Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

    Много Ви благодаря за съветите!

    Да, цялостно пребоядисана е... от долу също всичко е поправено. Ражда или наченки на ръжда не се виждат никъде.
    Свалих седалките и изпрах мокета на пода. Сложих и нови стелки. Стана много по-приветливо Седалките иначе са ми много удобни (ще направя снимки и на салона) просто текстила е доста захабен. Не знам ако не на шивач, то поне едни калъфи мога да и сложа.
    Масло сложих някво джигитско Manol 10 на 40 на цена е близко до Кастрол-а.
    Свалих и тавана да огледам там каква е ситуацията защото прокапа малко (около час много мощен дъжд) Всички уплътнения са си здрави и на място Напръсках ги с един спрей за гумени детайли и върнах тавана.
    Ще гледам да сменя и дисковете скоро.

    Днес направих и първия преход с доооста багаж. Само, че бяхме двама и само със прибрани седалки се нагласихме чудесно. Пътуването си беше удобно. (като изключим пищящото аудио )
    За повече от двама души обаче обмислям варианта да преработя някоя лададжийска скара. Да се захваща за тръбите на тавана. (по евтин вариант на кутиите за багаж)
    Кофти е също че няма теглич.

    П.С. много рових, но не намерих тема за бутилка под купето на витара. Ще съм ви много благодарен ако ме насочите.
    Последно редактирано от RoadBoy; 09-08-14, 16:34.

    Коментар


    • #17
      От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

      за бутилката - има пускано доста, но в момента ме мързи да ровя. Ето ти няколко снимки как стана на моята старата. Бутилката е 40-тина литра от "дебелите", май 250мм, но не помня точно, но пък и купето е с 3 санта бодилифт. Резервоара е отстрани на бутилката, 12-13 литра се получи, зарежда се от оригиналната гърловина и вътре е с оригиналните помпа и нивомер. Само за помпата се наложи да раздължавам леко маркуча към смукателя, щото все пак резервоарчето стана по-дълбото от оригиналния. Правил съм още 2-3 Витари така, бутилка се събира и без бодилифт, Резервоарчетата обикновено са между 12 и 15 литра, зависи колко ми се играе
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

        Пиши на модераторите да преместят темата в подраздела Сузуки и да я преименоват, да си имаш своя тема и хората да я виждат, нали вече си един от нас Манол хич не е джигитско масло За тавана, ако имаш проблем пиши в моята тема, специално за таваните при витара, ако желаеш, успех
        Тегличът е лесна работа, не се коси

        Коментар


        • #19
          От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

          Не мога да намеря връзка с модератор

          Днес ми светна енджин чек веднъж и взеха да паднаха оборотите на свободен ход... трябваше да си играя с педала за да не загасне. След това не го направи повече!

          Малко снимки от днес.

          how to take screenshots

          adult picture hosting

          image free hosting

          post image

          image upload no size limit

          pic upload

          Коментар


          • #20
            От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

            Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
            Не мога да намеря връзка с модератор
            Мани бибестата какичка от картинките друже, и че те урЕдим с връзки.
            5-6 .....стотин......хиляди.......паунда........на час...........на човек к'во са за малко радост
            Не им разбирам на "Витарите", но звънни ще споделя общия си "4х4" опит който имам
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Мани бибестата какичка от картинките друже, и че те урЕдим с връзки.
              5-6 .....стотин......хиляди.......паунда........на час...........на човек к'во са за малко радост
              Не им разбирам на "Витарите", но звънни ще споделя общия си "4х4" опит който имам
              Не с лошото бе Деди, хубава е какичката. И усмихната, което си е много важно, от където и да го погледнеш

              За оборотите: виж да нямаш някоя разжлямбана букса или неправилно рязани кабели около корпуса на моното. Ако не - има вероятност машинката да е за почистване. Не е страшно.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                Аз помислих, че някоя свещ се е*ава. Какво всъщност трябва да почистя?

                Снощи един друг фал... за първи път сипвам бензин. 5лв отидоха на земята ... разтече се, но не разбрах от къде. Откачена гърловина...изгнила...нещо друго? Наложи ли се да свалям резервоара ще е хубаво да направя интервенцията със газ.бутилка, нооо нямам още решение за резервоар. Чета темите и събирам инфо...


                P.S.
                Мани бибестата какичка от картинките друже, и че те урЕдим с връзки.
                Да не е някоя с гърбица е колега? да ми е жива и здрава каката, и тя се радва на витарката. Приемат се само позитиви

                P.P.S. този уикенд не съм вадил мотора... мъка голяма ... ама голям кеф тая витарка

                Коментар


                • #23
                  От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                  Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
                  Аз помислих, че някоя свещ се е*ава. Какво всъщност трябва да почистя?

                  Снощи един друг фал... за първи път сипвам бензин. 5лв отидоха на земята ... разтече се, но не разбрах от къде. Откачена гърловина...изгнила...нещо друго? Наложи ли се да свалям резервоара ще е хубаво да направя интервенцията със газ.бутилка, нооо нямам още решение за резервоар. Чета темите и събирам инфо...


                  P.S.
                  Да не е някоя с гърбица е колега? да ми е жива и здрава каката, и тя се радва на витарката. Приемат се само позитиви

                  P.P.S. този уикенд не съм вадил мотора... мъка голяма ... ама голям кеф тая витарка
                  "машинката" за ниските обороти обикновено е отстрани на моното, но не е лошо да щракнеш едно фото, че са поне 2 модела и са различни.

