Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

    Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
    ...а и смело мога да заявя, че се пътува комфорно...:
    Чак се притеснявам да попитам какви коли си карал до момента
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

      уместна забележка.
      Но няма да ги изброявам, а и няма как да я сравнявам с лека кола.
      Говоря от гледна точна на коментарите, които събрах преди да я взема. А имено: каруца, дръгел, таралясник, гнилоч, кошник, танк... и други позитиви относно возията
      Въобще не е така!
      Не е кола за търговски представител дето прави по 2000км на седмица, но се справя чудесно за дуалпърпъс, ако мога да използвам тая гнусна чуждица
      Последно редактирано от RoadBoy; 06-10-14, 22:15.

      Коментар


      • #33
        От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

        Не знам какво е дуалпърпъс (пък и не ме интересува),ама всички определения дето си ги изредил по горе са си верни.

        Коментар


        • #34
          От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

          Добре, също полезен коментар, за бъдещите собственици на баба Витара

          Айде и за колегата по-горе
          Досегашните ми автомобили все са били "младежки" - като в това влагам основно негативен смисъл. Спортни с ниско и твърдо окачване, тесни и шумни и с висок разход. Преди две години кандисах и от тогава се возя на Пикасо 1.6. Няма какво да го коментирам - аквариум, но страшно удобен и комфортен.
          Сега, като взех витарата действително очаквах "каруца, дръгел, таралясник и т.н.", но всъщност не е толкова зле. С до 90км/ч си се пътува напълно нормално. Нито се лашка в завой нито друса, нито умаря. Незнам може и да има различни фактори за това (салон, окачване, гуми, и т.н.) та, на мен въобще не ми пречи даже обратно

          П.С. В духа на темата:
          На тоя етап Витара-та си стана основен автомобил, като напълно отговаря на очакванията ми. Ежедневна кола и работен кон.
          Драстично се увеличиха местата за паркиране, дупките не са чак толкова страшни и не ме дразни толкова, като я гледам кална
          Ситроена измит и прибран си стои за по-така случаи.

          П.П.С. Дуалпърпъс (dual purpose) се отнася както за мотори, така и за автомобили - "с двойно предназначение".
          Последно редактирано от RoadBoy; 07-10-14, 13:48.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X