Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

    За нашият климат така смятам е правилно,а дали е това вече друга тема.
    Ще го пробвам и ще видя как ще е и ако не ми хареса лесно мога да му сипя друго.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      За нашият климат така смятам е правилно...
      И аз така си мислех и не вЕрвах на разни участници, дето живеят в Щатите и обясняваха, ама преди три-четири години лично се уверих, че климатът им и то в щати като Ню Йорк, Пенсилвания, Мериленд и т.н. е много по-ужасен от нашия - някакви адски жеги лятото и кучи студ зимата... Пък карат с 5w20, 5w30 и нищо им няма...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

        5W30 и 5W40 са идеални за нашия климат според мен, но всеки си има собствени предпочитания, а и си зависи от конкретния двигател и условията при които се експлоатира и какво се иска от него. 10W30 и 10W40 също стават като 10W30 е по стабилен мултигрейд от 5W30, защото базата им е една и съща но в този с 5 има повече VI (вискозити импрувърс) за да се постигне по-голямата течливост при по-ниска температура.
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

          Аз затова и казах,че не знам.Щото така съм чел де.Ама от край време всичките коли все с такова масло съм карал и не е имало грижа с изключенията кога съм удрял на видно менте.
          И тука ако мотора е тих и няма святкащи лампи смятам по този начин да го карам.Е ако има проблеми масло всякакво бол.
          То джипа да тръгне пък маслото да му е кусура.
          След като се върне на пътя трябва да го лекуваме от раздатка(че и изтекоха водите),после да видим отзад какво виеше,а м/у временно да му заредим климатика и някой да му нареди по читаво газовата след като тръгне на бензин разбира се.
          И ей такива работи.Господ да ме дари със търпение и повече пари само си пожелавам.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

            Аз само питах за маслото защото когато си събирах мотора на моя като за каран мотор с нови лагери и бутала беше мнооого стегнат. За първи път ме хвана параноя да не затегне при загряване. Сега вече 15 000км след ремонта се чудя дали да не сипя 5в-30 да си е по книжка. Сега е с 5в-40 и имам чувството че малко тропат хидр.компенсатори от време на време. А когато ги измих и почистих бяха като нови. Маслената помпа е читава 100%.

            Коментар


            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

              Ами не знам да ти кажа.Надявам се до края на месеца да запалим моя и ще споделя какво и как се чува след старта.
              После така или иначе не влиза в гаража ще си зимува на двора та студени стартове ще има за споделяне.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                Имате ли стара гарнитура за изпускателен колектор, да я снимате до една линиика, да проверя нещо?
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                  Не са при мен.А и новите още не са дошли.Като дойдат ще мога да сниман или като мина до сервиза където са старите.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_223707-854655614.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5735393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_2236511062889681.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5735394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_223631-282229012.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5735395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_2235501184778313.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5735396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_22351356427588.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5735397Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_15103-20161124_223454-422786930.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5735398

                    Добрия старец дойде по рано.Главите отидоха за ремонт и проверка.Сега се кръстя и чакам.
                    Като остане време ще снимам и гарнитурата.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                      Тоя старец има проблеми с гпс-а и все около нас се върти.
                      Ей на днеска целия си акъл някакъв стар чугун оставил.Едвам смогнах да го пренеса.
                      А какво ще го правя!?........
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161129_195146.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5735686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161129_195128.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5735685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161129_195117_LLS.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5735684

                      Да му мисли майстора както се казва!
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                        Майстора го измисли.Вече сме сглобени и работим.
                        Остава да се нагласи наново газовата инсталация,да се зареди климатика,да се сменят гумите.
                        Което ми напомня,че във форума имаме колега занимаващ се с газови уредби обаче му забравих точният ник да ме извини за което(TOYO... мисля беше).
                        Ако е възможно и види темата моля да се свърже с мен за да споделя мъката си.
                        Теча от раздатката се оказа,че е от семеринга на скоростите.Сменен и допълнени с масло.На раздатката сменено маслото.
                        Остава да видим шума от зад който е или полуоска или диференциален лагер.След нова година.
                        До тогава искам да оправя,газова,климатик и да метна гумите.Едно гресиране също е планирано.
                        Това е за сега.
                        Поздрави.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                          Гумите сменени,фланците свалени.Снимки нямам,че време нямах и за това.Смених чистачките,сипах зимна течност,че предишната беше пред замръзване и долях бензинец.
                          И покарах малко.И пущината даде една грешка мисфаер на 8 цилиндър.Изтрих я и се оправи.След това не се появи.НО!Има едно претрисане от време на време което ме води до извода,че ще сменям като за начало свещи,а след тях кабели,палец и капачка.
                          Обаче си остава проблем номер 1 газовата.Днес минах през близкият ми газаджия който може и би свършил коректно работа,но той няма софтуер за тая пущина.
                          А пущината е следната или поне това пише в книжката на газовата:

                          Резервуар: Атикер 80л
                          Регулатор за налягане и изпарител: КМЕ
                          Електромагнитен клапан: КМЕ
                          Устройство за пълнене: Томасето
                          Инжектор:Агис

                          Та въпроса е кой може да удари едно рамо да я върнем в движение газовата уредба.
                          Ама читаво да стане.Старият газаджия който е правил колата на мен като работа не ми харесва.И не желая да ходя там.
                          Та ако има колега който може да помогне ще се радвам.
                          Поздрави на всички.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                            Ти по-добре кажи какъв ти е компа на газовата, че нещо не го виждам, а софта се търси именно за него. Или аз съм изкьоравял нещо...

                            На 5.9 запалването като на 5.2 ли е? С една бобина и с капачка? Питам заради мисфайър-а, че на 5.2 бобините са им болка на тия години и ако твоята е същата, не е зле да я огледаш по-внимателно.
                            Гадините имат навика да не избиват тотално, а да речем на 30-40% - тоест, колата работи някак... ама някак. С повишен разход, неравномерна работа и прочее 'благинки'.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                              Компа да го знам да го кажа.Ще питам да видя какво ще ми кажат.Иначе на 5.9 си е бобина с капачка.
                              Ще пробвам с размяна на свещи и кабели да видя дали там е проблема,а след това по редичката.
                              И те така.
                              П.С.Компа е марка АГИС по това което аз намирам в книжката.А сега кажете къде да го лекувам?
                              Последно редактирано от slatanic; 19-12-16, 18:11.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                                Ето линк за сваляне на софтуера от производителя : https://www.acon.com.pl/en/programy-do-pobrania . Кабел за 20лв от някого в продавалника - поне аз за толкова си го купих. Агис са си доста добри, вече на 2-ра кола го имам.

                                П.П. Моя газаджия е в гр. Септември (0878601688 - Янко), но съм сигурен, че и тук ще се намери кой да я нагласи.
                                Последно редактирано от racer666; 20-12-16, 12:48. Причина: добавяне на инфо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X