Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

    Да ви разкажа за Мартинчо...
    Появи се миналата пролет на нашата улица. Хареса си бетоновия стълб пред къщата ни и започна усилено да влачи клони, клечки и слама. Цяло лято влачи и подрежда, но вятъра все успяваше да ги събори. Само, че Мартинчо не се отказваше. Продължаваше да носи и да подрежда ден след, цели четири месеца. Даже по едно време и мацка си беше намерил. Докато той се опитваше да сглоби гнездо, тя го наблюдаваше с кисела физиономия от покрива на близката къща. Даже на два пъти кацна на "неговия стълб при останалите няколко жалки клечки. И май доста се поухажваха...няколко пъти. Но по едно време търпението на дамата се изчерпа и тя заряза Мартинчо самотен на върха на голия стълб. В другите гнезда се излюпиха щъркелчета, пораснаха, научиха се да летят...а Мартинчо продължаваше да се бори за своето си местенце. Накрая и той отлетя заедно с чуждите пораснали малки.
    Не очаквах да го видя отново, но тази пролет Мартинчо се върна на същия стълб. И продължава упорито да се опитва да свие собствено гнездо. Обаче отново не му се получава..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00158.JPG
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:6063293
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00160.JPG
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:6063294
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00164.JPG
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:6063295
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00165.JPG
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:6063296
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00166.JPG
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:6063297
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00167.JPG
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:6063298
    Много искам да му помогнем, ако има желаещи разбира се. Звънях в ЧЕЗ да ги врънкам да поставят една проста метална конструкция върху стълба, но ме отрязаха категорично. Правели го само когато се налага подмяна на стълб със съществуващо гнездо.
    И си помислих, че при толкова сръчни мъже в този форум може и да се намерят двама-трима авантюристи, които да прегърнат идеята и да измислим заедно как да го направим, пък и реално да го направим...примерно на по бира и скара на теферич / пада се почти под въпросния стълб/.
    Има ли мераклии да помогнем на Мартинчо най-накрая да си построи гнездо?

  • #2
    От: Търся помощ за Мартинчо !

    Конструкцията е ешементарна.. Дори аз с минималните си познания познания по заваряване мога да я направя.. Проблема е в качването и монтирането..

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ за Мартинчо !

      За конструкцията ще помогна, а колко метра е висок стълба?
      Това в Бенковски до Пловдив ли е ?
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Търся помощ за Мартинчо !

        http://www.dunavmost.bg/ruse/item/44...-dom-v-ryahovo Ето тук една конструкция. Май общината я монтира. С някоя природозащитна организация ако се свържеш...? Въпреки че като не е застрашен живота му не знам дали ще реагират.

        Коментар


        • #5
          От: Търся помощ за Мартинчо !

          Големи хора сте , излишно е да се споменава КОЛКО Е ОПАСНО това начинание за живота, аз бих подходил приятелски с местните от бригадите с джипката, поне ще знаят кой какво се опитва да направи, има си разни законови нещица поне да обяснят как стават нещата...

          Сега ще драсна на един човек от форума който май е вътре в кухнята да си каже мнението.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Търся помощ за Мартинчо !

            Цвети, звънни утре да се разберем имам всички необходими инструменти и някакви железа .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Търся помощ за Мартинчо !

              Мартинчо е столичанин , Бенковски е софийски квартал. Конструкцията наистина е проста. Проблемът е, че долния пръстен, който трябва да се нахлузи върху стълба трябва да е с такъв диаметър, че да се спре над горните жици...обаче нямам идея колко е дебел стълба в тази му част. И да, най-големия проблем е с качването на конструкцията. Ако имаше повече жици, клонките щяха да се закрепят и изграждането на гнездото нямаше да е такъв голям проблем.
              Мисля си в близките дни да поухажвам нашия интернет доставчик Дали пък няма да се навият да помогнат със стълби? Но си мисля, че само с автовишка е възможно да се монтира такова нещо на върха на стълба.
              Нямам идея каква е цялата височина на тези стълбове.

