Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви скоби за вадене на шарнири...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви скоби за вадене на шарнири...

    използвате? :-) И ако може снимки :-)
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Какви скоби за вадене на шарнири...

    Аз използвам универсалната българска скоба ( ЧУК )

    П.П. мисля че няма нужда от снимки всички си я имаме макар и в различно тегло на "скобата"
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Какви скоби за вадене на шарнири...

      Чукът върши работа, ако след това ще хвърлиш шарнира. Идеята ми е да може да се разглоби и сглоби със запазена резба и маншон...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Какви скоби за вадене на шарнири...

        Влади, попитах чичко гугъл за универсални скоби за шарнири, след прочетеното... ще ти е по на сметка да купиш нови шарнири вместо скоба, другия вариант ако има някой колега да ти услужи но като гледам ползват чука та....

        Коментар


        • #5
          От: Какви скоби за вадене на шарнири...

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Влади, попитах чичко гугъл за универсални скоби за шарнири, след прочетеното... ще ти е по на сметка да купиш нови шарнири вместо скоба, другия вариант ако има някой колега да ти услужи но като гледам ползват чука та....
          Преди време сам си смених долните шарнири. За да ги изкарам изядоха доста бой с чука, като им направих резбата на мармалад. Идеята ми е ваденето да го правя, като белите хора, защото понякога се налага вадене на шарнири заради други ремонти, смяна на каре, или маншон на каре например. Обичам да се клепам до ушите така, че искам да си купя скоба, която да ми върши работа Универсална скоба едва ли ще свърши работа, при джипките всичко е по-голямо и трябва повече сила...
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • BateVulev
            BateVulev коментира
            Редактиране на коментар
            Ама, колега, какво общо има резбата с чука? Нали знаеш, как се вадят с чук шарнирни болтове - къде точно се удря с чука..?

        • #6
          От: Какви скоби за вадене на шарнири...

          В КОСЕР предлагат един вид двувърха вилица ,която е конусна .Върши чудесна работа и е 20-тина лева.Колко скоби съм потрошил,я резба ще замаже ,я ще се счупи......
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #7
            От: Какви скоби за вадене на шарнири...

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            използвате? :-) И ако може снимки :-)
            Ела да видиш моите (Зимберт), ако ти хареса....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #8
              От: Какви скоби за вадене на шарнири...

              Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
              Аз използвам универсалната българска скоба ( ЧУК )

              П.П. мисля че няма нужда от снимки всички си я имаме макар и в различно тегло на "скобата"
              Верно е, ама не всеки път става..Сещам се как тръгнахме да вадим едно зъбно колело от една машина , която струва 350 илядо евра ..10 говеда и 5-6 чука иии..половин ден бой- резултата- дедовия..Дойдоха германците и се хванаха за главата..остави дето трябва ,естествено, спец. инструмент, а и процеса трябва да се изпълнява при околна температура минус деведесе и кусур градуса целзиеви ..Загубен народ са тия шваби от TYSSENKRUPP..откъде у нашенско такъв студ
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #9
                От: Какви скоби за вадене на шарнири...

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Преди време сам си смених долните шарнири. За да ги изкарам изядоха доста бой с чука, като им направих резбата на мармалад...
                Не знаеш как да чукаш ... Чука щади най много шарнирните болтове, защото не се чука по тях. Скобата е вероятно най малко да скъса маншона. Друг е въпроса че има възли по които не може да се чука и тогава трябва скоба.
                Чукни в търсачката какво търсиш и излизат маса подобни:

                Коментар


                • #10
                  От: Какви скоби за вадене на шарнири...

                  Ейтова горното баш не купувай .Чупят се на първата трудност,имам 3 счупени ако иска някой негови са.
                  РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                  0895шест29410 .

                  Коментар


                  • #11
                    От: Какви скоби за вадене на шарнири...

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Не знаеш как да чукаш ... Чука щади най много шарнирните болтове, защото не се чука по тях...
                    Знам си аз, че съм слаб чукач, ама... Честно казано е трудно и неудобно да се чука и по шенкела. Всякакво млатене за да се откачи единия шарниш ще подейства кофти на другия шарнир на който е закачен шенкела. Вилицата също не е оферта според мен, ако искаш да запазиш шарнира и маншона. Ако ще се хвърля, ОК... Ей такъв тип скоба ми трябва въпроса е, за конкретен модел и размер... Ще посетя Дядо Владо май скоро и без това, чета само позитивности за него Докато ми показва скобата ще пийва бирица
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4545-1273-big.png
Прегледи:1
Размер:154.4 КБ
ID:5599860
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #12
                      От: Какви скоби за вадене на шарнири...

                      Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                      Ейтова горното баш не купувай .Чупят се на първата трудност,имам 3 счупени ако иска някой негови са.
                      Тая бялата може и да се чупи, пуснах я щото ми излезе първа с търсачката. Аз имам една черна за 20 лв. и досега бая бой е отнесла, и засега само се счупи веднъж оста, ама един якостен болт на нейно място и пак е в джаза.

                      Коментар


                      • #13
                        От: Какви скоби за вадене на шарнири...

                        Имам същата като на Андро и я ползвам да вадя накрайници. Ама пак си трябва чук и чалъм, иначе - счупена скоба. А за долните и горните шарнири на шенкела имам специална "скоба" 2 килограма. Ако не излезе от първия удар, от втория излиза. И ни резби, ни маншони съсипва.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X