Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Колеги и при мен е така - имам Нуви 2595 и Нуви 3590. И при двата модела с българската карта ми изчислява маршрута през Враца и Ботевград. С Европейската си ме прекарва през Петрохан. Преди време бях писал до Карта БГ за подобен проблем при изчисляването на маршрута от Пловдив до Рилски манастир - най-бързо и без магистрала и все ме пращаше вместо през Костенец и Боровец през Велинград и Якоруда. Отговориха ми, че вероятно различните уреди изчисляват по различен начин маршрутите и да ползвам междинни точки./Пробвах с по стар модел - Нуви 50 и наистина си изчисли правилно маршрута/ Мисля,че явно новите модели изискват някакав " по-нов начин за писане на българската карта ". Въпроса ми е дали да се надяваме, че има шанс това да се коригира или да си купим по една пътна карта и едина стара навигация?

    Ето и го и отговора който получих от Карта БГ:
    Здравейте,

    Направената проверка показа, че при включена отметка за отбягване на магистрали nuvi 2595 изглежда отбягва и по-главните международни пътища, докато nuvi 50 отбягва само магистралите, откъдето се получава разликата в рутирането във Вашия случай. Това се вижда от приложените скрийншоти - на скрийншот 1 е показан маршрут от Пловдив до Рилски манастир без отбягване на магистрали, а на скрийншоти 2 и 3 е показан същия маршрут с включено отбягване на магистрали, както го изчисляват съответно nuvi 50 и nuvi 2595. По-краткото движение по път Е-79 е причината в случая nuvi 2595 да рутира през Пазарджик, Велинград, Якоруда, Разлог и Благоевград.


    За следващата версия на карта OFRM Geotrade колегите от отдела по разработка ще проучат дали е възможно да се направят промени в картата в съображение с различното поведение на уредите, в резултат на които рутирането да бъде еднакво за всички модели уреди, като на този етап не можем да се ангажираме с нещо по-конкретно. В случаите на по-дълги пътувания препоръчваме предварително да се запознаете с възможните маршрути и ако уредът рутира по нежелан от Вас маршрут, можете да коригирате маршрута с подходящо подбрана междинна точка по предпочитания от Вас маршрут.


    Поздрави и пожелания за приятен ден!
    Екип ОФРМ
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-08-14, 15:14.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X