                  Гърловината е напълно възможно да е изгнила, не е някаква рядкост. Резервоар - ако ме мързи, просто прекроявам част от оригиналния. Изрязвам гнездата за помпата и за нивомера и ги заварявам отгоре. И за гърловината за ареждане де, да има оригинален вид. Не, че на див мундарлък не бях оставил една да се зарежда от към багажника но то беше само за малко и е много неудобно, така че си го направи както трябва.
                  Ако ти се занимава, може да спретнеш и съд от неръждавейка, но то си е въпрос на желание, време, пари и налично обурудване. Ламарината на оригиналния резервоар е мека и се формова лесно, а и заварява много приятно на какво да е ЦО. Ако не ти се заниммава - тръсни Витарата на някой, който знае от коя страна се държи флекса и да не страда от прекомерен мундарлък. Добър съвет обаче, първо закрепете бутилката и после правете резервоара, според наличното място.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                    Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
                    ..... с гърбица.....
                    Да не искаш и с едногърба камиль палавник такъв, въй Аллах за камиль трабва много петродолар.....
                    ....... предлагам само локане на кафе и блага приказка за "жипки" Ако си от Сф-то и около, звънни пък ела ще видим от къде тече. Другото е свикване с колата, всяка машина е различна, има си душа и трябва да се сработите
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                      ....... предлагам само локане на кафе и блага приказка за "жипки"
                      тц... отпил съм и от менците... пък тя ми забоде китка

                      Другото е свикване с колата, всяка машина е различна, има си душа и трябва да се сработите
                      За съжаление съм от другия край на татковината... Ще я погледна при повечко свободно време. Колицата ми легна на сърце, не съм предполагал. Смених доста коли от нашия век, но някак си са постни, "бездушни". А това го карам с усмивка (също като едно фиатче, абарт на времето )

                      п.с. днес я закичих с едни хубави халогенчета снимки утре

                      Коментар


                      • #26
                        От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                        Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
                        За съжаление съм от другия край на татковината...
                        Явно "СО номера" ме е подвел. Тогава отпада (за сега) кафепиенето.
                        Карай я с кеф, някога имахме 4 или 5 служебни, достатъчно държеливи и комфортни са за "евридейка"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                          Обещаните снимки на двигателя и салона.

                          ... с новите панели на централната конзола стана супер. Само тая духалка ми вади очите


                          free image hosting

                          pic upload

                          image free hosting

                          image upload no compression

                          upload image free

                          free image host

                          image upload no compression

                          Коментар


                          • #28
                            От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                            Радваш ме - мераклия си! Честито и от мен.
                            Багажника е готин, но недей да товариш отгоре по 200 кила винкел примерно.
                            За седалките, както вече те посъветваха, огледай се за по-запазени от някоя кола на части. Претапицирането няма да е по-евтино, а резултатът не е ясно дали ще е добър.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                              Благодаря!!
                              Малко движение по темата. Сдобих се с теглич. Ще иска малко преправяне защото е от друг автомобил. За сега ще почака, защото първо искам да направя интервенцията с газ.бутилка. (регистрирах я вече и мога да я мятам )

                              Единия говорител беше скъсан (от там музиката се превръщаше в съскане на змей горянин) Вече съм с доста качествени говорители. Ефекта е поразителен. Започвам да се доближавам до изискванията ми за основен автомобил

                              Обмислям да направя някаква скара за тавана с лесен механизъм за слагане и откачане. Да може поне саковете да се кичат горе... за 7дни на море само в моите крака дето нямаше багаж. А бяхме двама. Може би с малко багаж на покрива ще се освободи място за трети човек

                              Идеална возия, идеален разход, готина музичка въобще кеф

                              п.с. не разбрах това за Чек-а на таблото колеги! Направи го пак два-три пъти като пусна по инерция. Падат рязко оборотите и се оправя веднага. (не гасне)

                              п.п.с. Извинявам се за замазана снимка но само нея имам където се "виждат" халогените

                              П.П.П.С. А как се свалят задните говорители?



                              image free hosting

                              image sharing sites

                              free photo hosting

                              free photo upload
                              Последно редактирано от RoadBoy; 19-08-14, 14:11.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Витара 1.6 16V 3вр мек таван - подходящ ли е за основен автомобил?

                                Ще споделя малко впечатления до тук.

                                Колата се кара почти ежедневно. Направих и два прехода от по 400-500км. Много съм доволен от разхода и смело мога да заявя, че се пътува комфорно.

                                Един преход с 4 човека. Еднодневен и багажа беше малко. Пътува се нормално. За повече от ден - багажа на горния етаж

                                Един лек оф-роуд - около 50-60км. (първия ми с кола да отбележа) Справя се много добре с коловозите, и калните локви , но попаднах на една сивокафява тиня през която не можах да мина. Разбираемо предвид гумите с които съм. Голямо приключение беше. За капак нещо изчатка и сега мисля че нямам 4х4 . Поне с теста с мръсната газ на песъчливо

                                По отношение на комфорта: свалих и изпрах хубаво салона, също и мокета. Подменени са счупените панели и духалки на централната конзола на таблото. Ново осветление на таблото и плафоните. Оправих и корите и сега няма тракане и скърцане. Нов ароматизатор Стана много уютно като цяло

                                От няколко дни съм вече и с теглич. Вече не се притеснявам и за фрезичката

                                Стахотна кола

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X