Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся помощ за Мартинчо !

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Левак, инвалид, мръсник- няма значение . Никой не ни кара да му свиваме гнездо и да му го придържаме, докато свърши .
    Една платформа на стълба и да се оправя после сам, ако не той после някой друг.
    Цвети, можеш ли да измериш ширината на сянката на стълба при върха ?
    Значи, по принцип мога...само да изгрее слънце Щото както ни е подкарало...
    Всъщност, схемата от сайта на "Зелени балкани" вероятно е с коректни размери.
    Освен това, след сигнала до ЧЕЗ, РИОСВ и Столична голяма община се е задвижила сериозна преписка, чак не е за вярване ! Надявам се, че скоро ще се свържат с мен. Ако пропуснат-жална им майка

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Цветенце, дано му снесе щъркелката яйце на Мартинчо!

    Стискам палци - дано излезе як пич, пустия Мартинчо, и да устиска на житейските несгоди.

    Дано!!!
    Вени, тази година няма време за потомство. Гледам в другите гнезда малките вече са доста големи и се опитват да подхвърчат. И аз си мислех, че след като миналата година не успя с гнездото, тази година ще търси късмета си на друго място. Обаче Мартинчо се върна на същото място и продължи упорито да влачи клечки и слама за гнездо. Явно няма да се откаже от този стълб. За това искам да му помогнем малко...Той с другото ще се справи и съм сигурна, че следващата година на този стълб ще има и гнездо, и малки щъркелчета. И като зная, че щъркелите създават двойки за цял живот...как да не му помогнем?!

    Коментар


    • #32
      От: Търся помощ за Мартинчо !

      Обаче Мартинчо се върна на същото място и продължи упорито да влачи клечки и слама за гнездо. Явно няма да се откаже от този стълб. За това искам да му помогнем малко
      А дали ще си познае стълба след модификацията?
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • #33
        От: Търся помощ за Мартинчо !

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Проблема не е в изработването и, а в качването и върху стълба.
        Според мене има и друг проблем, скрит в бъдеще. Тези дереци, жици и т.н. са СОБСТВЕНОСТ на... Качването става и с вишка. Тарифите при нас за вишката бяха 35 лв/час...
        Същия Мартинчо го имам пред домът ми, който пък има същите проблеми. Преди години на съседния дерек имаше наченки на гнездо, но го почистха собствениците... При нас се навъдиха щъркелчета за радост, понеже преди години един прочут в радиолюбителския ефир местен идиот уби един щъркел, понеже нещо му пречел на въжето на антената... Беше заленяла колонията, но сега се съвзе и последващите проблеми с "настаняването"...
        Последно редактирано от p-pleven; 18-07-14, 09:52.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Търся помощ за Мартинчо !

          При всички положения каквото и да правите уведомете ЧЕЗ. Почти задължително е техен екип да присъства и дори си мисля, че биха монтирали въпросната стойка. Проблема е, че някак трябва да им се оправдае присъствието, говорете направо с екипите, не през центъра за обслужване на клиенти и се разберете как да стане. От центъра за обслужване на клиенти не очаквайте много, за подобно нещо вероятно ще се наложи да свършат куп административна дейност и вероятно да се вземат разрешения от по-високо ниво. През екипите ще се разбере как да се направи най-лесно, особено като казвате, че наблизо има подобна стойка ще знаят как седят нещата. Ако беше в Шуменска област бих съдействал много сериозно, но не е.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #35
            От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
            А дали ще си познае стълба след модификацията?
            Без съмнение! Успя да стигне до Африка и да се върне на същия стълб, явно няма проблем с ориентацията

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Според мене има и друг проблем, скрит в бъдеще. Тези дереци, жици и т.н. са СОБСТВЕНОСТ на... Качването става и с вишка. Тарифите при нас за вишката бяха 35 лв/час...
            Същия Мартинчо го имам пред домът ми, който пък има същите проблеми. Преди години на съседния дерек имаше наченки на гнездо, но го почистха собствениците... При нас се навъдиха щъркелчета за радост, понеже преди години един прочут в радиолюбителския ефир местен идиот уби един щъркел, понеже нещо му пречел на въжето на антената... Беше заленяла колонията, но сега се съвзе и последващите проблеми с "настаняването"...
            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            При всички положения каквото и да правите уведомете ЧЕЗ. Почти задължително е техен екип да присъства и дори си мисля, че биха монтирали въпросната стойка. Проблема е, че някак трябва да им се оправдае присъствието, говорете направо с екипите, не през центъра за обслужване на клиенти и се разберете как да стане. От центъра за обслужване на клиенти не очаквайте много, за подобно нещо вероятно ще се наложи да свършат куп административна дейност и вероятно да се вземат разрешения от по-високо ниво. През екипите ще се разбере как да се направи най-лесно, особено като казвате, че наблизо има подобна стойка ще знаят как седят нещата. Ако беше в Шуменска област бих съдействал много сериозно, но не е.
            Вече докладвах тук, пуснат е сигнал с молба за съдействие до ЧЕЗ, РИОСВ И Столична община и веднага между тях тръгна преписка по въпроса. Никой няма да се катери по стълба просто хей така. Разчитаме на онези от ЧЕЗ с вишката. Ние ще им осигурим платформата.

