Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Не разбрах - какво решение препоръчвате?
    Ето, човека ползва АБВ поща и пак има проблем със събджектите.

    Като обикновен потребител нищо не разбрах от отговора ви, като професионалист разбрах "в нашата (служебна) поща всичко се чете като хората => за нас проблем няма". Но не споменавате клиент, версия, ОС и т.н.
    Дали пък един мейл не може да се направи да се чете коректно от всички клиенти? Справка - форума - техните се четат коректно от всички клиенти
    На този етап не можем да препоръчаме решение, тъй като все още не сме установили причината за проблема. Ще направим обстойна проверка, като се надяваме до следващото разпращане на уведомителни писма за версия 2014Q3 да сме установили причината и да сме намерили решение на проблема.

    Допълнение: Нашите сътрудници са открили проблем с конвертирането в UTF формат към пощенски адреси, хоствани в abv.bg и проблемът вече е отстранен. За следващата версия на картата, потребителите чиито профили са асоциирани с имейл адрес в abv.bg трябва да получат уведомително писмо с коректно изписана тема (subject). Молим всички засегнати от гореописания проблем потребители да ни извинят за причиненото неудобство!
    Последно редактирано от OFRM_Team; 28-07-14, 16:14.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #17
      От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

      Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
      Възможно е проблемът да е във Вашия телевизор. Текстът в полето "Subject" на уведомителните писма които разпращаме е доста по-дълъг от това, което сте цитирали. Например уведомителното писмо за потребители с регистриран лиценз, чийто абонаментен срок за обновления е изтекъл носи следното заглавие:
      Subject: Изтекъл срок на абонамент за обновления за карта OFRM Geotrade
      Възможно е и във Вашия телевизор да има все още непоправена грешка. В профила имам 1 брой уред с доживотен абонамент, навремето имаше още един, който след изтичане на абонамента беше изтрит. И сега получавам само съобщения за изтекъл абонамент.
      За същия проблем ви уведомих и при излизането на 2014Q1. Сега Ви уведомявам че все още не е отстранен.
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • #18
        От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
        Възможно е и във Вашия телевизор да има все още непоправена грешка. В профила имам 1 брой уред с доживотен абонамент, навремето имаше още един, който след изтичане на абонамента беше изтрит. И сега получавам само съобщения за изтекъл абонамент.
        За същия проблем ви уведомих и при излизането на 2014Q1. Сега Ви уведомявам че все още не е отстранен.
        Тази грешка със сигурност е в нашия телевизор и за пореден път поднасяме нашите извинения за причиненото неудобство. Сътрудниците, които разработват системата за уведомителните писма изрично ни увериха, че този проблем е отстранен преди да разпратим писмата за версия 2014Q2, но очевидно решението не работи пълноценно. Вече са уведомени за случая и работят по отстраняването на проблема.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #19
          От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

          Ами докато сме още на вълна оплаквания. Имам Zumo 660 и 3D слоя не ми излиза. Показва се само, ако изключа слоя с пътищата. Също и трафик инфото не се показва, ако е качена и европейската карта заедно с ОФРМ. Без значение дали е активна или не. Писах на Garmin US и ми казаха, че трябва да говоря с издателя на картата. Говорих с вас и вие ми казвате, че използвате софтуер, различен от този, с който се прави европейската карта. А с европейската всичко си работи, както трябва. Платил съм си доживотна европейска и 3 бр. доживотни ОФРМ. Дали аз ще доживея да използвам пълноценно БГ картата? И два трафик приемника съм купил, които, за да използвам, трябва да махам европейската.

          Коментар


          • #20
            От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

            Коннанн, никой от изброените проблеми не мога да оправя за съжаление. Ако имаш възможност да ми изпратиш скрееншоти (има такава функция в GPS-a в настройки>екран) на екрана с UnitID-то, софтуерните версии и какво се вижда и кога, ще пиша на Гармин.

            За 3D-тата само можеш ли да тестваш със CITY картата дали е ок, ако си бил с TOPO като прави проблема?

            Коментар


            • #21
              От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

              Здравей,
              Мога да оставя gps-a направо в магазина ви на Гурко, да го видите от първа ръка, ако ви се занимава. Преди около две години, може би, ви бях ви пращал скрийншотове за същите неща, но случая не претърпя развитие.
              В момента не е в мен GPS-a, но мисля, че с всички карти беше същото - Сити/Топо/Cyr и Lat.
              Знам, че от вас не зависи много и Гармин US по-скоро биха пуснали нов модел, от колкото да оправят проблем със стар модел.
              И в тази връзка, новите модели Zumo не поддържат FM трафик, а само през смартфон ще могат да получават информация за трафика от интернет. Имате ли представа в България дали ще е активна тази услуга?

              ПП Съжалявам, ако съм създал впечатление на недоволен клиент. Напротив, даже съм много доволен от картата като цяло

              Коментар


              • #22
                От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                Аз току що установих, че след инсталация на мапсорс варианта на Q2 не успявам да я отключа в бейс камп.
                Картата се отключи нормално в мапсорс, вижда се в бейскамп-а но отключващият код го няма.
                Като се опитам да го въведа допулнително, картата минава в статус "unauthenticated"

                Има ли вероятност причината да бъде в това, че към бейс камп-а не съм включвал до момента дивайса, към който е лицензирана картата?
                А пък на мапсорс-а да не му дреме за това? Че аз и там не съм го включвал но както казах с него картата се отключва нормално.

