горе - ами има много снимки от района, но никой не се е похвалил с парче зенитна ракета.
                                Важна информация в тази връзка ще се получи от аутопсията на телата (особено тези на пилотите и хората, седяли в предната част на салона, ако считаме, че атаката е дошла отпред). По-големи останки от ракетата едва ли ще има на мястото на катастрофата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X