              Коментар


              • #8
                От: Търся помощ за Мартинчо !

                Аз съм „гОла-вОда“ откъм заварчик - мога да направя нещо от дърво, ма по този параграф вие сте точно толкова в състояние (доколкото съм в течение). Като гледам проводниците са изолирани (поправи ме, ако греша), така че се наемам с качването и монтирането.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Търся помощ за Мартинчо !

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Големи хора сте , излишно е да се споменава КОЛКО Е ОПАСНО това начинание за живота, аз бих подходил приятелски с местните от бригадите с джипката, поне ще знаят кой какво се опитва да направи, има си разни законови нещица поне да обяснят как стават нещата...

                  Сега ще драсна на един човек от форума който май е вътре в кухнята да си каже мнението.
                  За това търся помощ. С тази една глава не мога да го измисля Всяка информация ще е полезна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся помощ за Мартинчо !

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Цвети, звънни утре да се разберем имам всички необходими инструменти и някакви железа .
                    Благодаря ти, ще ти се обадя утре! Но си чак в Пловдив После ще трябва да търсим и транспорт
                    Но най-важно е да разбера какви са правилата за такава манипулация, дали всъщност няма опастност от жиците горе на стълба и т.н

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся помощ за Мартинчо !

                      Дрънни една жица на Българско Дружество за Защита на Птиците ... не за друго, но е силно вероятно да дадат едно рамо.

                      http://bspb.org/bg/help-birds/stork_platforms.html

                      ва страницата от Линка има схема с размери.
                      Последно редактирано от Slick; 15-07-14, 23:27.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся помощ за Мартинчо !

                        Да ако беше другия Бенковски можеше и никой да не разбере . На ход е Ники скрапа, вероятно ще намери и стълба . Тук мога да взема на заем 7-метрова стълба, имам китап за височинна работа и електробезопасност 4-та група, професионално няма кой да ме спре, но за случая са само хартийки .

                        Сага обърнах внимание на жиците, изглеждат голи , желателно е да има вишка и да се спре тока .
                        Последно редактирано от travelling; 15-07-14, 23:29.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся помощ за Мартинчо !

                          Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
                          http://www.dunavmost.bg/ruse/item/44...-dom-v-ryahovo Ето тук една конструкция. Май общината я монтира. С някоя природозащитна организация ако се свържеш...? Въпреки че като не е застрашен живота му не знам дали ще реагират.
                          Да, за такова нещо става въпрос. Звънях освен в ЧЕЗ и в нашата община. Прехвърляха ме от телефон на телефон, от "специалист" на по-голям и в крайна сметка ми заявиха компетентно, че този щъркел щял да си намери друго място за гнездо...да не го мисля

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся помощ за Мартинчо !

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Да ако беше другия Бенковски можеше и никой да не разбере . На ход е Ники скрапа, вероятно ще намери и стълба . Тук мога да взема на заем 7-метрова стълба, имам китап за височинна работа и електробезопасност 4-та група, професионално няма кой да ме спре, но за случая са само хартийки .

                            Сага обърнах внимание на жиците, изглеждат голи , желателно е да има вишка и да се спре тока .
                            Да, явно ще трябва да отида лично в енергото и да досаждам наред...без тях е доста рисковано да действаме.

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            Дрънни една жица на Българско Дружество за Защита на Птиците ... не за друго, но е силно вероятно да дадат едно рамо.

                            http://bspb.org/bg/help-birds/stork_platforms.html

                            ва страницата от Линка има схема с размери.
                            Благодаря! Схемата е екстра. Утре и там ще досаждам
                            Последно редактирано от cveta68; 15-07-14, 23:49.

                            Коментар


                            • #15
                              Краси,знаеш и аз имам 5 клас и екипировка за височинна работа,качване на стълба под напрежение е в разрез с всички правила,ама ако решиш нещо звънкай да се прочуем и в софийско,макар и да съм известен по стълбовете в дружба

                              п.п Имам две 7.5 метрови стълби,всъщност едната е 7 другата отива към 9 м. Но работната част е 7 м.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X