                Враг усраине

                Коментар


                • #23
                  От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                  Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                  Здравей,
                  Мога да оставя gps-a направо в магазина ви на Гурко, да го видите от първа ръка, ако ви се занимава. Преди около две години, може би, ви бях ви пращал скрийншотове за същите неща, но случая не претърпя развитие.
                  В момента не е в мен GPS-a, но мисля, че с всички карти беше същото - Сити/Топо/Cyr и Lat.
                  Знам, че от вас не зависи много и Гармин US по-скоро биха пуснали нов модел, от колкото да оправят проблем със стар модел.
                  И в тази връзка, новите модели Zumo не поддържат FM трафик, а само през смартфон ще могат да получават информация за трафика от интернет. Имате ли представа в България дали ще е активна тази услуга?

                  ПП Съжалявам, ако съм създал впечатление на недоволен клиент. Напротив, даже съм много доволен от картата като цяло
                  Мисля че не работи.

                  Когато имате възможност го оставете за няколко дена да го тестваме и да пишем пак на гармин пък да видим дали този път ще има някакъв ефект.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Аз току що установих, че след инсталация на мапсорс варианта на Q2 не успявам да я отключа в бейс камп.
                    Картата се отключи нормално в мапсорс, вижда се в бейскамп-а но отключващият код го няма.
                    Като се опитам да го въведа допулнително, картата минава в статус "unauthenticated"

                    Има ли вероятност причината да бъде в това, че към бейс камп-а не съм включвал до момента дивайса, към който е лицензирана картата?
                    А пък на мапсорс-а да не му дреме за това? Че аз и там не съм го включвал но както казах с него картата се отключва нормално.

                    В мапсорса дадохте ли му и GMA файл?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                      А къде да му го дам?
                      Плеснах го в директорията от скрийншота, но няма ефект.

                      А и не си спомням в предишни версии да се е налагало да ползвам GMA сертификата изобщо пък съм си виждал картата и в двата софт-а.
                      Не мога обаче да цитирам версии но със сигурност е било максимум 1 година назад.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                        Оправих се - импортирах GMA сертификата и се отключи.
                        Maps -> Manage map products -> Unlock Regions -> Import и съответно локацията на сертификата.
                        Странно, сигурен съм че при по-стара версия на картата и предишна версия на бейс камп-а си бачкаше само с отключващ код и без сертификат.

                        P.S: Сертификата го въведох в бейс камп-а, където имах проблем.
                        В мапсорса си активирах картата още преди това само с код и не съм импортирал сертификати.
                        Последно редактирано от Esper; 15-08-14, 08:55. Причина: Допълване
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                          Да преди не беше така но сега е нижно защото променихме малко нещата. За следващия ъпдейт пак няма да има нужда да се дава гма веднъж като сте го подали.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                            Здравейте,
                            От няколко дни пътувам из Северозапада (нема текова место ) използвайки 2014 Q2 инсталирана на Nuvi 1310. Направиха ми впечатление следните неща:
                            1. Новият обходен път на Враца го няма, както това беше споменато в един от първите постове на темата.
                            2. В много от селата на Врачанско и Монтанско ограниченията на скоростта (50 км/ч) или изобщо ги няма, или пък не съвпадат с границите на населените места.
                            3. Не успях по никакъв начин да накарам навигацията да ме преведе от Монтана до София през Петрохан. И в двата режима (Най-бърз или най-кратък път) все се опитваше да ме върне през Враца и Ботевград. Отказа се чак някъде след Гинци, откъдето явно вече нямаше обратен маршрут.
                            Ще се радвам на коментар.
                            [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                              Благодаря за информацията!

                              1. Ще го има в следващата версия.
                              2. Наясно сме с този проблем, но за съжаление нямаме решение за момента.
                              3. Това е странно. Има доста сериозна разлика между най бързо и най кратко и уредите би трябвало да се въобразяват с нея!

                              При мен няма проблем. Разлика от -40км и +8 минути е през Петрохан.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sofia-vraca.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5606237

                              Според мен нещо се е ушашкал уреда или нещо сте объркал в конкретният случай. Моля пробвайте го пак и ако пак направи проблем ще трябва да го документираме със снимки от екрана, снимка на настройките за маршрутизиране, снимка на версията на фърмуера и да ги изпатя на гармин.

                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Излезе версия 2014 Q2 на карта OFRM Geotrade

                                На предишните дивайси (аз бях с 255, сега съм с 2ххх) това се решаваше лесно - като зададеш една средна точка, но при по-новите софтуери нещо тази функция не работи баш-съвсем.
                                Казваш му - закарай ме до София - то си чертае път, после драскаш до Петрохан (примерно) и цъкаш някъде на пътя и му казваш да е средна точка. Така маршрута се коригира през Петрохан.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X