            Коментар


            • #36
              От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

              Преди малко попаднах на една новина свързана със спасяването на щъркели, би трябвало да ти се обадят от РИОСВ за да спасят и Мартинчо, като му изградят въпросния пръстен за гнездо, дано

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5600914

              Коментар


              • #37
                От: Търся помощ за Мартинчо !

                Все още търпеливо очаквам някаква реакция от някъде...Мисля си, че една седмица е предостатъчно време за едно телефонно обаждане поне...за начало.В понеделник започвам да ги притеснявам, пък ще видим...

                Коментар


                • #38
                  От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                  Мисля ,че ще мога да помогна с ЧЕЗ.
                  Но първо трябва да проверя утре и ще пиша веднага,предполагам ще ми трябва улица и номер наи близък до стълба.
                  Honda CRF 250 X
                  Touareg 3.0 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                    Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                    Мисля ,че ще мога да помогна с ЧЕЗ.
                    Но първо трябва да проверя утре и ще пиша веднага,предполагам ще ми трябва улица и номер наи близък до стълба.
                    Казваш и веднага ти изпращам входящ номер на писмото, точен адрес на въпросния стълб и мой телефон за връзка Благодаря!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Казваш и веднага ти изпращам входящ номер на писмото, точен адрес на въпросния стълб и мой телефон за връзка Благодаря!
                      Много добре,утре към обед ще вляза пак тук,надявам се с добри новини.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                        Аз пък да се зачудя - дали тези първоначални нескопосани опити за гнездо не са нормални за всеки млад щъркел, а не че нещо нашия не го бива?

                        Може просто да е млад и зелен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                          Цвети, поклон, кака! Това, което правиш е благородно и някой ден ще бъдеш наградена богато!

                          ПП. От електричество разбирам колкото фолк певица от космически полети, та затова да попитам - чУвал съм, че на около 30-50 см. от високоволтов проводник има някаква ''електрическа дъга'' /не си спомням точно, извинете/, която може да те поизпече леко. Не е ли малко опасно това начинание?
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Аз пък да се зачудя - дали тези първоначални нескопосани опити за гнездо не са нормални за всеки млад щъркел, а не че нещо нашия не го бива?

                            Може просто да е млад и зелен.
                            Лани беше млад и зелен, а по лани е бил съвсем невръстен Тази година вече не е. Въпреки това всички материали, които донася нямат на какво да се закрепят и падат на земята, Жиците на този стълб са малко и рехави и нищо не се задържа върху тях.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Аз пък да се зачудя - дали тези първоначални нескопосани опити за гнездо не са нормални за всеки млад щъркел, а не че нещо нашия не го бива?

                              Може просто да е млад и зелен.
                              Мисля да е точно това.
                              И не само щъркел - миналата година наблюдавах как двойка лястовици храни и учи да летят и да се хранят пет малки на закътано местенце, далеч от гнездото. Тази, на същото място, една идва, прави нещастни опити да построи гнездо, "мърмори" непрестанно към ухажора си, но освен няколко плюнки кал далеч една от друга върху тръба под навеса, друго не е успяла да направи. А на лятото средата мина вече.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся помощ за щъркелчето Мартинчо !

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                Цвети, поклон, кака! Това, което правиш е благородно и някой ден ще бъдеш наградена богато!

                                ПП. От електричество разбирам колкото фолк певица от космически полети, та затова да попитам - чУвал съм, че на около 30-50 см. от високоволтов проводник има някаква ''електрическа дъга'' /не си спомням точно, извинете/, която може да те поизпече леко. Не е ли малко опасно това начинание?
                                Тези стълбове са с ниско 220в , в България не съм виждал в населени места комбинирани стълбове с 20кв (20 000в) и 220в, каквито са масово в Гърция в малките населени места при това дървени . По мое наблюдение птиците не свиват гнезда на стълбове с високо напрежение .
                                До 1000в е необходимо да се допреш до проводника, за да протече ток. При 20кв под 20см си мъртъв, а при някои условия може да те чукне и от повече .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X